Skocz do zawartości

Telewizor do 3-3,5 tysiąca - Mały Pokój


Recommended Posts

Wrzucam post z hdtv bo tam jest większość informacji zawarta xP

Witam, po remoncie mieszkania i lekkim przemeblowaniu ostała się ładna ściana w sam raz na telewizor i przymierzam się do jakiegoś zakupu. Koneserem telewizji nie jestem, raczej wszystko oglądam na komputerze i telefonie, to też nigdy nie miałem parcia na telewizor, ale skoro mogę teraz przenieść moje oglądanie na telefonie na telewizor to czemu nie? :)

 

Pomierzyłem ścianę i więcej jak 65 cali nie powiesimy, znaczy da radę, ale wtedy będzie nachodzić na biurko i nie będzie idealnie po środku. Przy 65 też lekko będzie nachodzić, ale będzie to raptem 5cm więc jeszcze akceptowalnie, a po drugie budżet przy większych się nie spina więc nie ma po co sobie głowy zawracać.

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor ? 12m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora ? 2m zakładam uchwyt na ścianę, więc ostateczne odległości zapewne będą mniejsze.
3. Ile osób zasiada przed telewizorem ? 1
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu - czy kąty są ważne? Raczej leżymy gdyż telewizor będzie na wprost łóżka, wręcz bezpośrednio za nim.
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć ? Wisieć
6. Jak słońce świeci w pokoju ? Słońce od rana do g. wieczornych, ale pokój zacieniony roletami plaster miodu przez cały dzień.
7. Jaki masz obecnie telewizor ? W drugim pokoju jest TCL 50P725, nie oceniam go źle, trochę android tv lubi przymulić.
8. Co chcemy aby telewizor posiadał ? W miarę dobre głośniki, posiadam Edifiery, ale raczej nie widzi mi się ich podłączać pod telewizor gdyż one stoją na biurku. Wyjście Ethernet i przeglądarkę do oglądania treści z internetu, nie tylko aplikację streamingowe.
9.  Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora: ( 4K, HD, SD ) ? 4K
10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora ? Komputer
11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor ? 1-3? Może więcej, ale na pewno nie cały dzień.
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą ? Raczej błyszcząca
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej ? 
14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora ? Tak
15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? Raczej nie, ale jak będzie okazja to może, miałem okazję grać na telewizorach i fanem tego rozwiązania nie byłem.
16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień ? popołudniu lub wieczorem/nocy.
17. Preferencje co do wielkości? 55-65 cali
18. Co Cię denerwuje w telewizorach ? 
19. Preferencje co do marki ? 
20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne ? Nie
21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup ? 3-3,5 tyś chociaż patrząc po cenach 65 cali to wychodzi, że raczej do 4k :(

 

Chciałbym zaznaczyć, że raczej nie będę oglądać TV naziemnej tylko aplikacje streamingowe oraz treści z komputera. Stąd można powiedzieć, że bardziej potrzebuję dużego monitora niż telewizora :D

Moje rozterki dotyczą głównie rozmiarów i technologi, lepiej kupić 55' ale celować w OLED/QLED czy 65', a zwykły LED.

Stilgar polecił mi zainteresować się C725, C735, Samsung 80B, ale wtedy trzeba ograniczyć się do 55' gdyż ceny zaczynają przebijać 4,5k za 65 :(

W recenzji na Android TV niby pod względem jakości obrazu polecają Hisense U7HQ, za to głośniki podobno u niego leżą....

 

Edytowane przez Polopiryn
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...