Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ktoś ci powiedział, że kulturystyka jest zdrowa? :P Dla zdrowia to sobie można ćwiczyć fitness, ale kulturystyka i sporty siłowe to ostra jazda bez trzymanki dla siły i wyglądu ;] Dlaczego zawodowi kulturyści co tydzień/dwa są u lekarza? Bo to co robią jest niezdrowe i lekarze kontrolują ich stan zdrowia. W razie "zapowiedzi problemów" zmieniają coś w diecie, suplementacji i sterydach.

Edytowane przez John Clark
Link to post
Share on other sites

Ktoś ci powiedział, że kulturystyka jest zdrowa? :P Dla zdrowia to sobie można ćwiczyć fitness, ale kulturystyka i sporty siłowe to ostra jazda bez trzymanki dla siły i wyglądu ;] Dlaczego zawodowi kulturyści co tydzień/dwa są u lekarza? Bo to co robią jest niezdrowe i lekarze kontrolują ich stan zdrowia. W razie "zapowiedzi problemów" zmieniają coś w diecie, suplementacji i sterydach.

 

A Ty jesteś zawodowcem, żeby się katować?

Link to post
Share on other sites

Zredukowałem 3 lata temu i coś się stało złego z moim metabolizmem. Wtedy schudłem z 72-73 kg do 61 kg. Miałem 34 cm w bicepsie. Po redukcji trochę sobie pofolgowałem, a potem jadłem w miarę normalnie (nie wiem, ze dwie kanapki na śniadanie, obiad, dwie na kolację), a tylko ciągle puchłem. Ważę już 90 kg...

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

A ja sie spytam. Jakie cwiczenia w domu zaproponujecie mi by stracic brzuch kragly, szerokie dupsko i wzmocnic miesnie plecow. Plecy musze wzmocnic bo lekarz mi tak zalecil. Jedyne na czym mi zalezy to utracie z 85kg tych 15kg (taka nadwaga) oraz wzmocnieniu miesni. Jezeli juz to wszystkich.

Link to post
Share on other sites

A Ty jesteś zawodowcem, żeby się katować?

Kolego, podejrzewam, że nawet nie wiesz jakie są wygórowane wymagania, aby przejść z kulturystyki naturalnej na klasyczną i na ekstremalną... Mnie interesuje wyłącznie kulturystyka naturalna a tam i tak progi tłuszczowe są o wiele mniejsze od tego, który ja posiadam, a to oczywiste, że tylko w sezonie, bo robiąc siłę czy masę nie ma szans utrzymywać tego poziomu. Jednak aby być z siebie zadowolonym trzeba wyznaczać sobie ambitne cele i je osiągać, a dla mnie 10% to nie jest ambitny cel, bo osiągam go bez problemu. Przy 10-12% tłuszczu dopiero zaczyna być widać drabinę w dobrym świetle (założenie ogólne, nie indywidualne). Jedziemy do 5% to drabina będzie stale widoczna i wtedy można budować porządną masę.

Link to post
Share on other sites

Przy 10% spokojnie widać kaloryfer. Może masz za mało rozbudowane mięśnie brzucha? Przy 5% to masz już wszystko pocięte i żyły na wierzchu.

 

Kolego, podejrzewam, że nawet nie wiesz jakie są wygórowane wymagania, aby przejść z kulturystyki naturalnej na klasyczną i na ekstremalną...

Nie wiem, co ma piernik do wiatraka. Klasyczna ma chyba po prostu inne kategorie wagowe (np. ja musiałbym ważyć maksymalnie 70 kg, żeby wystartować). O naturalnej nigdy nie słyszałem. O ekstremalnej też nie. Chyba masz na myśli normalną kulturystykę przez ekstremalną?
Link to post
Share on other sites

A ma piernik do wiatraka. Chociażby to, że przy kulturystyce naturalnej są zakazane środki dopingujące. W kulturystyce klasycznej są kategorie wagowe a w kulturystyce extremalnej jest wszystko dozwolone. Tak więc w klasycznej i extremalnej ludzie pakują w siebie hormony wzrostu (miesięczna kuracja to przeszło 1 tyś.) i inne sterydy - wśród amerykańskich kulturystów jasno się mówi o tym jakie i kiedy sterydy stosować, a nie to co w polce pudzian wiecznie pytany o wspomaganie mówił "tajemnica zawodowa". Fakt jest taki, że nie można mieć takich osiągów bez sterydów bo człowiek to nie niedźwiedź żeby mieć tyle mięśni.

