Skocz do zawartości

World of Tanks duże spadki FPS'ów i problem z discordem


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez sparda285,

Recommended Posts

Sprzęt którego używam: 
MSI GT75 Titan 8SG-060UK, Intel Core i7-8750H HexaCore Processor, 17.3" Full HD 144Hz GSYNC Screen, Microsoft Windows 11, 32GB DDR4 2666MHz RAM, 512GB (2x 256GB) PCIe NVMe SSD + 1000GB 7200RPM HDD, Dedicated GeForce RTX 2080 8GB Graphics

 

Zacznę od tego że gra (World of Tanks) potrafi wyciągnąć 170 FPS na custom'owych ustawieniach, a na full detalach ok. 120 jednak przy szybkich ruchach myszki klatki potrafią spadać do 40-30. Mody sprawdzałem, próbowałem też grać na czystej wersji gry po reinstalu co nie przyniosło żadnego efektu. Efekt jest potęgowany przez nakładkę discorda która ostatnio dawała mi się we znaki także w innych grach i to niekoniecznie nowych lub zbyt wymagających (Left 4 Dead 2, Battlebit Remastered, OSU! (spadek z 240 do 30 klatek WTF?) tak więc przestałem jej używać. Problematyczny był też update Win11 do wersji 22H2 który powodował podobne problemy we wszystkim co miałem zainstalowane więc wróciłem do starszej wersji.
Miejsca na dysku nadal jest pod dostatkiem, żadne procesy nie wydają się mocno obciążać systemu w tle, antywirus (Norton) działa jak zawsze i nie sprawiał mi większych problemów.

Sterowniki też sprawdzałem (aktualizowałem do najnowszych jak i próbowałem wracać do starszych wersji). Pasta termoprzewodząca jak i termopady były wymieniane mniej niż rok temu. Temperatury nie wykraczają ponad normę. Co ciekawe w innych grach pokroju Monster Hunter, World War 3, Warzone sprzęt ewidentnie chodzi pod obciążeniem bo załączają się wentylatory na wyższe obroty co jest dosyć oczywiste ale podczas gry w World of Tanks sprzęt działa w "trybie normalnym" (zabrakło mi słów aby lepiej to opisać :).

 

Czekam na ciekawe sugestie

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
  • Rozwiązanie

Odkryłem przyczynę mojego problemu. Co ciekawe było to spowodowane przez myszkę (razer viper v2 8khz) , a tak dokładnie to przez jej tak zwany "polling rate" który miałem ustawiony na 2000Hz. Silniki niektórych gier zaczynają wariować przy ustawieniu powyżej 1000Hz. Redukcja do tej wartości spowodowała znaczą poprawę liczby klatek przy szybkim poruszaniu kursora.

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...