Skocz do zawartości

Telewizor 55-65 do 2500zl


Recommended Posts

Dla mnie, "ale stary już jestem" najważniejsze żeby miał czujnik oświetlenia i sam w zależności od pory dnia czy wyłączenia światła ustawił jasność a nie palił gały, i automat głośności, wyciszający reklamy.

No ale reasumując, za te kasę nie można mieć wszystkiego.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wozimy z Polski z LG po całej Europie telewizory i z tego co widzę najwięcej jedzie LG OLED 55" 

Te mają naprawdę wzięcie. Wiadomo, nie ten pułap cenowy bo conajmniej 4500 ale jak miałbym kupić to taki właśnie.

Nawet jakby miał być na raty bo nie każdy nosi w portfelu 5000zł.

 

Telewizor zazwyczaj kupuje sie na lata bo to nie są tanie rzeczy 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Zrób sobie wolny dzień idź do Media Expert na przykład obejrzyj z różnych półek telewizory. Najlepiej ze swoim pendrive ze zdjęciami które dobrze znasz

Acha. Czyli nieruchome zdjęcia na TV 60Hz będą wyglądały gorzej, niż na 120Hz. Po prostu nie wiedziałem, że 120Hz diametralnie poprawia jakość zdjęć. W internetach piszą, że 120Hz robi robotę w ruchomych obrazach, ale widocznie kłamią.;)

 

Ja polecam taki:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65q77a-smart-tv-uhd-4k-sams.bhtml

 

Uzasadniam:

Od 2 lat mam TV QLED (wyższy model). Idąc do znajomych widzę, że mają TV (też Samsungi) na zwykłych matrycach mva i zauważam wyblakłe kolory (porównuję z moimi). U mnie są soczyste. Teściom też zaproponowałem w zeszłym roku QLED, ale nie chcieli dużo płacić, więc kupili za niecałe 3000 55". I gra muzyka.

 

 

Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, wodego napisał:

Acha. Czyli nieruchome zdjęcia na TV 60Hz będą wyglądały gorzej, niż na 120Hz. Po prostu nie wiedziałem, że 120Hz diametralnie poprawia jakość zdjęć. W internetach piszą, że 120Hz robi robotę w ruchomych obrazach, ale widocznie kłamią.;)

 

Ja polecam taki:

https://www.euro.com.pl/telewizory-led-lcd-plazmowe/samsung-qe65q77a-smart-tv-uhd-4k-sams.bhtml

 

 

 

 

Tu mnie chodziło bardziej o kolory :P

Filmów to raczej nie pozwolą wyświetlać.

 

Ale tak. Ten co wrzuciłeś też o niebo lepszy TV od takiego podstawowego najtańszego 60hz 

 

Link to post
Share on other sites

Nomalnie jak bym czytał wymiane zdań starego małżeństwa o wyższości tureckiego kineskopu nad rosyjskim do oglądania tv trwam.

 

Za 2500zł zapomnij o czymś większym niż 50-55 jeżeli ma być przyzwoite. Jeżeli tv ma służyć tylko do oglądania filmów to i nawet 60hz wystarczy, filmy są wyświetlane na ogół w 23.976/24 klatkach i już przy 60hz potrzeba technologi która wyeliminuje rozdarcie obrazu, dlatego przy samym oglądniu filmów 60 czy 100 czy 120 różnicy dużej nie zrobi. Inaczej może być przy nowych konsolach, podłączeniu komputera, interfejsie programów i wyświetlanych dodatkach jak napisy bo te mogą już wykorzystywać odświeżanie matrycy, ale z tymi napisami też bym się nie jarał bo napisy wyświetlają się bardzo często ponad 1 sekundę czyli praktycznie są obrazem statycznym (problemy z nimi raczej bym zwalał na aplikację która je wyświetla a nie matryce). Czy warto kupować duże 60 jak można kupić mniejsze o kilka cali 100/120 - nie warto.

