Skocz do zawartości

Recommended Posts

a próbowałeś zredukować węgle do minimum, a kalorie uzupełnić tłuszczem?

Teraz mysle, zeby tego sprobowac

 

jakie wegle jakie tluszcze?

Wegle tylko zlozone, tluszcze tylko nienasycone :)

 

 

Ok juz Cie nie mecze pytaniami, nie roztrzasajmy tego na forum

Pisalem gdzies wczesniej, moj organizm po prostu za malo produkuje (~10-11 nmol/l przed kuracja, prawidlowy poziom w moim wieku to 16-18)

 

 

Link to post
Share on other sites

brokuly marchew, oliwki, szpinak itp)

Tego juz jest sporo :)

 

Wiecej wody, zielonej herbaty, czarnej kawy.

Herbaty, kawy nie pijam, ale wody w dni treningowe czasem pod 5-6L dziennie + ~1-2L Coli Zero, Pepsi Max czy innego syfu bezkalorycznego

 

 

zmniejsz obciazenie dodaj wiecej powtorzen, plus cardio i abs.

Mam teraz obciazenie na 30 powt. w serii, cardio 40 minut po kazdym treningu + 2 razy w tygodniu na samo cardio przychodze.

 

ABS?

 

 

Link to post
Share on other sites

ABS?

brzuch

 

Tego juz jest sporo :)

 

 

Herbaty, kawy nie pijam, ale wody w dni treningowe czasem pod 5-6L dziennie + ~1-2L Coli Zero, Pepsi Max czy innego syfu bezkalorycznego

 

 

 

 

Mam teraz obciazenie na 30 powt. w serii, cardio 40 minut po kazdym treningu + 2 razy w tygodniu na samo cardio przychodze.

 

ABS?

 

 

 

to juz nie wiem, zglupialem

Link to post
Share on other sites

Herbaty, kawy nie pijam

a to świetny, naturalny przeciwutleniacz, tylko mowa o prawdziwych kawach/herbatach, a nie tym syfie z torebek, który wszędzie można dostać

btw czarną kawę i herbatę trzeba po zaparzeniu pogotować z minutkę na wolnym ogniu

 

 

+ ~1-2L Coli Zero, Pepsi Max czy innego syfu bezkalorycznego

rzuć napoje gazowane (nawet wodę), a w szczególności gazowane ulepy, jak "dietetyczne" by nie były

 

z doświadczenia radzę

Link to post
Share on other sites

rzuć napoje gazowane (nawet wodę)

Niestety, zbyt pozytywnie wplywa na trawienie zebym z tego zrezygnowal :)

 

btw czarną kawę i herbatę trzeba po zaparzeniu pogotować z minutkę na wolnym ogniu

Bralem rozne wyciagi z zielonej herbaty i inne tego typu rzeczy, i nie bylo roznic :)

 

Link to post
Share on other sites

A ja uznałem, że jestem za chudy, mimo że 2 tygodnie temu chciałem chudnąć dalej. Aktualnie ważę 66,7kg. Mało, do końca roku chciałbym osiągnać 5-6kg więcej. Tak bardzo chciałem osiągnąć kaloryfer, że nie zauważyłem jak bardzo wystają mi żebra w pewnych pozycjach :) Chcę to zmienić, i to szybko.

Link to post
Share on other sites

Tak bardzo chciałem osiągnąć kaloryfer

no to nie tędy droga

 

Aktualnie ważę 66,7kg. Mało, do końca roku chciałbym osiągnać 5-6kg więcej.

to dużo, za dużo zwłaszcza dla kogoś w twoim wieku, jak złapiesz 1-2 kilo będzie dobrze,

choć z młodzieżą nigdy nic nie wiadomo, natomiast takie skoki przytrafiają się naturalnie, a nie z powodu machania hantlami

 

Chcę to zmienić, i to szybko.

co nagle to po diable, jedz i ćwicz regularnie, a będą rezultaty, prędzej czy później

Link to post
Share on other sites

To mam zamiar robić.

A kaloryfer chciałem osiągnąć przez bieganie i zredukowanie procentu tkanki tłuszczowej w organizmie ;) Od gdzieś maja do gdzieś początku wakacji dotarłem nawet do 6 poziomu ABS II, ale odechciało mi się i zostałem przy bieganiu. A teraz jestem chudy ;_

Btw. Mam rozstępy na plecach. Prawdopodobnie przez gwałtowny wzrost (16cm od czasów 1 gimbazy - od 165cm do 181cm). I teraz pytanie - czy przy robieniu pleców one znikną z czasem? Widziałem po przykładzie kumpla, który miał rozstępy pomiędzy ramionami i klatką piersiową, po czym gdy zaczął ćwiczyć, rozstępy zaczęły mu blednąć, i teraz ma je dużo mniej widoczne niż przed paroma miesiącami. Czy powoduje to rozrost mięśnia, czy blizny same bledną od temperatury i czasu?

