Skocz do zawartości

Recommended Posts

 

 

Tyczy się to tylko martwego ciągu na prostych nogach, martwy ciąg sumo podobno można robić, ale osobiście nie polecam takiej kombinacji dość mocno czuć plecy..

Co masz na myśli? Że przeciwwskazanie do robienia martwego ciągu po podciąganiu dotyczy wyłącznie wersji na prostych nogach? Na trenerok nie było mowy o wariancie na prostych nogach ale o każdym ćwiczeniu wymagających wychylenia tułowia z obciążeniem, a więc każdej odmiany martwego ciągu. 

Link to post
Share on other sites

przy sumo robisz strasznie szeroki krok. Plecy inaczej pracują, bo pochylasz się pod innym kontem, no ale ja się do końca wypowiedzieć nie mogę bo to jest tylko moja teoria spiskowa ja robię ciąg sumo połączony z żołnierskim i potem idę na drążek i nie czuję nic negatywnego. 

Link to post
Share on other sites

Wiesz, mnie zdarzało się robić martwy po podciąganiu i też nie złapałem kontuzji, ale ewidentnie jest to niewskazana kolejność wykonywania ćwiczeń. Zob. tu: http://www.trenerok.pl/niewlasciwa-kolejnosc-cwiczen/. Dziś zapytam znajomego, który jest trenerem osobistym na siłce, zobaczymy co chłop powie na ten temat.

Link to post
Share on other sites

W internecie pojawiła się mobilna aplikacja od KFD w której są pokazane ćwiczenia, mamy dostęp do sklepu i jakieś kalkulatory wydaje się całkiem fajną opcją link : 

Windows Phone : 

http://www.windowsphone.com/pl-pl/store/app/atlas-%C4%87wicze%C5%84-kfd-pl/bbb79e14-7a34-4fb9-be59-497c17361949

 

Android : 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maciejkozlowski.kfdpl 

 

Wersja na iOS chyba jeszcze nie dostępna ;) 

Link to post
Share on other sites

@up: no niezła przerwa, pełna regeneracja  :P . Musisz sobie powtarzać, że za 3-4 tygodnie będzie lepiej. Co do fałdy brzusznej nie bardzo wiem, jak to mierzysz i co znaczy te 31 mm. BTW: co sądzisz na temat kwestii kolejności ćwiczeń podczas treningu pleców (zob. wyżej)?

Link to post
Share on other sites

Chłopa nie na ma siłowni od tygodnia, ma jakąś przerwę. Zapytam, jak tylko spotkamy się na siłce, ale pamiętam, że on trening pleców zaczyna od martwego, czyli póki co wydaje się, że ćwiczenia z wychylaniem tułowia z obciążeniem należy wykonywać przed tymi, które rozciągają kręgosłup (podciąganie lub przyciąganie drążka na wyciągu). Natomiast interesuje mnie co powie, ponieważ to wychylenie tułowia z obciążeniem to nie tylko martwy, ale także każde wiosłowanie sztangą w opadzie lub nawet na maszynie, a te ćwiczenia zwykle wykonuje się po podciąganiu.

Link to post
Share on other sites

 

 

nie bardzo wiem, jak to mierzysz i co znaczy te 31 mm

 

fałdomierz tyle wskazuje, dla ułatwienia dodam, że powyżej 15mm to już zaczynasz być tłuściutki

 

 

 

ćwiczenia z wychylaniem tułowia z obciążeniem należy wykonywać przed tymi, które rozciągają kręgosłup

 

dokładnie tak, wszystko co wymaga spięcia prostownika kręgosłupa najpierw, dopiero potem wiszenia, naciągania itp

Link to post
Share on other sites

 

 

fałdomierz tyle wskazuje
 

Ok, wygooglowałem, wiem ocb.

A co do kolejności ćwiczeń na plecy, to okazuje się, że ja całe życie wykonuję je w niewłaściwej kolejności, bo jeszcze do niedawna zawsze zaczynałem od podciągania, sugerując się tym, że najcięższe ćwiczenie na początku a potem już z górki... człowiek uczy się całe życie. 

Link to post
Share on other sites

Nie jestem w stanie robić martwego takim ciężarem, zresztą martwy robię od niedawna, ale nawet przy wiosłowaniu wąskim chwytem na maszynie zdarzało się, że odczuwałem ból w dolnym odcinku kręgosłupa. Kilka lat temu doznałem urazu odcinka lędźwiowego na siłce w zasadzie w dziwnych okolicznościach po podczas rozgrzewki polegającej na zwisaniu z drążka (jak zeskoczyłem, to poczułem ostry ból, który uniemożliwiał normalne poruszanie się, o schylaniu nie mówiąc). Z trudem wróciłem do domu, gdzie przez dobre pół godziny leżałem na podłodze z nogami opartymi o pufa, zanim mogłem się podnieść. Po paru dniach przeszło, ale napędziło mi to wtedy strachu, więc teraz staram się zwracać uwagę na takie rzeczy. 