O HDR w tym przedziale cenowym można zapomnieć. To, że producent podaje HDR to jest jedno, a czy matryca posiada parametry specyfikacji HDR to co innego.

TV Xiaomi, TCL itd. są z Androidem - mi średnio leży do telewizora ale to kwestia gustu, Samsung ma Tizen, LG WebOS. Tizen i WebOS są zamknięte i trzeba liczyć na dobrą wole producenta z dostępnością i z aktualizacjami aplikacji, ale Netflix, Amazon, Plex są i działają bardzo dobrze.

Kolejna pomijana do momentu wyjęcia z pudełka rzecz to pilot, Xiaomi normalny, TCL normalny, Samsung kastrat z "5" przyciskami, LG bardzo fajny pilot magic który wygląda jak normalny i posiada wskaźnik.

Jeżeli będzie używana telewizja naziemna to LG w przeciwieństwie do innych opcji poniżej 4000zł posiada możliwość nagrywania na dysk USB (ktoś kupuje Samsunga za 3500 i zdziwienie, że nie potrafi nagrywać).

Odpowiedz sobie na pytania: wielkość, noga centralna czy dwie boczne, pilot, odświeżanie, tv naziemna + czy ma nagrywać, jakie mają być aplikacje, czy będzie konsola lub pc (ilość i wersje HDMI), ilość USB. Jak odpowiesz i znajdziesz najlepszy kompromis nie będziesz miał pretensji do siebie, że mogłeś kupić coś innego.

W zależności od budżetu i funkcji jakie chcesz żeby miał szukaj czegoś z roku modelowego 2022 z odświeżaniem 100/120. W tym przedziale cenowym i tak wszystko jest bardzo podobne ale to TOBIE ma odpowiedać dlatego zobacz na żywo wybrany model, albo kup przez internet i masz 14 dni na zwrot. Modelu nie podaje bo nazwy modeli mogą się różnić w zależności od sklepu jaki preferujesz.

 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, LordAnpu napisał:

O HDR w tym przedziale cenowym można zapomnieć

W innym temacie na forum ktoś kupił tani TV. Ogólna specyfikacja zakłada do HDR 500 nitów, telewizor na papierze miał 250, a w praktycznych testach osiągał 220 nitów (liczby teraz z głowy podaję). Tak więc łatwo przerobić tani TV - wystarczy dokleić naklejkę HDR (może być odręcznie napisane) i jest!

 

Z pilotem trochę przesadzasz. W tanim TV będzie zazwyczaj prosty pilot. Ja z TV dostałem dwa - prosty i rozbudowany. Teściowie do tańszego TV mają prosty, identyczny jak mój. Jakby ktoś się przewrócił i od upadku zapragnął mieć w tanim TV rozbudowany pilot, to może sobie dokupić. Będzie działać... Tylko po co? Używam prostego pilota, bo jest fajny. A ten rozbudowany co jakiś czas z kurzu przecieram.

 

szukaj czegoś z roku modelowego 2022 - bo z zeszłego roku modele nie mają tych najnowszych przełomowych technologii? W Samsungu w zeszłym roku czy dwa lata temu była degradacja. Nowsze odpowiedniki poprzednich modeli miały np. degradację matryc z 120 na 60Hz, nowa seria Q70 przejęła ułomności serii Q60, a zalety Q70 weszły na Q80. I to wszystko oczywiście ze sporo wyższą ceną, bo przecież nowość. Już nie mówię o tym, że modele z zeszłego roku systematycznie tanieją szczególnie po świętach, gdzie robią miejsce cenowe na premierę nowych modeli wiosną.

