Skocz do zawartości

Nowy pc restartuje się podczas grania w gry


Recommended Posts

mój komp to: gtx260 apm edition, q9300 z box'owym chłodzeiem, asus p5Q, 500gb barracuda, winfast 2000xp extra, zasilacz modecom volcano 550w.

Załączam http://rapidshare.com/files/261071737/OCCT.rar.html wyniki testów z OCCT.

A więc mój problem polega na tym że gdy zaczynam grać w jakieś gry po paru minutahc komp mi sie resetuje i zaraz odpala na nowo. Nie zaleznie od gry, przeinstalowanie systemu nie pomogło. Teraz mam na jednym dysku 2 systemy win 7rc i viste x64 i na obu jest tak samo. Sterowniki są najnowsze. Help

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał poprzednik może to i karta. Na moim GTX 260(216 SP) po ok. godzinie grania temperatura karty na rdzeniu nie przekracza 68 stopni. Fakt, budę mam przewiewną ale spróbuj sprawdzić temp. karty, może rzeczywiście jest zbyt gorąca.

 

Inne rzeczy jakie przychodzą mi do głowy to:

- źle założone chłodzenie na proca

- niestabilna linia 12V na zasiłce

- nie podpięty dodatkowy kabel zasilania do płyty

Sprawdź, może to pomoże.

Link to post
Share on other sites

nasówa mi się jedno pytanie czy sciągneliście plik z rapida i spojżeliście na scriny?

sciagnalem - temperatury nie sa za wysokie i dlatego zaproponowalem zebys przepuscil kompa przez programy testowe. One nie tylko mierza temp ale tez ogolnie poprawnosc, szczegolnie ten od karty graficznej
Link to post
Share on other sites

sprawdź zasilacz, bo ten model niema zadobrej opini, a twój komp przy obciążeniu na oko bieże minimum 500w albo i więcej

Jaja sobie robisz? Jak weźmie 300w to postawie autorowi piwo!

Sprawdź jedynie napięcia na zasilaczu, obniż taktowanie ramów, karty graficznej i procesora. Oczywiście rób to po kolei i sprawdzaj wyniki.

Link to post
Share on other sites

Orthosie wszystkie testy zdane, a video card stability test srednio 990 pkt. Zrobiłem jeszcze taki test włączyłem obydwa testy na raz zeby zobaczyć czy to aby nei wina zasilacza ale jendak nie napiecia stabilne i zabardzo sie nie grzało. A calkulator podał że potrzebuje zasilacza 549w a mam 550w :pajac:

 

jak wszędzie są wyjątki od reguły jedyne gry które mi nie resetują kompa to jak na razie grid i warroc oczywiście na full detalach.

Link to post
Share on other sites

300W bedzie brał jak śpi :pajac:

możesz sprubowac jeszce tak:

odepnij wszystkie zbędne elemęty od zasilania tzn 2 dysk, napęd jedną kość ram itd i wtedy sprawdź

 

Proszę uzasadnij.

 

EDYTA:

Zapewnie sugerujesz się tymi "super - pro - elo" internetowymi kalkulatorami.

Link to post
Share on other sites

no ok to, ile w takim razie weźmie moja konfiguracja?:

c2d e4500

abit ip35e

radeon 4890

2x2 GB ram

dysk 500 samsung

280-310W.

co do problemu z resetowaniem sie kompa...

-wina karty.

-wina zasilacza.

-wina plyty glownej.

-wina pamieci.

-wina procesora.

-wina BIOSu.

:pajac::P

a na serio zaczalbym od biosu i najlepiej wgral najnowsza wersje.

Link to post
Share on other sites

Około 350W, jeżeli podkręcasz proca to coś koło 360W

 

EDIT: powyżej to "bezpieczne obliczenia", ale sam procesor i karta, bez OC nie powinny na 12V przekroczyć 210W - to tak na styk :pajac:

EDIT2: tfu, tfu, tfu :P na styk to będzie 300W, mój błąd ale nie usuwam :D ten radek żre maksymalnie 190W...

Link to post
Share on other sites

haha chciałbym :pajac:

no wiec tak mam zasilacz thermaltake 480W i niestety w stresie biedny nie daje rady, wychodzi na to ze mój komp jest prądożerny, i w pewnym stopniu jest to wina oc. Komp restartuje sie w niektórych grach jak u kolegi.

ale wracając do problemu, jak już sprawdziłes wszystkie wymienione wyżej możliwości musisz sie liczyć z tym ze któryś komponent może posiadać wade fizyczną

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...