Skocz do zawartości

LG Oled42C21La jako monitor


Recommended Posts

Witam,

 

Czy ktoś miał styczność z telewizorem OLED42C21LA i używa go jako monitor? Pełna specyfikacja tu

Mam okazje kupić w dość dobrej cenie a wychodzi to dużo taniej niż monitor 4k 120hz

 

Czytałem kilka artykułów i oglądałem kilka filmów na YT gdzie go polecają - click

Obecnie używam 2 monitorów 1440p(27") i 1080p(24") ale chętnie bym wymienił na 1 duży ekran do pracy i gier

Pracuje na kompie 8-12h dziennie i podoba mi się ta przestrzeń robocza no i oczywiście oled :)

Chodzi mi głównie o to jak to wygląda w codziennym użytkowaniu ? Czy to włączanie jest uciążliwe itp...

 

Edytowane przez padres84
Link to post
Share on other sites

Ja już prawie 3 lata używam modelu CX55" i nie występują w nim żadne wypalenia itp.

W pulpicie oszczędzanie energii na średni bo więcej nie potrzeba, system przyciemniający obrazy statyczne działa perfekcyjnie i jego efekt widać dopiero jak naglę rozjaśni się matryca.

Rzecz jasna bez skalibrowania się nie obejdzie bo fabryczne tryby to porażka u LG :)

Link to post
Share on other sites

Mam ten model od niespełna miesiąca, ale niestety nie używałem go jeszcze jako monitor, zbieram się by kupić 5m kabla HDMI 2.1 i przetestować w grach. Odpowiadając częściowo na Twoje pytanie, wszystko zależy od tego co tak na prawdę robisz na komputerze. Osobiście dla mnie dwa monitory są praktyczniejsze niż jeden duży, opieram to na swoim doświadczeniu z ekranem o proporcjach 21:9. Mam tutaj na myśli głównie pracę z wieloma oknami.

 

Z drugiej strony fakt, C2 podobno sprawdza się super w grach i jest to kuszący kąsek. Podsumowując, wszystko zależy od preferencji, przyzwyczajeń i od tego czy jesteś w stanie zmienić swoje nawyki. U mnie było ciężko i ostatecznie stanęło na dwóch monitorach 16:9, ale myślę, że do niektórych gier będę wykorzystywał również C2 ;)

 

Edit:

Odnośnie przestrzeni roboczej, pamiętaj, że na 4K będziesz używał skalowania interfejsu, więc siłą rzeczy może być tego mniej niż sobie wyobrażasz.

Edytowane przez druteron
Link to post
Share on other sites

Szanuję, ja po podłączeniu MacBooka przez AirPlay nie byłem w stanie pracować. Oczywiście ikony widziałem (ale to nie było zbyt komfortowe), natomiast tekst bez skalowania był zdecydowanie zbyt mały. Inna sprawa, że na Windowsie może być inaczej, nie neguję.

 

Edit:

Podłączyłem ten telewizor pod komputer i można śmiało pracować bez żadnego skalowania interfejsu.

Edytowane przez druteron
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...