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
21 minut temu, wodego napisał:

szukaj czegoś z roku modelowego 2022 - bo z zeszłego roku modele nie mają tych najnowszych przełomowych technologii? W Samsungu w zeszłym roku czy dwa lata temu była degradacja. Nowsze odpowiedniki poprzednich modeli miały np. degradację matryc z 120 na 60Hz, nowa seria Q70 przejęła ułomności serii Q60, a zalety Q70 weszły na Q80. I to wszystko oczywiście ze sporo wyższą ceną, bo przecież nowość. Już nie mówię o tym, że modele z zeszłego roku systematycznie tanieją szczególnie po świętach, gdzie robią miejsce cenowe na premierę nowych modeli wiosną.

Niestety starsze modele producenci zlewają, wystarczy jeden mały problem i bez aktualizacji oprogramowania już mu tak zostanie do cmentarzyska elektroniki. Nie mówie, że musi szukać świeżynki z listopada, mamy już koniec roku coś z początku roku się znajdzie. No ale lepiej szukać czegoś starego, takiego czegoś czego ostatnie leżaki walają się od kilku lat po magazynach - wsparcie techniczne będzie wyśmienite, w końcu to prosta nieskomplikowana konstrukcja z oprogramowaniem rozwijanym do dzisiaj przez producenta.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, LordAnpu napisał:

ostatnie leżaki walają się od kilku lat po magazynach

Nie wiem gdzie widujesz tak stare kilkuletnie TV sprzedawane jako nowe. Z aktualizacjami też przesadzasz. Bo jak kupisz tegoroczny, to aktualizacje będzie miał przez 10 lat, a zeszłoroczny, to już przestanie działać. Przecież ten najnowszy też już będzie stary za rok i może nie dostawać aktualizacji. Wtedy go wyrzucasz, bo nowe oprogramowanie się nie pokazuje:

- Dobrze działa, obraz ma ładny, ale od 3 miesięcy aktualizacji nie było. Muszę zmienić na nowszy:rotfl:

 

Mam dwa stare TV (jeden ma nawet 12 lat), aktualizacji nie mają, a dobrze grają. Masakra, nie wiem co teraz robić. Jeden służy jako dodatkowy monitor komputerowy do oglądania filmów, drugi w sypialni ma podpięte Raspberry Pi i Kodi. A na trzecim najnowszym TV mam podpiętą Nvidię Shield i to mi służy za smart, choć ciągle TV aktualizacje dostaje. Raz odpaliłem film z poziomu TV i stwierdziłem, że już więcej tego nie zrobię. Te odtwarzanie przez wbudowaną apkę ma tyle wad, a przyzwyczaiłem się do wygody przez Shield TV.

 

Ludzie się podniecają apkami, aktualizacjami, a TV ma przede wszystkim ładny obraz dawać, a nie aktualizację pobierać co miesiąc. Ale  jak kto woli:

- Kupiłem ten TV, obraz taki wyblakły, ale obiecali mi 8 aktualizacji w tym roku.:banan:

Link to post
Share on other sites

Krótko i na temat, lepsze telefony jakość/cena były w tamtym roku czy w tym? Co miało lepsze bebeszki.
To samo z tv.

Dlatego sam biorę modele z tamtego lub początku tego roku.
Te późniejsze mogą nie dożyć końca gwarancji, jak auta dojazdu z salonu do domu.

Wszyscy mają problem z komponentami, to raz, a dwa że tną koszty.
Lepiej na pewno nie będzie.

Link to post
Share on other sites
7 minut temu, wodego napisał:

Nie wiem gdzie widujesz tak stare kilkuletnie TV sprzedawane jako nowe. Z aktualizacjami też przesadzasz. Bo jak kupisz tegoroczny, to aktualizacje będzie miał przez 10 lat, a zeszłoroczny, to już przestanie działać. Przecież ten najnowszy też już będzie stary za rok i może nie dostawać aktualizacji. Wtedy go wyrzucasz, bo nowe oprogramowanie się nie pokazuje:

- Dobrze działa, obraz ma ładny, ale od 3 miesięcy aktualizacji nie było. Muszę zmienić na nowszy:rotfl:

