Skocz do zawartości

Jak to jest z prędkością karty sieciowej???


Recommended Posts

router od upc standartowy, nie sprawdzałem jaka tam max przepustowość ale gdyby na routerze było 2,5gb to w ustawieniach też mi sie powinno wyświetlić?

miałem jakieś dziwne zawirowania i prędkość obcinana była do 100mb, sterowniki zaktualizowane a u mnie na spedtescie 100mb zamiast  3 razy wiecej

Link to post
Share on other sites
49 minut temu, stalkerpl napisał:

router od upc standartowy, nie sprawdzałem jaka tam max przepustowość ale gdyby na routerze było 2,5gb to w ustawieniach też mi sie powinno wyświetlić?

miałem jakieś dziwne zawirowania i prędkość obcinana była do 100mb, sterowniki zaktualizowane a u mnie na spedtescie 100mb zamiast  3 razy wiecej

Dokładnie tak jak piszesz, oczywiście przewód LAN również musi być odpowiedni, jeżeli raz pokazywało 100Mb/s, a raz 1Gb/s, to sprawdź, czy przewód nie jest nigdzie zagięty, naderwany i czy wtyczka jest dobrze zarobiona. W przypadku kiedy nie wykryje wszystkich 8 żył, to prędkość jest obcinana do 100Mb/s.
Do 2,5Gb/s potrzebujesz 6a lub 7 (jeżeli się mylę - poprawcie). Więc nie wystarczy, że kupisz 20 metrów kabla za 10zł z marketu.
 

Link to post
Share on other sites

Do 2,5Gbps właśnie skrętka cat5e powinna wystarczyć (prawidłowo zakończona).

https://pl.wikipedia.org/wiki/10_Gigabit_Ethernet

Niby w artykule jest mowa o 100m długości, natomiast ja w praktyce użyłem niedawno istniejącego już kabla (zatynkowany) u/utp cat5e o długości ~40m i link 2,5Gbps się bez problemu zestawił.

Wiadomo, jak masz prowadzić nowy kabel to idź już w cat6a

Link to post
Share on other sites

Jeżeli na tym kablu co ma wariuje to wymienić na nowy. Patrząc na ceny kabla cat 5e, a cat 6 uważam, ze jeśli nie trzeba kilkadziesiąt metrów kabla to iść w Cat 6, która w przyszłości pociągnie tez 2.5Gbe jeśli operator da router lub kupisz sobie taki router z portem LAN 2,5Gb i lub tez WAN 2,5Gbe.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...