Skocz do zawartości

PC problem z wydajnoscia w grach.


Recommended Posts

Witam czy ktoś mógłby pomóc w rozwiązaniu problemu z wydajnością PC :

 Posiadam stary sprzęt : i5 3570k , 20GB ram ddr3 1600 mhz , karta graficzna MSI GTX 1050 TI gaming 4gb,dysk ssd.

Opis :

Zainstalowałem gta v (średnie ustawienia) i granie w nią jest niemożliwością ponieważ gra tnie się przy każdym ruchu (jakby coś nie wyrabiało). Podczas gry w Fortnite (wydajnosc ) fps na chwilę  sięgają 240 a za chwile spadają do 70 , oraz są straszne freezy. Czy ktoś z Was mógłby pomóc mi rozwiązać problem 

Link to post
Share on other sites

wywalilem 2x2 gb ustawilem profil xmp oraz taktowanie na 1600 mhz i problem nadal pozostaje. Moze jakies inne pomysly ?

19 minut temu, Lord_Krecitsqa napisał:

Wyjmij te 2x2 i nie wsadzaj tego :P

Potem ustaw najlepiej profil XMP pamięci i zobacz czy jest poprawa.

wywalilem 2x2 gb ustawilem profil xmp oraz taktowanie na 1600 mhz i problem nadal pozostaje. Moze jakies inne pomysly ?

Link to post
Share on other sites

Tak jak napisał Lord_Krecitsqa wywal te 2x2GB, 16GB pracującej w dual channel wystarczy dla każdego (lepiej niż 640kb) i będą lepiej pracować niż z tymi dodatkowymi 4GB. Procesor też jest niestety wąskim gardłem dla karty graficznej. W wymienionych abu grach takie przycinki i spadki FPS się zdarzają na znacznie mocniejszych komputerach (w innych grach też tak masz? czy tylko te dwie), ja bym w panelu nvidia ograniczył fpsy do odświeżania monitora (a jeżeli monitor jest 144 albo szybszy to do 60) i zobaczył czy to pomoże, jeżeli tak to można je podnosić aż przycinki i spadki znowu się pojawią.

Link to post
Share on other sites

chciałem tylko dodać od siebie, że aby kości pracowały w trybie dual channel, to muszą być odpowiednio ustawione, najczęściej jest to slot 1 i 3, albo 2 i 4, w zależności od płyty głównej, trzeba zobaczyć w podręczniku płyty głównej w jakiej konfiguracji je trzymać.

a także dobrze by było zobaczyć czy te kości mają pamięć typu single-rank, czy dual-rank, można to sprawdzić w programie cpu-z, te dual-rank mają więcej pamięci cache i działają trochę lepiej.

 

zresztą ja mam wrażenie że twój komputer może być po prostu trochę za stary...

procesor z 2013 roku? pamięci ram DDR3? tego standardu już się nie używa, niedawno wszedł na rynek DDR5. ta 1050ti też się wydaje już niewydajna jak na dzisiejsze czasy.

 

ja bym proponował reinstalację systemu od zera, na czysto, bo jeśli system windows miał jakieś błędy, problemy, uszkodzone pliki systemowe to najlepiej wykonać czystą, świeżą, nową reinstalację całego systemu. to powinno go odświeżyć i dać drugie życie jak to mówią ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...