 

Mam dwa stare TV (jeden ma nawet 12 lat), aktualizacji nie mają, a dobrze grają. Masakra, nie wiem co teraz robić. Jeden służy jako dodatkowy monitor komputerowy do oglądania filmów, drugi w sypialni ma podpięte Raspberry Pi i Kodi. A na trzecim najnowszym TV mam podpiętą Nvidię Shield i to mi służy za smart, choć ciągle TV aktualizacje dostaje. Raz odpaliłem film z poziomu TV i stwierdziłem, że już więcej tego nie zrobię. Te odtwarzanie przez wbudowaną apkę ma tyle wad, a przyzwyczaiłem się do wygody przez Shield TV.

 

Ludzie się podniecają apkami, aktualizacjami, a TV ma przede wszystkim ładny obraz dawać, a nie aktualizację pobierać co miesiąc. Ale  jak kto woli:

- Kupiłem ten TV, obraz taki wyblakły, ale obiecali mi 8 aktualizacji w tym roku.:banan:

Ja mam za to inne doświadczenia, miałem kiedyś Samsunga, początki linii smart, błąd softu powodował problemy z nagrywaniem, zlali to bo mieli już nową linie smartów i do końca mu tak zostało, a do tego na starym już nie aktualizowali niektórych aplikacji i odmawiały współpracy bo za stare wersje. Ja się nie jaram nowymi wersjami ale miał działać a nie działał jak należy a było to tylko 2 może 3 lata po zakupie, więc te twoje 10 lat to chyba z otworu ciała wydobyłeś.

Nie po to ktoś kupuje tv żeby potem kombinować z przystawkami żeby to jakoś jeszcze działało. Ten w sypialni z raspberry to jeszcze kineskop z prlu bo fajnie działa a szkoda się pozbyć?

Czyli jak kupujesz smartfona to bierzesz taki z dobrym połączeniem 2G bo rozmowy są dobre, no bo w końcu telefon ma dobrze dzwonić, a do tego masz w kieszeni apart, odtwarzacz mp3 i tablet. A ludzie się jarają 5G, amoledy, superwifi, supermega aparatem i 3 latami aktualizacji - komu to potrzebne ważne, że dzwoni.

Link to post
Share on other sites

Te 10 lat to była ironia. Najnowszemu TV skończą się aktualizacje i będziesz płakał. Aaa... nie, kupisz nowy TV za dwa lata, bo jarasz się wbudowanymi aplikacjami. Ja z przystawkami nie kombinuję, tylko lubię usprawniać urządzenia pod siebie, od modyfikacji softu, po różne dodatki. Takie hobby.

 

W sypialni TV Netflixa obsługuje, bo kiedyś sprawdzałem, ale wolę spod Kodi uruchomić. Mam swoje ustawienia i konfiguracje, których to na najnowszym TV z super aktualizacjami nie ma szans ustawić.

 

bo fajnie działa a szkoda się pozbyć? - jak nie umiesz sobie poradzić z urządzeniami, to wymieniaj co roku. Każdy producent marzy o takich klientach nieobeznanych w elektronice, co jak się baterie wyczerpią, to kupuje nowy TV, bo myśli, że się zepsuł. Tak więc jak najczęściej odwiedzaj sklepy i sprawdzaj czy nie pojawił się jakiś nowy model TV z nowymi bateriami do pilota w komplecie.:menda:

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Ja się niczym nie jaram, ty poprostu jesteś jak taki inny forumowy ogranicznik nadużywający ĄĘ myślisz, że wiesz lepiej i będziesz innych obrażał próbując udowodnić, że tak jest, a nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wykręcasz słowa tak żeby było na twoje. Wiele osób pisze z doświadczenia i skoro już kiedyś wymieniłeś telewizor bo padły baterie w pilocie to nie jesteś taki mądry jak ci się wydaje.

