Skocz do zawartości

PC do gier z RTX4090 za +- 16k zł


Recommended Posts

Cześć,

 

czekając na dostępności RTX4090 chcę złożyć swojego wymarzonego kompa (jakoś na początku grudnia), który ma mi posłużyć przez 6-7 lat. Wstępnie sam złożyłem sobie zestaw w poniższym linku:

 

Intel Core i7-13700KF

GOODRAM 32GB (2x16GB) 3600MHz CL18 IRDM PRO Deep Black

Palit GeForce RTX 4090 GameRock OC 24GB GDDR6X

MSI PRO Z790-P WIFI DDR4

2x Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980  ( jeden dysk na system a drugi na dane)

Gigabyte P1000GM 1000W 80 Plus Gold

be quiet! Pure Base 500 Aero Window Black

Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm

 

https://www.x-kom.pl/lista/af8dc4sr2

 

Doradźcie mi jaki będzie najbardziej wydajny zestaw - z bardzo szybkim procesorem, najlepszą wersją RTX4090 do gier (żeby nie paliła się wtyczka).

Jeśli macie jakieś kody rabatowe lub montaż za 1 zł (sam nie umiem złożyć) to podsyłajcie. 
Czy można gdzieś przy składaniu kompa poprosić żeby zrobiono bezpieczne OC? 

Z góry dziękuję za podpowiedzi. 
Tomasz

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wozny99 napisał:

Silver Monkey X SNOWY ARGB 240 2x120 mm

Z tym to Cię poniosło żeby dawać taki crap do takiego zestawu. 

 

12 minut temu, wozny99 napisał:

Gigabyte P1000GM 1000W 80 Plus Gold

No gdzie taki PSU, poczytaj na temat tej serii

 

Ogólnie dopłata do 13700KF nie ma sensu, 2 rdzenie i 4 wątki więcej za 500+ z wyższymi temepraturami i wyższym poborem prądu jak i9 Alder Lake. 

Pod jakim monitorem to będzie działać? 

 

14 minut temu, wozny99 napisał:

Czy można gdzieś przy składaniu kompa poprosić żeby zrobiono bezpieczne OC? 

Bezpieczne OC to tyle co nic i jak masz jeszcze za to płacić, to nonsens. OC obecnie jest mało opłacalne bo wszystko jest już mocno wyżyłowane prosto po wyjęciu z pudełka. 

 

https://proline.pl/koszyk/55666e58 + 4090 i masz 1500 zł mniej

A w Twój górny budżet to i na DDR5 nawet się zmieścisz jak chcesz https://proline.pl/koszyk/f3ac1171

Link to post
Share on other sites

No jak widzisz nie znam się za bardzo na doborze odpowiednich podzespołów i wielkie dzięki za uświadamianie.
1. Czyli chłodzenia wodne mamy ogarnięte: Endorfy Navis F240

2. Chciałbym żeby procesor nie ograniczał możliwości RTXa 4090 ale też był bardzo szybki na kolejne +- 7 lat. Może tak jak mówisz lepiej wziąć jakąś i9 poprzedniej generacji? 

3. Zasilacz chciałbym porządny i żeby miał tą dedykowana wtyczkę pod RTX4090, żeby nie topiły się wtyki/piny.

4. Mój monitor to AOC 32G1WG4 - mam nadzieję że nie jest za słaby.

5. Jeśli RAMy na GDDR5 ma zauważalną różnicę w stosunku do GDDR4 to myślę, że warto do niego dołożyć. 

 

Skoro tak wygłąda sprawa OC to tak jak mówisz lepiej nie kupować podzespołów pod OC bo z niego nie skorzystam.

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 13.11.2022 o 16:14, wozny99 napisał:

Może tak jak mówisz lepiej wziąć jakąś i9 poprzedniej generacji? 

