Skocz do zawartości

Recommended Posts

Żal było nie kupić za 2 stówki, nawet dla samych testów, inne kolory były za ponad pincet :D Z resztą mam 100 dni na zwrot w razie czego :D

 

Po pierwszym treningu mam dobre odczucia, co do butów, no i wykonanie to jednak spora różnica pomiędzy nimi.

Link to post
Share on other sites

Ja też poluję na trampki, bo jak między gigantseriamii wyskakuje prawie w locie z moich asicsów, żeby przysiady robić a później tak samo w biegu zakładam, to się na mnie ludzie dziwnie patrzą :) Teraz celebruję pustki na siłowni z racji nietypowej godziny na jaką chodzę, tzn koło 13/14 (urlop). Mam nadzieję, że po takim tygodniu regularnych ćwiczeń i w miarę ogarniętej diety, przynajmniej pod kątem kaloryczności, to wejdę w jakiś rytm i do końca maja jednak coś zrzucę #forever100kg.

Link to post
Share on other sites

Ja od dłuższego czasu jadę FBW własnej konstrukcji: po 1 ćwiczeniu (od 3 do 5 serii) na każdą podstawową partię + kilka serii brzucha na koniec. 3 zestawy ćwiczeń, 3 treningi w tygodniu. Każdy trening trwa zajmuje mi ok. 1h. Ilość powtórzeń w serii i ciężar zmieniam sezonowo: jesień/zima = większy ciężar i krótsze serie, wiosna/lato = mniejszy ciężar i dłuższe serie. Ale generalnie warto zmieniać co jakiś czas pomiędzy FBW, klasycznym splitem, push&pull czy upper/lower body.

Link to post
Share on other sites

Dziś:

Wyciskanie na poziomej - gryf x8, 50x6, 70x5, 80x5, 85x5, 90x4, 85x5, 85x5, 85x5

Trap-bar deadlift - 50x5, 90x5, 110x5, 130x5, 150x5, 160x5, 160x5, 170x3, 170x3

Romanian deadlift - 70x8, 70x8, 70x8

OHP - gryf x5, 40x5, 50x5, 55x5, 60x4, 60x4, 60x3

Wznosy w bok - 3x8 hantle 14kg

Wznosy w opadzie - 3x10 hantle 10kg

Bic/tric 3x superseria na dobitkę

 

Trening lekko przesadzony, no ale co poradzić, no lubię i tyle ;) Przy 40 seriach łącznie, nie ma opcji skończyć w 40 minut.

Link to post
Share on other sites

U mnie było tak:

 

Wyciskanie na płaskiej hantlami - 28x8, 40x5, 40x4, 38x4, 34x5

Wyciskanie na skosie na dobicie - 60x10, 60x10, 60 do faila

Dipsy bez obciążenia - 8, 8, 5

Podciąganie podchwytem - 8, 6, fail

 

To taki najlżejszy dzień w tygodniu. Czasami jeszcze na triceps dorzucam coś.

Link to post
Share on other sites

Dziś:

Trap-bar deadlift - 50x5, 90x5, 110x5, 130x5, 150x5, 160x5, 160x5, 170x3, 170x3

OHP - gryf x5, 40x5, 50x5, 55x5, 60x4, 60x4, 60x3

 

Cholera, a ja myślałem, że słabo wyciskam... Przy takim martwym wygląda to, hmm... skromnie (ja aktualnie robię 5x5 45kg, ale też w martwym biorę 120). Wszyscy tak mają? Nieraz na siłowni widzę kolesi, którzy wyciskają (fakt, zazwyczaj zza głowy) po 80 kg, a w martwym pewnie z tym 80 mieliby problem...

Edytowane przez radosuaf
Link to post
Share on other sites

Miałem kontuzję tricepsa i z serii 95x5 spadłem te 10kg, ale mimo wszystko wyciskanie zawsze będzie u mnie kuleć, ze względu na lekko zapadniętą klatkę piersiową.

 

80kg zza głowy? Średnio mi się to ćwiczenie podoba, ale jeżeli tyle dygnie to te 80kg w martwym pójdzie raczej z łatwością.

 

Różnice w poszczególnych bojach mogą być bardzo zróżnicowane, a zależy to od naszej budowy strukturalnej, samych treningów, czy predyspozycji siłowych.

Link to post
Share on other sites

Na płaskiej ze sztangą 120x3 udało mi się zrobić najwięcej jak na razie, ale średnio lubię tę wersję, wole z hantlami bo nie mam blokady w głowie (brak spottera). Natomiast sam mc mam dosyć słaby jak na swoje gabaryty bo 180x3 to mój ostatni wyczyn - na trap barze nigdy nie próbowałem, ale jest takie ustrojstwo na siłowni gdzie chodzę to w sobote wypróbuję :)

Link to post
Share on other sites

W trapie pewnie dorzucisz do 190 może 200kg. Staram się robić klasyka i trapa naprzemiennie. Mam spory problem z prostymi plecami, dokładniej to lędźwie, bardzo mnie tylna taśma ciągnie, więc stwierdziłem, że ciężary będę robił na trapie, a z mobilnością powalczę rumunami.

Link to post
Share on other sites

 

 

Chce Ci się? Szkoda czasu, jak dla mnie .

Jakoś tak z przyzwyczajenia, nie do końca wierzę w to, że brzuch można zrobić nie robiąc ćwiczeń dedykowanych tej partii. Same siady czy inne ćwiczenia w jakimś tam stopniu angażujące mięśnie brzucha to za mało. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...