Autor pytanie o tv nie napisał, że używa albo że ma zamiar kupić za 1000 nvidia shield czy raspberry za 500 żeby mu telewizor działał, nie każdy też chce pakować takie śmieci dookoła swojego tv. Można skladać potworki frankensteina jak u szalonego naukowca ale nie każdy tak lubi ja wole czyste ustawienia z urządzeniami które pozwolą mi je ustawić pod siebie.

Zamiast ograniczonego kodi wole plex którego moge odpalić na tv, tablecie, telefonie, komputerze a nie się bawić w przystawki. Osobiście telewizora nie używam, a sprzęt wole naprawić sobie sam jeżeli ma to uzasadnienie ekonomiczne, ale poprawek firmwaru już nie napisze.

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, LordAnpu napisał:

a nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem

No nie, ten co ze zrozumieniem czyta...

Wskaż gdzie w pierwszym poście autorowi zależy na super aktualnych aplikacjach (o Netflix tylko wspomniał), albo gdzie wspomina pilota z jak największą ilością przycisków, bo lubi sobie ponaciskać.

 

A to zrozumiałeś?

Mógłby ktoś podać konkretny model 65 calowego tv godnego polecenia - no nie zrozumiałeś, bo:

"Modelu nie podaje bo nazwy modeli mogą się różnić w zależności od sklepu jaki preferujesz" - w jednym sklepie dany model będzie się nazywał Samsung xxx, a w drugim "Samstag 007 zgłoś się". Po prostu sklepy nazywają sobie jak chcą dla marketingu. Dlatego konkretnego modelu nie jesteś w stanie podać.

 

"Odpowiedz sobie na pytania: wielkość, noga centralna czy dwie boczne, pilot, odświeżanie, tv naziemna + czy ma nagrywać, jakie mają być aplikacje, czy będzie konsola lub pc" - tutaj wmawiasz autorowi, że nie wie czego chce. Ty wiesz lepiej, a jego wymagania "o przekątnej 55-65 4k z w miarę dobra matryca by fajnie się oglądało" - są niedorzeczne. A przecież najważniejsza jest stopka, bo to ona cały ciężar telewizora na siebie bierze.

 

"Wiele osób pisze z doświadczenia" - z tego doświadczenia nie potrafisz podać propozycji modelu TV, bo te symbole płynnie w sklepach się zmieniają. Zostałeś nominowany do tematu "Złote myśli" forum ;)

 

Link to post
Share on other sites

A weź wskaż gdzie w pierwszym poście autorowi zależało na śmieciach do telewizora żeby działał. Gdzie napisał, że chce zajmować się rzeźbą szajsu którą ty się tak jarasz.

 

16 minut temu, wodego napisał:

No nie, ten co ze zrozumieniem czyta...

To przeczytaj jeszcze raz co napisałem. Wyszczególniłem poprostu rzeczy na jakie ludzie nie zwracają uwagi aż jest za późno a potem płacz, że mogli wybrać coś innego. Ale to trzeba czytać ze zrozumieniem widać masz z tym problem. Najważniejsze żeby był ładny obraz tylko, że za 2500 wyszystko ma takie sam obraz i trzeba brać po uwagę też inne rzeczy.

 

25 minut temu, wodego napisał:

Mógłby ktoś podać konkretny model 65 calowego tv godnego polecenia - no nie zrozumiałeś

Miszczu zrozumienia szkoda, że twoja propozycja przekracza budżet o 500zł. Do tego jeszcze 1000 na nvidia shield i do 1000 na raspberry i bedzie budżet na drugi telewizor. Nie zrozumiałeś? "Budżet jest niewielki bo 2500 zł." Nadal nie? Przeczytaj kilka razy może pomoże.