Nie bo nowa i7 kosztuje mniej i jest wydajniejsza

 

W dniu 13.11.2022 o 16:14, wozny99 napisał:

3. Zasilacz chciałbym porządny i żeby miał tą dedykowana wtyczkę pod RTX4090, żeby nie topiły się wtyki/piny.

Takie zasilacz będziesz miał dopiero w grudniu. Adaptery się nie topią jak je poprawnie się zainstaluje - bez wyginania, zaginania kabla, to samo może być na zasilaczach z dedykowanym przewodem

 

W dniu 13.11.2022 o 16:14, wozny99 napisał:

4. Mój monitor to AOC 32G1WG4 - mam nadzieję że nie jest za słaby.

Łoo, tutaj to jest lipa. RTX 4090 pod 1080? To jest karta do grania w 4K a nie w 1080p. Procesor może ograniczać kartę.

 

W dniu 13.11.2022 o 16:14, wozny99 napisał:

5. Jeśli RAMy na GDDR5 ma zauważalną różnicę w stosunku do GDDR4 to myślę, że warto do niego dołożyć. 

 

Nie mają ale przy takim budżecie przyznam się, że sam raczej celowałbym już w DDR5

Link to post
Share on other sites

Uaktualnilem liste PC biorac pod uwage porady i mam tez kilka pytan bo zestaw bede zamawial dopiero na poczatku grudnia: 

Intel Core i5-13600KF

Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB GDDR6X - czy jest to dobra wersja tej karty czy polowac na inna? (ta jest akurat dostepna)

MSI PRO Z690-P DDR4 

Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade Black - czy 32GB RAMu wystarczy czy lepiej doplacic i wziac 64GB?  (te byly akurat dostepne z CL16)

Endorfy Navis F240 2x120mm

be quiet! Pure Power 11 FM 1000W 80 Plus Gold - dobry zasilacz? (opinie w necie ma super)

Samsung 1TB M.2 PCIe NVMe 980 - dysk na system i jakas gre np. Cyberpunk

Seagate BARRACUDA 4TB 5400obr. 256MB - dysk na danke i Inne gry. Czy lepiej wziac drugi SSD? Spadnie plynnosc gier na dysku HDD? 

be quiet! Pure Base 500DX Black - wystaczy wiatrakow w tej obudowie?


Koszyk: https://www.x-kom.pl/lista/pqb7xa5dt

 

Czy znacie kody albo fora na darmowy montaz albo obnizke ceny? Moze na jakies innej stronie bedzie lepiej? bo musze kupic caly zestaw z montazem z jednego sklepu.
 

Mój monitor to AOC 32G1WG4 - czy musze go zmienic na cos w 4k Curved 144hz? Jesli koniecznie musze to polecacie jakis monitor 31cali +?

 

Dziekuje,

Tomasz

Uaktualnilem ponownie liste PC - wyglada juz blizej finalnej wersji (zestaw bede zamawial dopiero na poczatku grudnia). Mam kilka pytań

Intel Core i5-13600KF

Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB GDDR6X - czy jest to dobra wersja tej karty czy polowac na inna? (ta jest akurat dostepna)

MSI PRO Z690-P DDR4 

Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade Black - czy 32GB RAMu wystarczy czy lepiej doplacic i wziac 64GB?  (te byly akurat dostepne z CL16)

Endorfy Navis F240 2x120mm

Fortron HYDRO G PRO 1000W 80 Plus Gold - dobry zasilacz? 

Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000 

be quiet! Pure Base 500DX Black - wystaczy wiatrakow w tej obudowie?


Koszyk: https://www.x-kom.pl/lista/kmz2djnpv

 

Czy znacie kody albo fora na darmowy montaz albo obnizke ceny? Moze na jakies innej stronie bedzie lepiej? bo musze kupic caly zestaw z montazem z jednego sklepu.
 

Mój monitor to AOC 32G1WG4 (2560 x 1440 WQHD)- czy musze go koniecznie zmienic na cos w 4k Curved 144hz do grania? monitory 31cali + sa strasznie drogie (3 tys zl +) a tv zadnego nie znalazlem taniej. Wolałbym zostac przy obecnym monitorze szczerze mowiac.