Z informacji na trenerok wynika, że chodzi nie tyle od przesadnie naciągnięte mięśnie, ile o ryzyko urazu kręgosłupa. Cyt.: "W czasie wykonywania ćwiczeń podciągania się na drążku dochodzi do znacznego rozciągnięcia przestrzeni między kręgowych, w których znajdują się krążki międzykręgowe. I wówczas istnieje możliwość wysunięcia się krążka międzykręgowego z pomiędzy kręgów. I jeżeli teraz przystąpimy do tak ciężkiego ćwiczenia, które bardzo mocno obciąża kręgosłup, przede wszystkim lędźwiowy, jakim są martwe ciągi, może dojść do bardzo poważnej kontuzji, która w skrajnych przypadkach może nawet wyeliminować z dalszego uprawiania sportu."

Link to post
Share on other sites

 

 

dochodzi do znacznego rozciągnięcia przestrzeni między kręgowych

 

o to dokładnie chodzi, jak się potem złapiesz za ciężkie ćwiczenia to kręgi mogą powędrować, gdzie nie trzeba

 

 

 

Kilka lat temu doznałem urazu odcinka lędźwiowego

 

teraz już trochę po ptokach, ale mam specjalistę od takich rzeczy, mnie już składał kręgosłup do kupy, po wypadku miałem problemy, bo się coś tam pokruszyło, zresztą on mnie wysłał na siłownię stawiając sprawę tak - albo wzmocniesz plecy/grzbiet albo będziemy się widzieć na terapii co rok-dwa lata, a to u niego trochę kosztuje i męczy cię codziennie przez dwa tygodnie

Link to post
Share on other sites

Trochę po ptokach, bo raz na jakiś czas poczuję ukłucie w dolnym odcinku po jego prawej stronie, co może świadczyć o tym, że nie do końca wszystko tam pracuje, jak trzeba, ale na szczęście odzywa się to rzadko i na co dzień mi nie przeszkadza. W treningach (póki co) też nie, choć mam stracha robiąc przysiady czy wiosłowania. Swoją drogą chyba czas wygrzebać pas z szafy.

Link to post
Share on other sites

Pas jednak usztywnia dolny odcinek kręgosłupa, więc na chłopski rozum, przynajmniej w jakimś stopniu, powinien minimalizować ryzyko kontuzji polegającej na wypadnięciu krążka z przestrzeni międzykręgowej, o której piszą na trenerok. 

Znajomy, który jest trenerem na siłce, na pytanie o kolejność ćwiczeń, powiedział, że owszem martwy ciąg powinno się wykonywać jako pierwsze ćwiczenie podczas treningu pleców, natomiast głównie ze względu na jego wielostawowy charakter, mniej ze względu na ryzyko kontuzji, którym jego zdaniem nie należy się specjalnie przejmować pod warunkiem prawidłowej techniki wykonania. Ja jednak biorąc pod uwagę doświadczenie "dziadków" z trenerok oraz własne "doświadczenia" z kręgosłupem stanowczo zmienię dotychczas stosowaną kolejność ćwiczeń na plecy.

Dziś podczas treningu nóg przysiady skończyłem 2 seriami z obciążeniem 105 kg po 5 powtórzeń, czyli zbliżam się do 150% wagi. Za tydzień zrobię podejście do 110.  

Edytowane przez Player1
Link to post
Share on other sites

 

 

Pas jednak usztywnia dolny odcinek kręgosłupa, więc na chłopski rozum, przynajmniej w jakimś stopniu, powinien minimalizować ryzyko kontuzji polegającej na wypadnięciu krążka z przestrzeni międzykręgowej, o której piszą na trenerok. 

 

zabobon 


 

 

Dziś podczas treningu nóg przysiady skończyłem 2 seriami z obciążeniem 105 kg po 5 powtórzeń, czyli zbliżam się do 150% wagi. Za tydzień zrobię podejście do 110.  

 

i tak trzymać, ja dziś zrobiłem dwa obwody, jutro spróbuję trzy, a w piątek cztery, potem przez weekend będę cierpiał 

Link to post
Share on other sites

Niestety musze Cie zmartwic ale nie czegos takiego jak plan na mase, jest tylko dieta :) Glownie chodzi o to zebys dostarczal dziennie wiecej kcal niz twoj organizm potrzebuje, np jezeli wyliczysz sobie swoje zapotrzebowanie na 2000, to na start doliczasz do tego ok 300 =/- 100 kcal. 

Link to post
Share on other sites

http://i.imgur.com/xcb6p0o.jpg

Redukcja ruszyła żwawo, zobaczymy jak będzie za ~2 tygodnie z wagą i obwodami, mam nadzieję, że od poniedziałku cardio przyspieszy rezultaty.

Ogólnie jestem pod wrażeniem tego jaki najedzony jestem, a dzień zaczynam o 8 i kończę o 24.

Edytowane przez Freso
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...