Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam mam taki problem bo czytam o tym i nie mogę znaleźć konkretnej odpowiedzi jeśli chodzi o moją konfigurację?? bo niektórzy piszą żeby całkowicie wyłączyć gdy ma się 4Gb ramu inni mówią że za minimalną wartość przyjąć 1,5 ilości Ramu a max 3*ram albo żeby przenieść plik odpowiedzialny za plik stronicowania na oddzielną partycję która by była w formacie FAT32 i w końcu nie wiem jak mam ustawić prosiłbym o rady komputer taki jak w profilu posiadam 4 GB ramu ale Vista 32 bity czyta jako 3,25 GB i nie wiem jak ustawić :pajac:

 

Za wszelką pomoc dziękuję :P

 

Jeśli temat założony w złym dziale to proszę o przeniesienie chociaż mi się wydaje że ma to związek z pamięcią RAM

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Systemy 32 bitowe widza max 3.25 GB ramu, 64 bitowe juz wiecej. Zaraz poszukam gdzies na forum bo chyba dalo sie jakos zmanipulowac systemem zeby widzial te 4GB ale nie wiem czy rzeczywiscie wtedy cale 4 GB pracują. Najlepiej zainstaluj 64 bitowy system (chyba ze masz kupioną viste 32 i nie masz mozliwosci zainstalownia 64, bo w koncu nie bedziesz kupowal kolejnej visty ;P Jedyna wtedy opcja to przejsc na Win7 RC albo ktoryc kolejny build. Ja sam mam build 7229 i polecam :pajac: ).

 

 

Edit1: Gdzies wyczytalem ze sp1 powinien pomoc i rzeczywiscie komus pomogl. Proc powinien obslugiwac zestaw instrukcji x64bit, ale mysle ze twoj na pewno je obsluguje :P

Link to post
Share on other sites

nie zrozumieliśmy się mi nie chodzi o pamięć ram tylko o plik wymiany/stronicowania to obszar na dysku twardym używany gdy w pamięci RAM nie mieszczą się wszystkie dane i właśnie nie wiem na jaką wartośc ustawić??

 

Przepraszam mój błąd źle się wysłowiłem :pajac:

Link to post
Share on other sites

Ja napisalem to odnosnie do: "komputer taki jak w profilu posiadam 4 GB ramu ale Vista 32 bity czyta jako 3,25 GB i nie wiem jak ustawić "

 

A co do pliku stronicowania to pytanie czy zuzywasz w ogole te swoje 4 Giga? ;>

No właśnie tutaj się źle wysłowiłem bo fraza>>nie wiem jaką wartość ustawić tyczy się pliku stronicowania :pajac: a właśnie dlatego się pytam jakie wartości ustawić bo nie wiem czy np: nie wyłączyć pliku stronicowania jak nawet nie używam tych 4GB

Link to post
Share on other sites

Jak nie uzywasz tych 4 giga w pelni to ustaw plik stronicowania na 2 giga albo w ogole na 0 :pajac: Jak uwazasz ze czasem jednak przekraczasz te 4giga to ustaw 2 giga. Pomonitoruj 'maksymalne zuzycie pamieci' czy 'max zuzycie pliku stronicowania' to sie przekonasz potem czy ci w ogole on potrzebny :P

Link to post
Share on other sites

Na 0 to raczej zły pomysł.

Windows, żebyś nie wiem ile miał RAMu i tak używa pliku wymiany (da się go wyłączyć ale wtedy niektóre aplikacje mogą przestać działać).

Najlepszy kompromis to ustawienie pliku wymiany na tyle ile wynosi wielkość pamięci RAM.

Link to post
Share on other sites

Plik zostaw tak jak jest masz pewnie przydzielone 1533 standardowo.Jak wyłaczysz calkowicie niektóre gry i programy mogą się nie odpalać.I jeszcze jedno pytanie jak chcialeś prznieść ten plik wymiany na partycje Fat32 pod Vistą??? Vista obsługuje tylko Ntfs o ile się nie myle...

Link to post
Share on other sites

Ta 1,5 czy 2GB mozna tylko pytanie brzmi "po co?"

Używasz jakichś progrmaó do obóbki grafiki np.?

Jeżlei nie, a sprzęt jest wykorzystywany do jakichzadań typu net, słuchanie, oglądanie + gry to , przy tej ilości pamięci wystarczy swap wielkości parudziesięciu MB. Żeby nie być posądzonym o sknerstow powiedzmy, że 100. To jednak jest dopiero połowa sprawy (i czy storzyśz plik wymiany o wielkości 50 mega, czy 2 giga jest tu mniej istotne), bowiem drugą jest to, żeby ten plik miał stąłą wartość - min i max = tyle samo. To pozwoli na bardziej efektywne wykorzystnia jego zasobów z uwagi na brak fragmentacji plików do swapa odkładanych.

 

PS.

Wyłączenie swapa jest operacją - w ponad 90% wypadków zwykłego użytkowania - bezkonfliktową, ale pamietać trzeba i o tym, że takie ustawienie nie oznacza, iż plik wymiany nie będzie istniał - systme i tak "wie lepiej" i teoretyczne wyłączenie pamięci wirtualnej nie przęłoży się na jej praktyczny brak.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...