 

Dzieki,

Tomasz

Edytowane przez wozny99
Link to post
Share on other sites

Aktualnie brak jest wybranej przeze mnie obudowy be quiet! Pure Base 500DX Black w xkom.


Czy w zamian za nią równie dobra będzie:

1. be quiet! Pure Base 500 Aero Window Black z 2 dodatkowymi wentylatorami czy 

2. be quiet! Pure Base 500DX Aero Black z 1 dodatkowym wentylatorem?

3. Fractal Design Meshify C TG i dokupic dodatkowy wentylator? Jak tak to jaki?

 

Aktualnie brak jest tez dysku: Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000. Tutaj nic podobnego w tych samych pieniądzach nie znalzlem, wiec zostaje tylko poczekac az bedzie znowu na stanie prawda?

 

Dzięki,

Tomasz

Edytowane przez wozny99
Link to post
Share on other sites

 

Mam konfiguracje jakiej szukasz, wszystko śmiga w 4k średnio 100kl/s +

Gigabyte M32U 4K

AORUS GeForce RTX™ 4090 XTREME WATERFORCE 24G chłodnica 360

32gb ram 3600Mhz CL 14-14-14-34

Asus tuf gaming z790-plus wifi d4 

i7 13700K / arctic liquid freezer ii 360

Seasonic focus 850

Phanteks Enthoo 719

 

https://www.3dmark.com/3dm/84572038?

 

 

Edytowane przez wiwat
Link to post
Share on other sites

Nadal brak jest wybranej przeze mnie obudowy be quiet! Pure Base 500DX Black w xkom a kompa chce juz w koncu zamowic.


Jaka obudowe w zamian za 500DX wybrac? Czy w zamian za nią równie dobra będzie:

1. Corsair 275R Airflow Black <- 

2. Corsair 4000D Airflow Czarna <- podoba mi sie bardziej niz Corsair 275R ale ma 1 wentylator mniej

3. Moze poleciciesz jakas inna? Bede montowal chlodzenie wodne: Endorfy Navis F240 2x120mm. Czy powinienem dokdupic to tyvh obudow dodatkowe wentylatory? Jak ta to jakie zeby byly ciche?  Czy fabrycznie zamontowane w tych obudowach wentyle sa glosne i warto sie wymienic? Czy w zwiazku z chlodzeniem wodnym nie musze dokupowac wentyli? 

 

Aktualnie brak jest tez dysku: Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000. Tutaj nic podobnego w tych samych pieniądzach nie znalazlem, wiec zostaje tylko poczekac az bedzie znowu na stanie prawda? Chyba ze jest jakis dysk praktycznie tak samo dobry jak ten? 

Chce juz to zamowic bo sie zaczekam na amen a co chwile jakis komponentow brakuje.. ;)

 

Zapytam ponownie czy do RTX4090 powinienem kupic monitor 4k? np. Gigabyte M32UC HDR KVM HDMI 2.1 ? Bo aktualnie mam AOC 32G1WG4 1440p

 

Dzięki,

Tomasz

Link to post
Share on other sites

Corsair 275 airflow nie ma miejsca na aio na górze.Mam nawisa pro argb240 i musiałem uszczerbić jeden wentylator,żeby zamontować aio.Mam pamięci cruciale ballistix 3600,więc na bank niższe niż te kingstony.Noctua nf-a12x15 pwm mm też nie wchodzi.