 

11 minut temu, wodego napisał:

"Odpowiedz sobie na pytania: wielkość, noga centralna czy dwie boczne, pilot, odświeżanie, tv naziemna + czy ma nagrywać, jakie mają być aplikacje, czy będzie konsola lub pc" - tutaj wmawiasz autorowi, że nie wie czego chce. Ty wiesz lepiej, a jego wymagania "o przekątnej 55-65 4k z w miarę dobra matryca by fajnie się oglądało" - są niedorzeczne. A przecież najważniejsza jest stopka, bo to ona cały ciężar telewizora na siebie bierze.

Kolejny przykład wykręcania słów pod siebie. Gdzie ja napisałem, że stopka jest najważniejsza. Ale jest też ważna bo nie każdy ma miejsce a głupio coś kupić tylko po to żeby się okazało, że podstawa jest za mała i telewizora nie ma jak ustawić. Normalna osoba bieże takie coś pod uwagę, tylko nie ty bo jak napisałem normalna osoba bieże to pod uwagę.

 

12 minut temu, wodego napisał:

"Modelu nie podaje bo nazwy modeli mogą się różnić w zależności od sklepu jaki preferujesz" - w jednym sklepie dany model będzie się nazywał Samsung xxx, a w drugim "Samstag 007 zgłoś się". Po prostu sklepy nazywają sobie jak chcą dla marketingu. Dlatego konkretnego modelu nie jesteś w stanie podać.

I własnie dlatego nie podałem bo w jednym sklepie może być inna końcówka modelu i ograniczało by to wybór do tego jednego sklepu a ja nie zajmuje się reklamą konkretnej sieci. Ale widać dla niektórych cieżko to zrozumieć.

 

Widze, że niektóre działy oblegają kretyni z manią wielkości, szkoda ruszać bo zaczyna walić nawozem słoiczku.

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, LordAnpu napisał:

A weź wskaż gdzie w pierwszym poście autorowi zależało na śmieciach do telewizora żeby działał

Ale ja mu nie proponowałem podłączać czegokolwiek. Ja tylko wspomniałem co sobie w ramach hobby podłączyłem. No ale nie zrozumiałeś tego, co mnie nie dziwi.

 

Wyszczególniłem poprostu rzeczy na jakie ludzie nie zwracają uwagi - bo ludzie telewizory na oczy nie widzieli, więc skąd mają wiedzieć? Skąd mają wiedzieć, że TV się stawia albo wiesza?

 

Najważniejsze żeby był ładny obraz tylko, że za 2500 wyszystko ma takie sam obraz - kolejny raz błysnąłeś. W danej klasie cenowej wszystko ma taki sam obraz. To naprawdę się znasz. Jesteś znafcom! Nie ma sensu wybierać jakości obrazu jak tu sugerowano (bieganie z pendrive). Trzeba patrzeć na stopkę i pilota. Bo obraz jest identyczny we wszystkich modelach za 2.5 tys.

 

Miszczu zrozumienia szkoda, że twoja propozycja przekracza budżet o 500zł - nie zauważyłeś, że inni też sugerowali lekka dopłatę, żeby zyskać na jakości?. Nie dziwię się, bo pilot z dużą ilością przycisków jest najważniejszy.

 

Gdzie ja napisałem, że stopka jest najważniejsza. Ale jest też ważna bo nie każdy ma miejsce - Umówiłeś się więc na dokładne pomiary u autora. Bo on sam nie wie gdzie TV postawić.

 

Normalna osoba bieże takie coś pod uwagę - czyli autor jest nienormalny, bo nie wspomniał, że bierze stopkę pod szczególną uwagę.

 

I własnie dlatego nie podałem bo w jednym sklepie może być inna końcówka modelu - ma to ogromny, wręcz nieziemski wpływ na wymagania autora! Tylko on o tym nie wie.

 

i ograniczało by to wybór do tego jednego sklepu a ja nie zajmuje się reklamą konkretnej sieci - czyli konkretny sklep dopisuje sobie symbole do oznaczeń producenta, żeby się wyróżniać.

