Skocz do zawartości

Problemy z taktowaniem ram


Recommended Posts

Siema, kupiłem ostatnio pamiec ram Patriot 16GB (2x8GB) 4400MHz CL19 Viper Steel, po wlozeniu jej i uruchomieniu komputera pokazuje mi tylko 2133 MHz. 

Probowalem zminiac w biosie ale po probie wlaczeniu xmp lub zmienieniu taktowania komputer sie nie wlaczal. Plyte mam ASUS prime b560-plus. Co jest nie tak?

W cpu z wyglada to tak image.png.34108a06beb7c43119704b5533ee9e0e.png

Link to post
Share on other sites
10 godzin temu, pawluto napisał:

Wszystko ok - CPU-Z pokazuje połowę taktowania więc pomnóż to razy dwa to wyjdzie docelowo tak jak chciałeś.

 

Zupełnie nie wiem dlaczego ten program tak to pokazuje - u mnie tak samo - pokazuje połowę.

 

Zapewne chodzi tu o dual channel - pamięci masz w porządku i ich taktowanie też.

Nie jest ok , pamięci ma ustawione na 2133MHz (1064x2), dla porównania zrzut z moich 3333Mhz (1666)

Można też sprawdzić w Task Manager 

Screenshot 2022-10-29 061240.png

Screenshot 2022-10-29 061441.png

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites
8 godzin temu, Venox napisał:

ale po wlaczeniu xmp komputer sie nie wlacza

 

no to masz problem  może płyta się z nimi "gryzie" na stronie producenta masz tylko dwa modele 4400 które oficjalnie są wspierane , ja bym jeszcze spróbował tak:

odpalił XMP na najmniejszym taktowaniu pamięci czyli 2133 a potem leciał w górę , jak z tym nie da rady to ręczne wklepywanie wartości. Bios rozumiem zaktualizowany do najnowszego ?

Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, Venox napisał:

ale po wlaczeniu xmp komputer sie nie wlacza

 

bo 4400mhz to za duzo dla kontrolera ram i płyty. Daj np 4000mhz i cl odpowiednio nizsze. U mnie 4400mhz na x370 nie wstawało ale 4000mhz zrobił z cl 17 17 17 36. Było to o wiele lepsze rozwiazanie niz 4000 na standardowych cl jeśli chodzi o gry 

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, Venox napisał:

Fatycznie nie mialem zaktualizowanego biosu ale po zaktualizowaniu najwieksza szybosc, na ktorej komputer sie wlacza to 2800 mhz. 2900 mhz juz niestety nie.

 

zrób zrzut ekranu z ustawień w UEFI (pendrive i F12)

221030123020.jpg

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...