Link to post
Share on other sites

Ja ćwiczę od równych 4 miesięcy. Zaczynałem od żałosnej wagi 59 kg przy wzroście 190cm (wiem, anemia!). W tym czasie przytyłem 8 kilogramów - ważę 67 kg. Planuję przybrać jeszcze 15 kilogramów. Moim problemem jest bardzo szybki metabolizm. Muszę naprawdę sporo kalorii przyswajać, żeby zobaczyć efekty na liczniku wagi. Tłuszczu u siebie nie widziałem, choć codziennie zjadam jakieś słodkie, batoniki, czekolady, kakao... Na siłownię chodzę minimum 4 razy w tygodniu po 1,5 godziny. Klatka, triceps 3x w tyg, biceps, barki i plecy 2x w tygodniu. Brzuch codziennie. Ze względu na moją żylastą budowę kaloryfer miałem już po 2 miesiącach, dzisiaj jest on znacznie bardziej widoczny. Polecam jeść ryby - śledzie z biedronki w śmietanie są kaloryczne i zdrowe. Czasami tuńczyk z puszki w sosie własnym (30g białka), albo łosoś w sosie pomidorowym. Dają radę. Niczym się nie wspomagam, nie idę na łatwiznę, oszczędzam wątrobę i jadę na sucho. Przynajmniej będę wiedział, że zrobiłem to swoją ciężką pracą, a nie białkiem/sterydami czy kreatyną...

Na początku na ławce sztangą wyciskałem śmieszny ciężar 17 kg. W ostatni poniedziałek zanotowałem 53 kg - w treningu. To nie tak, że przychodzimy i zakładamy od razu 53. Jedziemy od gołej sztangi, 2 serie, potem dokładamy łącznie 17 kg, potem 10kg i takim 37 kg ciężarem wycisnę 10 razy w serii. Potem wywalamy wszystko i zakładamy 36 kg, co daje łącznie 47 kg (bo sztanga). No i na końcu po trójki na stronę i mam już 53 kg. Więc efekty są.

 

Jestem bardzo zadowolony z mojej rzeźby, kaloryferek jest, mięśnie klaty też się ładnie rozwinęły. Brakuje mi trochę szerokości w klacie, biceps 32 cm, miałem 26 ;) To i tak brzmi nieco śmiesznie, ale mniej więcej tyle można zrobić w przeciągu 4 miesięcy ćwiczeń.

 

No i jedziemy też na wydolność - trucht, 10 pompek i od razu 20 brzuszków (10 prostych, 10 skośnych po 5 na stronę), trucht, 10 pompek i od razu kładziemy się na brzuszki, trucht, pompki, brzuch, trucht, pompki brzuch i na zakończenie 15 podskoków. Można ładnego kolorytu na twarzy wówczas przybrać. Na kilometr poprawiłem się o minutę - z 4:52 na 3:50. Chodzimy do gościa mającego swoją siłownię, pisałem już o nim kiedyś (przed nieszczęśliwym zdarzeniem miał 120 w klacie, 72 w pasie). Stąd robimy to co on każe, a nie to, na co my mamy ochotę - wtedy nie robi się rzeczy, których się nie chce/nie lubi, a tak wszystko zostaje wykonane. W dodatku ma się nad głową motywatora ;)

 

Na brzuch polecam drążek i podnoszenie nóg (kolan) do klatki/skośne podnoszenie nóg/unoszenie nóg nad głowę. I skośne brzuszki na ławce skośnej.Przenoszenie hantla 10kg na ławce prostej też fajnie rozciąga.

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Dzięki!

Ale w realu się na razie nie chwalę, pochwalę się jak na ławce będzie setka, haha.

Dodo24x, a Twoją fotkę widziałem - graty, rzeźba bardzo fajna.

Mogę powiedzieć śmiało, że siłownia wyrabia charakter, uczy cierpliwości i wytrwałości. Czasami warto się przełamać, pochodzić i zobaczyć czy się nie spodoba, zamiast siedzieć przy komputerze. Lepiej się człowiek czuje ( i wygląda).

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

białkiem/sterydami czy kreatyną...

Hehehehehehe

Masz bardzo duzo do doedukowania sie w tym temacie jak bialko i kreatyne stawiasz na rowni ze sterydami :)

 

Ale poza tym, gratki wynikow, wymaga to sporo samodyscypliny ;)

Rzuc batoniki czekolady i inne a masy jeszcze szybciej przybedzie ;)

Link to post
Share on other sites

pozwol mu tak myslec, jescze jest mlody, przyjdzie czas i na odzywki itp

 

Co do batonow itp masz 100% racji jak dieta, silownia to nie czekolada i slodycze

 

Dodo24x, a Twoją fotkę widziałem

to bardziej doprowadzenie sie do normalnosci niz chwalenie sie, po jakis czas temu nie bylo tak wesolo

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...