 

Wiele różnych postów przeczytałem na forum, ale takich bredni o samodzielnej modyfikacji oznaczenia producenta przez sklep nie słyszałem. Brednie i jeszcze raz brednie. Być może dobre telewizory sprzedają pod nazwą "piekarnik do zabudowy 65 kilo". W ten sposób inna sieć nie wpadnie na taką zakamuflowaną nazwę TV i sklep się wyróżnia.

 

 

Link to post
Share on other sites

@wodegoidentyczny to nie jest bo inny ma Sony, inny Philips a jeszcze inny LG :P

Ale to jednemu czerwone drugiemu niebieskie sie bardziej podoba. 

 

A powiem wam jeszcze numer :lol:

Każdy telewizor na wystawie w sklepie ma podrasowane parametry żeby przyciągnąć klienta.

 

A potem przy zakupie proponują ci kalibracje . 

I wtedy dopiero na zapleczu w trybie serwisowym ustawiają do klienta. 

Więc to co oglądasz na półce ma inne parametry niż to co w domu dostajesz.

 

Ale oni nie pokażą ci telewizora jak wyświetla który dostaniesz do domu.

Taki chłyt marketinDody 

Link to post
Share on other sites
9 godzin temu, wodego napisał:

kolejny raz błysnąłeś. W danej klasie cenowej wszystko ma taki sam obraz. To naprawdę się znasz. Jesteś znafcom! Nie ma sensu wybierać jakości obrazu jak tu sugerowano (bieganie z pendrive). Trzeba patrzeć na stopkę i pilota. Bo obraz jest identyczny we wszystkich modelach za 2.5 tys.

To poczytaj normalne recenzje najlepszych w danym budżecie np 2500 i wszystko będzie miało zbliżone parametry, różnice bedą znikome ale ci znafcy się nie znają ty wiesz lepiej bo byłeś w mediaexpert z dyskiem usb.

 

9 godzin temu, wodego napisał:

bo ludzie telewizory na oczy nie widzieli, więc skąd mają wiedzieć? Skąd mają wiedzieć, że TV się stawia albo wiesza?

 

9 godzin temu, wodego napisał:

Nie dziwię się, bo pilot z dużą ilością przycisków jest najważniejszy.

Ludzie bardzo często kupują telewizor bo potrzebują nowy, bardzo często ich poprzedni miał już pare latek i nie są na świeżo z nowościami, do tego chcą większy ekran i już na teraz. Niewiele z tych osób myśli gdzie powieszą czy postawią, czy zmieści się tam gdzie był poprzedni 20 cali mniejszy, a potem jest problem co zrobić. To samo z innymi rzeczami bo skąd ktoś może wiedzieć, że niektóre telewizory mają okrojone gówniane piloty, nie można na nich nagrywać czy ich ulubiona aplikacja bez której nie mogą się obejść nie zadziała bo nawet im do głowy nie przyszło, że tak może być, albo jest za mało hdmi czy usb, bo skoro stary miał to nowy też ma na 100%. Dla ciebie smutny zakompleksiony człowieczku zwrócenie na to uwagi to jest traktowanie kogoś jak nienormalnego bo ktoś już na 100% to wszystko przemyślał.

 

Niestety ale niektóre sieci tak robią i nie tak jak błaznujesz klaunie z "piekarnik do zabudowy 65 kilo" tylko dodadzą AB albo X, są też wersje robione specjalnie dla danej sieci chociaż to już znacznie rzadziej.

 

No ale super podałeś tv nie w budżecie którego nigdzie nie ma, dobra porada. Jesteś prawdziwym guru działu telewizorów, pracownik miesiąca euro i mediaexpert oraz kilku innych sieci, znafca matryc i pogromca podświetlenia.

 

 

 

8 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Ale to jednemu czerwone drugiemu niebieskie sie bardziej podoba. 

 

A powiem wam jeszcze numer :lol:

Każdy telewizor na wystawie w sklepie ma podrasowane parametry żeby przyciągnąć klienta.

