Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ze znajomych nikt nie ma, a jak ma, to sam ćwiczy i nie sprzeda. A nie chcę kupić jakiegoś syfu później. Hertz Spartan? Mam ławkę skośną od Hertz, i czy ja wiem...

Coś takiego http://allegro.pl/skladana-lawka-hertz-spartan-50kg-sztanga-hantle-i2328612342.html

Tylko, że ponoć obciążenie Promax to straszna lipa jest. Sam mam żeliwne obciążenie od Hop Sport, i dwa gryfy 40cm długości i 28mm średnicy. Tylko teraz chodzi mi tutaj o zwykłą ławkę raczej, stojaki i sztangę(Rozwój klatki piersiowej - wyciskanie, rozpiętki, kręgosłup - przysiady ze sztangą, wyciskanie sztangi za plecami siedząc, itp). A nie wiem co kupić.

Link to post
Share on other sites

z hertz jest porządny sklep i marka u nas na miescie w siłowni chwalą strasznie tą firmę no i powiem że ta firma się ceni :)

 

Dziś zrobiłem pierwszy trening cardio dotrwałem prawie do końca , ale babka ciśnie z tymi ćwiczeniami , ale się nie ociągałem to mnie cieszy ;)

 

Link to post
Share on other sites

To ja poproszę jakąś dobrą ławkę i gryf ;)

 

Dzisiaj zdecydowanie za dużo biegania, jak na mojego psa. O ile ja dałbym radę, to Kora(moja suczka) patrzyła na mnie błagalnym wzrokiem, aby zatrzymać się przy jakimś zbiorniku z wodą. I tak było 4 razy. Pobiegliśmy dłuższą trasą, i o ile dałbym radę przebiec ją w 40 minut, to przebiegliśmy w godzinę. W sumie jakieś ponad 8km. Sporo. Kondycję mam już dobrą, więc następnym razem powtórka trasy, tym razem bez psa.

Link to post
Share on other sites

http://www.100pompek.pl/

http://www.miesniebrzucha.pl/

 

Ktoś słyszał o tym? :P

Takie domowe ćwiczenia + dieta mogą dać dobre efekty w kwestii masy mięśniowej?

 

I musiałbym zakupić jakieś hantelki/hantle: http://allegro.pl/markowe-hantle-xylo-2x15kg-zestaw-30kg-rekawice-xq-i2336327912.html - czy te będą w porządku?

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Ja od wczoraj zacząłem ;) Dzisiaj wykonałem program pompek, brzuszków i przysiadów (http://www.miesnienog.pl/program-300-przysiadow/21-40-przysiadow)

 

Co do przysiadów - kiedyś na w-fach jak nam pokazywali to pokazywali błędną technikę. Sprawa polega na tym, aby uginać się do tego stopnia, by kolana ugięły się pod kątem 90 stopni, ale nie mogą one wychodzić poza obszar stóp. I wtedy czuć jak mięśnie się napinają, jest efekt.

Przy brzuszkach uważajcie, najpierw niech głowa idzie, potem barki, żeby z kręgosłupem sobie problemów nie sprawić.

 

Trzeba się wziąć, lato idzie, a ja jak krótki rękaw założę to wyglądam jak bocian (189cm/61kg). Będę rozmawiał z gościem o diecie i ćwiczeniach jutro, sam jestem ciekawy co mnie - początkującemu poleci.

Edytowane przez mst1622
Link to post
Share on other sites

Plan pompek mało warty, robiłem gdzieś w październiku/grudniu. Lepiej samemu sobie ustalić 5-6 serii i robić te pompki.

 

Małe pytanko. Czy taki pas neoprenowy pomaga coś przy zgubieniu brzucha? Czy to pic na wodę? Przy moim częstym bieganiu, taka zabawka byłaby ok. O ile pomogłaby zgubić tłuszcz z brzucha, bo mam dość tych "blizn" które tworzą się od siedzenia(Nie rozstępy. Po prostu, tłuszcz tak się zagina,i po wyprostowaniu tworzy się ślad. Coś jak poduszka, która odbija nam się na ręce po spaniu). Pomaga to coś?

Edytowane przez bati999
Link to post
Share on other sites

Jako że mam pojęcie o treningu w domu bo robie go od wielu lat. To zarzuce parę rad i uwag:

1. Kolego mst programy 100 pompek itp to nic nie da żadnej masy napewno.

Hantle które podałeś(15kg) jako że jestes początkujący wystrczą na pewien okres czasu na początku i tak będzie musiał używac powiedzmy 10 kg obciążenia.

Następinie piszesz o przysiadach do kąta 90 stopni jest to jak najabardziej błędna technika i naraza nas na kontuzje , przysiady robimy do końca aż uda zetkną się lub prawie zetkną z łydką wtedy wiązadła stanowią najlepszą stabilizacje kolan.

Jeśli masz jakieś pytania co do ćwiczen to służe pomocą !