 

Tak więc ci zawodnicy mogą otrzymać kartę zawodowca, aby startować w najbardziej prestiżowych zawodach. A na to idzie niemały kapitał. Sęk w tym, że przejście na poziom zawodowy wymaga sporego zwiększenia masy mięsniowej w stosunku do amatorki - przy zachowaniu proporcji. W polsce do tej pory 2 osoby otrzymały kartę zawodowca - niestety nie zaliczam się do tego grona xd

 

Ten wywód to apropo twojego pytania czy jestem zawodowcem. A odnośnie wyższego posta nie ma pojęcia "normalna kulturystyka".

Link to post
Share on other sites

Wzrost - 183 cm waga - 81,3 kg

Nie jest zle, ja nie wiem co Ty chcesz redukowac :)

 

Masz jakies przyrzady?

 

naturalnej są zakazane środki dopingujące

Nawet wiecej niz same sterydy, ja tez juz bym sie tam nie zakwalifikowal, przykladem PEA czy Geranium, te tez juz sa zabronione tak gwoli scislosci odnosnie tematu :D

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Nie jest zle, ja nie wiem co Ty chcesz redukowac :)

 

Masz jakies przyrzady?

 

No sztang to ja nie mam ale nie problem kupic. Za to mam w domu rowerek stojacy. Ja chce ogolnie spasc do 70kg i pozbyc sie troche szerokiego dupska. Oczywiscie wzmocnic przy okazji wszystkie miesnie, a priorytet to plecy.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

HGH to dla mnie troszke za duzo.

 

Jak efekty Bigpun? Nie wywalilo Ci brzucha?

 

Kilka lat temu bardzo delikatna kuracja. Zenisz sie raz w roku.

A chcialem wygladac jak czlowiek, nie jak warchlak.

 

Koledzy powiedzieli ze wygladalem jak anorektyk.:)

Link to post
Share on other sites

A ma piernik do wiatraka. Chociażby to, że przy kulturystyce naturalnej są zakazane środki dopingujące. W kulturystyce klasycznej są kategorie wagowe a w kulturystyce extremalnej jest wszystko dozwolone. Tak więc w klasycznej i extremalnej ludzie pakują w siebie hormony wzrostu (miesięczna kuracja to przeszło 1 tyś.) i inne sterydy - wśród amerykańskich kulturystów jasno się mówi o tym jakie i kiedy sterydy stosować, a nie to co w polce pudzian wiecznie pytany o wspomaganie mówił "tajemnica zawodowa". Fakt jest taki, że nie można mieć takich osiągów bez sterydów bo człowiek to nie niedźwiedź żeby mieć tyle mięśni. Tak więc ci zawodnicy mogą otrzymać kartę zawodowca, aby startować w najbardziej prestiżowych zawodach. A na to idzie niemały kapitał. Sęk w tym, że przejście na poziom zawodowy wymaga sporego zwiększenia masy mięsniowej w stosunku do amatorki - przy zachowaniu proporcji. W polsce do tej pory 2 osoby otrzymały kartę zawodowca - niestety nie zaliczam się do tego grona xd Ten wywód to apropo twojego pytania czy jestem zawodowcem. A odnośnie wyższego posta nie ma pojęcia "normalna kulturystyka".

HAhahahhahahaha! Teraz mnie rozbawiłeś. Wiesz, teoretycznie w kolarstwie sterydy też są zabronione. W trójboju i każdym innym sporcie też. Hahaha!

Normalna kulturystyka = kulturystyka. Ta, którą Ty nazywasz ekstremalną.

 

I nadal nie wiem, co to ma do twojego bf. Chcesz startować, że się katujesz? Jeśli nie chcesz, to jest to bez sensu.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...