 

A potem przy zakupie proponują ci kalibracje . 

I wtedy dopiero na zapleczu w trybie serwisowym ustawiają do klienta. 

Więc to co oglądasz na półce ma inne parametry niż to co w domu dostajesz.

 

Ale oni nie pokażą ci telewizora jak wyświetla który dostaniesz do domu.

Taki chłyt marketinDody 

Zapomniałeś jeszcze o zielonym, ale dla 3 moża to przestawić. Bardzo często te matryce trzepie i tak ta sama fabryka.

 

Dlatego telewizora nie kupujesz bo wpadł ci w oko w sklepie, tylko czytasz niezależne testy. Tylko powiedź kto nie "upiększa" towaru do sprzedaży.

Edytowane przez LordAnpu
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Lord_Krecitsqa napisał:

identyczny to nie jest bo inny ma Sony, inny Philips a jeszcze inny LG 

Tak ludzie błędnie myśleli, ale fachowiec @LordAnpuodkrył, że wszystkie TV w danej półce cenowej dają identyczny obraz:menda:. Jeszcze się zastanawiam czy dotyczy to monitorów? Powiedzmy monitory za 800zł, ktoś wybrał 3 modele na różnych matrycach (TN, IPS, VA). Co odpowie powyższy fachowiec?

- Obraz będzie identyczny, patrz na rodzaj stopki.:banan:

 

Każdy telewizor na wystawie w sklepie ma podrasowane parametry - ma włączony tryb sklepowy.

 

A potem przy zakupie proponują ci kalibracje . 

I wtedy dopiero na zapleczu w trybie serwisowym ustawiają do klienta. - naprawdę oferują kalibrację sprzętową na miejscu? To bardzo dobrze, bo telewizory wychodzące z fabryki mają ustawienia jakie mają. Przy produkcji matryc nie ma powtarzalności, więc nawet dwa identyczne modele mogą inaczej wyświetlać obraz. Kalibracja zrobiona przez profesjonalistę, to ze 400zł.

 

Ale oni nie pokażą ci telewizora jak wyświetla który dostaniesz do domu - nie jest to prawdą, bo słaby TV w trybie sklepowym nie wyświetli super obrazu. Poza tym w domu możesz w parametrach włączyć tryb sklepowy (po pierwszym podłączeniu masz wybór), ale tylko jak lubisz świecenie na maksa po gałach.

 

11 godzin temu, LordAnpu napisał:

To poczytaj normalne recenzje najlepszych w danym budżecie np 2500 i wszystko będzie miało zbliżone parametry

Widać nigdy recenzji z profesjonalnymi pomiarami nie czytałeś. Dwa telewizory różnych producentów nawet z taką samą matrycą w środku wyświetlają różny obraz. Bo nie masz pojęcia, że zastosowana elektronika wpływa na jakość końcowego obrazu.

 

Niewiele z tych osób myśli gdzie powieszą czy postawią, czy zmieści się tam gdzie był poprzedni 20 cali mniejszy - dlatego potrzebują super doradcy, najlepiej z jakimiś odkryciami. Np. takiego, który odkrył, że wszystkie TV za 2.5 tys. mają identyczny obraz. Trzeba więc brać pierwszy z brzegu... a nie, na pilota trzeba popatrzeć i wszystko jasne.

 

Niestety ale niektóre sieci tak robią i nie tak jak błaznujesz klaunie z "piekarnik do zabudowy 65 kilo" tylko dodadzą AB albo X - te bzdury, które tu promujesz wynikają z kompletnej niewiedzy co mogą oznaczać niewielkie różnice w oznaczeniu. Popatrzyłem na forum czy istnieje temat do zgłaszania anty-ekspertów, ale producenci takich bzdury jak ty zdarzają się wyjątkowo i nie pomyślano o takiej randze.

 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...