Skocz do zawartości

Skoki temperatury i usage CPU w laptopie


Recommended Posts

chciałem powiedzieć, że wszystkie problemy z temp na CPU i wysokim CPU usage na przeglądarkach i przede wszystkim przy odtwarzaniy YT nie znikneły do tej pory i wskakującym procesie systemowym który potrafi podbić 25% cpu usage w tle..... Ech...

 

tymczasem Firewall - Aplikacje Zablokowane

obraz.thumb.png.632698cace6acc4a1634f006207db7e2.png

 

Zdarzenia Zapory sieciowej

obraz.png.79f0c5e38816241fafc5b269efa3ad58.png

 

Zdarzenia HIPS

 

obraz.thumb.png.10a436b0b12e7ca9a5d641a76f76d419.png

 

 

te 2000 zdarzen sieciowy to te "Windows Operating System" wtf

 

obraz.png.4504486921a682adabcb30d1761cfec8.png

Link to post
Share on other sites

Uruchom kompa w trybie awaryjnym i porównaj procesy w tle oraz zużycie. Wygląda to tak jakbyś jednak posiadał jakiś syf na kompie, których być może nie wykryło. Trzeba by było porównać zachowanie kompa na czystym systemie czy dalej będzie coś takiego występować by wykluczyć usterkę sprzętu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja bym jeszcze wywalił tego Comodo Internet Security razem ze składnikiem Internet Security Essentials. Trzeba po deinstalacji jeszcze sprawdzić czy nie siedzą tego resztki we właściwościach Ethernetu/używanej karty sieciowej - tam gdzie jest lista użytych składników takich jak IPv4/IPv6. Bo jak siedzą to Internet może w ogóle przestać działać. Ogólnie Comodo potrafi krwi napsuć i właśnie powodować niespotykane przytkania, nadmierne zużycie zasobów czy błędy wynikające z wadliwego działania Defence+ i/lub Internet Security Essentials. Sam miałem z nim takie przejścia na kompie w pracy - chrupnięcia, nadmierne zużycie CPU itp. po kilku latach bezproblemowego działania. Nie pamiętam tylko czy problemem było Comodo samo w sobie czy też chodziło o konflikt z windowsowym Defenderem po jakiejś aktualizacji systemu.

Także ja bym zrobił tak: wywalenie Comodo/Internet Security Essentials -> tryb awaryjny -> skanowanie Malwarebytes Antimalware + AdwCleaner.

Edytowane przez 40rozbojnik
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...