Skocz do zawartości

Recommended Posts

Rozumiem. Mnie kontuzja nauczyła pokory, nie daję sobie obciążeń póki nie jestem w 100% pewien że daję sobie rady z nimi robiąc te ćwiczenie w 100% dobrze technicznie. Przy wielu figurach/akrobacjach w street workoucie na drążku tak rozszerzone nogi również pomagają.

 

Najważniejsze, żeby nie było kontuzji i nie zaszkodzić zdrowiu.

Edytowane przez Voidereles
Link to post
Share on other sites

@up: Rezygnować jak nic. Na bank nic z tego nie będzie skoro na początku nie masz kondycji ani siły. 

 

 

Żaden ze mnie specjalista, ale czy stopy nie powinny byc złączone przy pompkach, a głowa nie powinna patrzeć przed siebie?

A jakie to ma znaczenie dla mięśni klatki i tricepsów?

Link to post
Share on other sites

Jeśli chodzi o stopy, to trzymając razem aktywujemy mięśnie stabilizujące, właśnie temu Bigi trzyma stopy w taki sposób, bo miesnie stabilizujące sa po prostu za słabe zeby w pompkach trzymać ciało i jeszcze taki bagaż na plecach, a jeśli chodzi o głowę, to podłogę musnąć trzeba klatka, nie nosem, poza tym lepiej zachowana jest os kręgosłupa i mniejsze ryzyko kontuzji, w dodatku jak dla mnie wygląda znacznie lepiej. No i nie całujesz sie z brudna podłoga.

 

Polecam 10 kroków w doskonaleniu pompek, od pompek przy ścianie do pompek na jednej ręce z książki Skazany na trening, opisane sa także rozne wariacje pompek.

Qlopek, zarejestruj sie na sfd i na kalistenikapolska, każdy może zacząć cwiczyc choćby ledwo wchodził po schodach.

Link to post
Share on other sites

 

 

Ja dopiero zaczynam, ale kiepsko mi idzie. Nie mam kondycji, nie mam siły. No lipa straszna... Mysle czy w ogole sie nadaję do tego. A moze zrezygnować???

 

Troll czy nie troll o to jest pytanie ?

 

Z takim podejsciem to trudno Ci bedzie z lozka rano wstac zeby co kolwiek zrobic, cwiczac stajesz sie silniejszy ale nie przez noc a przez miesiace/lata. Zajzyj na fora sportowe poczytaj 2-3 artykuly na necie teraz jest tego pelno, polowa nic nie warta ale na poczatek wystarczy... 

Link to post
Share on other sites
Ja dopiero zaczynam, ale kiepsko mi idzie. Nie mam kondycji, nie mam siły. No lipa straszna... Mysle czy w ogole sie nadaję do tego. A moze zrezygnować??? :(

Zazdroszcze Ci :) Wiesz dlaczego ? Bo zaczynając masz nieporównywalnie większy progres niż ktoś kto ćwiczy. Oczywiście trudno się ćwiczy bez sily i wyrobionej techniki i to może trochę blokować, dlatego trzeba ciągle się uczyć. Mam za sobą pewnie grubo ponad 100 h filmów na yt takich gości jak Steve Cook, Rob Riches, ś.p. Greg Plitt, Jaceek Bilczyński, Michał Karmowski itp. Jest naprawde w cholerę fajnych wartościowych materiałów i mija chyba 10 rok a mnie się dalej nie znudziło i staram się regularnie chłonąć te informacje. Podeprzyj się jak najszybciej wiedzą bo jeśli o progres chodzi to jesteś w najlepszym momencie jakim się da :)

 

PS możesz też oczywiście to olać, zarzucić rurki na tyłek i iść szukać pokemonów ;p

Edytowane przez Cepheus119
Link to post
Share on other sites

@up: ciebie temat rurek i tak nie dotyczy, przecież nie wbijesz się w takie gacie. 

 

@cepheus: jak tak zazdrościsz, to zrób sobie 2 lata przerwy od treningów i wróć na siłkę. Będziesz po takich spadkach, że praktycznie zaczniesz od zera, a dzięki pamięci mięśniowej i wiedzy będziesz miał bardzo szybkie przyrosty. Wiem, bo znam z autopsji.

Link to post
Share on other sites

Ja żartuję mabrothrax, wcale miło powrotu nie wspominam. Pierwsze 3 miesiące to zero siły i wytrzymałości, dopiero od 4. czy 5. miesiąca czułem się już dobrze na treningach, a powrót po długiej przerwie, jeśli miało się wcześniej duży staż, jest i tak łatwiejszy niż start od zera, więc nie ma co pitolić, że będąc na początku drogi jest się w takiej zajefajnej sytuacji. Tym bardziej, że i tak na własnej du**e trzeba się nauczyć i nie da się ustrzec błędów, choć prawda, że teraz dostępność informacji jest ogromna.

Link to post
Share on other sites
Niby tak. Przynajmniej nie pałętasz się po sali bez celu raz po raz robiąc nogi, łapy i nie wychodzisz po 30 minutach bo nie wiesz co masz ze sobą zrobić. Często widuje u siebie takie przypadki.

Ja robię FBW 35 min...

Link to post
Share on other sites

Silke mam w domu/przed oknem pokoju, a sam głodny nie jestem. Ćwiczenia ktore wykonuje sa lekkie, bo powoli wychodzę z kontuzji. Duzy posiłek jem z godzinę dwie przed treningiem, przed nim samym jeszcze zjem banana, no i oczywiście woda w trakcie. Supli nie biorę juz ponad rok (3x kupowalem kiedyś mutant mass, bo u mnie ektomorfika z masa cienko).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...