Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, jak w temacie mam zamiar zrobić upgrade komputera

Aktualnie
Procesor Intel Core i5-8400
Karta graficzna Palit GeForce RTX 2060 SUPER Dual 8GB GDDR6
Pamięć Ballistix Ballistix Sport LT, DDR4, 16 GB, 3000MHz, CL15
Pamięć Corsair Vengeance LPX, DDR4, 8 GB, 3000MHz, CL15
Płyta główna ASRock Z370 PRO4
Zasilacz SilentiumPC Supremo L2 V2 550W

wszystko siedzi w Obudowie SilentiumPC Regnum RG4T Pure Black

Myślałem o zmianie na 
Procesor Intel Core i5-13600KF
Płyta główna MSI PRO Z690-P DDR4
i do tego jakieś chłodzenie

Jeżeli macie lepsze pomysły chętnie wysłucham i zasięgnę rady :)


z góry dzięki za pomoc

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kajtek. napisał:

Jeżeli to jest do gier i jeżeli grasz na ultra, wysokich to zmiana samego CPU wiesz że i tak sporo Ci nie da, bo wąskim gardłem i tak będzie GPU?

W dalszych planach będzie zmiana GPU?

W jakiej rozdzielczości grasz w gry? 

W planach na pewno w przyszłości będzie wymiana GPU ( jednostkę składałem w 2018 a w 2019 dokupiłem 2060s) na takie tytuły np jak GTA VI, oczywiście możliwe, że jak dojdzie do tego momentu to i procesor może nie wyrabiać ale to się okaże w przyszłości.
Na chwilę obecną fullhd 1920x1080 165 hz ustawienia gier zazwyczaj ultra oprócz csgo np

Link to post
Share on other sites

Jak możesz sobie zmienić, szczególnie pod CS:GO gdzie będziesz miał ogromne boosta.

Z tą kartą jednak w wielu grach AAA na ultra, wysokich wzrost wydajności nie musi być duży, bo karta będzie wąskim gardłem

Ale jak masz w planach zmianę GPU, no to od czegoś trzeba zacząć. 

Nie pakowałbym się w Z690, chyba że chcesz podkręcić CPU ale to raczej nie ma sensu i jest strasznie nieopłacalne. 

 

Za 2500 zł masz https://proline.pl/koszyk/cedaec37

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, kajtek. napisał:

Jak możesz sobie zmienić, szczególnie pod CS:GO gdzie będziesz miał ogromne boosta.

Z tą kartą jednak w wielu grach AAA na ultra, wysokich wzrost wydajności nie musi być duży, bo karta będzie wąskim gardłem

Ale jak masz w planach zmianę GPU, no to od czegoś trzeba zacząć. 

Nie pakowałbym się w Z690, chyba że chcesz podkręcić CPU ale to raczej nie ma sensu i jest strasznie nieopłacalne. 

 

Za 2500 zł masz https://proline.pl/koszyk/cedaec37

Czemu nie opłacalne podkręcanie ?

obawiam się, ze po wymianę procesora w tej chwili nie będzie mocno zauważalny przyrost fpsów a na razie i tak w cod mw2 jest masa błędów bo mając wszystko na max pobiera z karty tylko 4,5 gb a do tego z dlss tak coś pomieszali ze zamiast wygładzać to wszystko jest rozmazane jakbyśmy grali na low

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...