2. Bati999 taki pas neopranowy nie pomaga zgubić brzucha jedynie zwiększa temperature przez co tkanki tłuszczowe tracą wode efekt nie zauważalny a i tak nie trwały. Jedynie co to polecam jeśc w miare regularnie 4-5 posiłków , unikać słodkich napoji, cukru białego(słdycze , owe napoje, drożdzówki itp.). I ćwiczyć tzn bieganie , rower itd. CHodzi o to że musisz być na ujemnym bilansie kalorycznym czyli musisz zjeśc 200- 300 kalorii mniej niż potrzebuje twój organizm i wtedy tłuszcz ucieka jak złoto. Dlatego idealnie byłoby a pomoca kalkulatora kalorii policzyć ile zjadasz kalorii i znaleźć w tabeli ile kalorii potrzebujesz przy swojej masse i aktywności jednak wiem ze to jest dosc pracochłonne dlatego polecam cwiczyc , możliwie mądrze jeść i obserwowoac wage!!

Link to post
Share on other sites

polecane jest 5-6 posilkow w ciagu dnia.

 

Mozna zejsc do 3, ale wtedy mozesz przez przypadek zapodac sobie tluszczyku zbednego, no chyba ze taki cel.

 

Ogolem rzecz biorac, udowodnione jest, ze aby zyskiwac czysta mase miesniowa nalezy spozywac 200-300kcal ponad zapotrzebowanie przy treningu masowym.

Link to post
Share on other sites

Siema macie może jakąś diete dla mnie ?

Wiek 14 lat

Waga 89kg

Wzrost 185cm

Około tydzień ćwicze,

10 serii po 10 powtórzeń sztangą jak narazie założone 2 x 10kg + sztanga około 10-20kg +

HIIT na orbitreku 4min spokojnie, 1minuta full sprint jeżeli nie wytrzymam całej minuty to kończe najczęściej przy 45s biegam tak około 20 minut czyli 4 razy powoli i 4 razy full sprint +

nieraz skakanka 5-10min

 

Chciałbym pozbyć się tłuszczu na moim brzuchu :P Jak pewnie można się domyślić, niestety jest go trochę za dużo.

Niedługo wakacje a ja trochę wstydzę się rozbierać, przez nadwage jeszcze problem z dużymi sutkami :/

Wiem ze do wakacji raczej nie uda mi się tyle schudnąć lecz chciałbym jakoś wyglądac przynajmniej w 2 klasie gim.

Co byście zmienili w moim planie ćwiczeń ?

Jaką diete polecacie ?

Link to post
Share on other sites

Yeabany jesteś jak na swój wiek ;)

Najwięcej biegaj, to podstawa schudnięcia. Tłuszcz jest spalany równomiernie z całego ciała, więc aby coś zeszło z brzucha, musisz się trochę niestety napocić.

Dieta MŻ(Mniej żreć), herbata zielona aby płukać te nerki z toksyn i nie magazynować brudów, przez które tyjemy, jakieś rozciągania. Dasz radę do wakacji kilka kilo zrzucić.

Ja osobiście biorę l-karnitynę - 30-45 minut przed bieganiem 2 tabletki, i jakieś tam placebo działa ;)

 

A - pytanie do was - Czy jeżeli ćwiczyłbym brzuch w jakiś sposób (brzuszki na ten przykład) uelastyczniłbym go w taki sposób, aby był on płaski? Bo gdy stoję jest w miarę ok, ale podczas siedzenia jest masakra. Chciałbym pozbyć się tych fałdów, ale bieganie to nie do tego, ponieważ na brzuchu pozostaje większość skóry, której ni cholery nie wiem jak się pozbyć. Little help?

Link to post
Share on other sites

Tak naprawde to nie wyglądam jak typowy grubas :P Z bieganiem nie mam problemów więc spx będę więcej biegał, Diete MŻ stosuje już ponad rok :P tak właściwie to najgorsze było to że kiedyś podjadałem teraz prawie wogóle :P Wszyscy mówią że wyglądam chudo ci którzy mnie widzieli np 4,5 klasa podstawówki a teraz :P Tzn nie chudo całkowicie tylko w porównaniu z tym co było xD

Edytowane przez patrykk1998305
Link to post
Share on other sites

@Bati999 - od robienia brzuszków urośnie Ci brzuch. Mam podobny problem. Po odchudzaniu została mi skóra od linii pępka w dół. Niby wyżej jest tam jakaś mała kostka, ale poniżej już tylko dyndająca skóra. Mi to w sumie nie przeszkadza biorąc pod uwagę, że miałem w pasie 108cm a teraz 80 cm, to i tak tej luźno zawieszonej skórki jest niewiele. Na pewno operacyjne pozbycie się skóry pomoże %-) .

Link to post
Share on other sites

Mi też rodzina cały czas mówi, że jestem chudy jak patyk, że wiatr mnie porwie, itp. Ale to prawda nie jest. Faktycznie, schudnąć schudłem, ale wiele mi też brakuje do doskonałości.

Ale nie da się jakoś poprawić elastyczności, tak jak u jakiś ładnych dzieffczynek? ;) Jakiś sposób musi być na to, bo od samego biegania i od mniejszej ilości żarcia nic się nie stanie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...