Bierz 4000D + Fluctusy 120.Te same wentylatory co w aio.

tu test https://www.hardwareluxx.de/index.php/artikel/hardware/kuehlung/56464-silentiumpc-fluctus-120-pwm-im-test-guenstiger-luefter-mit-breitem-drehzahlbereich.html

Edytowane przez Kajakos
Link to post
Share on other sites

tego Fractala ladnego tez brak na stanie - szczerze jesli Endorfy Navis F240 ogarnie to wolalbym juz nie doplacac.
Mam jeszcze pytanie podsumowujace do mojego zamowienia: https://www.x-kom.pl/lista/jupss3rhp 
Wychodzi Łączna kwota 19 529,00 zł razem z montazem. Chce napiac maila do xkoma i proline z pytaniem jaka znizke sa mi w stanie zaproponowac.
Czy podpowiecie jak skutecznie takie pytanie w mailu napisac? Moze macie jakis wzor? 

 

Dzieki

Link to post
Share on other sites

Hej,

 

Myślę, że nic górnolotnego nie musisz pisać ponieważ więcej niż złożenie za symboliczną złotówkę bym nie liczył. Ogólnie bierz pod uwagę bonus w granicach 200 zł o ile. 

 

Jeżeli myślisz o większej zniżce to polecam porzucić nadzieję. To jest oczywiście moje zdanie ale życie lubi zaskakiwać

 

Pozdrawiam,

Paweł 

Link to post
Share on other sites

Mam ostatnie obawy o Zasilacz który wybrałem: Fortron HYDRO G PRO 1000W 80 Plus Gold
Nie ma on złącza 
12VHPWR który jest potrzebny żeby nie używać przejściówki do podłączenia RTX4090 (boje się żeby nic się nie stopiło/spaliło)

Czy ten zasilacz będzie odpowiedni do mojego konfigu czy jednak wziąć jakiś inny? Problem w tym, ze aktualnie chyba brak zasilacza ze złączem 12VHPWR.

 

 

Czy ten zasilacz który wybrałem: Fortron HYDRO G PRO 1000W 80 Plus Gold lub karta Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB GDDR6X maja w zestawie przejściówkę/przewód 12VHPWR żeby połączyć bez problemów z tym zasilaczem? (boje się żeby nic się nie stopiło/spaliło)

Chce zaraz wrzucić już mój gotowy konfig do sekcji z pytaniem o rabat i zamówić ;)
Intel Core i5-13600KF
Gigabyte Z690 GAMING X DDR4
Fortron HYDRO G PRO 1000W 80 Plus Gold
Gainward GeForce RTX 4090 Phantom 24GB GDDR6X
Kingston FURY 32GB (2x16GB) 3600MHz CL16 Renegade Black
2x Kingston 1TB M.2 PCIe Gen4 NVMe KC3000
Endorfy Navis F240 2x120mm
Corsair 4000D Airflow Czarna
2x SilentiumPC Fluctus 120 PWM 120mm
Gigabyte M32UC HDR KVM HDMI 2.1

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, wozny99 napisał:

Nie ma on złącza 12VHPWR który jest potrzebny żeby nie używać przejściówki do podłączenia RTX4090 (boje się żeby nic się nie stopiło/spaliło)

Czy ten zasilacz będzie odpowiedni do mojego konfigu czy jednak wziąć jakiś inny? Problem w tym, ze aktualnie chyba brak zasilacza ze złączem 12VHPWR.

Jak nie chcesz adapterów, to masz już zasilacze do których możesz kupić osobno cały kabel 12VHPWR

 

Ogólnie zerknij sobie na taki konfig w podobnej cenie już z DDR5 oraz na zaś z i7 13700KF

 

https://proline.pl/koszyk/31e98ec0

 

Jak dla mnie osobiście, jest to lepsza opcja kwestia tego czy np ekran 21:9 UWQHD będzie Ci pasować - do gier jest to świetna opcja

Jest też zakrzywiony VA https://proline.pl/iiyama-g-master-gb3466wqsu-b1-red-eagle-34-cali-uwqhd-va-144hz-1ms-freesync-z-gwarancja-iiyama-3-lata-zero-martwych-pikseli-30-dni-p7115466 jeżeli zależy Ci na najlepszych kolorach, wysokim kontraście oraz głębokiej czerni. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...