Skocz do zawartości

Recommended Posts

Szukając na ubnt community czegoś innego, przypadkiem natknąłem się na info że UDR jest trochę kastratem i pozbawiony jest "hardware offloadingu" a co za tym idzie praktycznie wszystko odbywa się tam softowo. Przekłada się to na wyniki max ~700Mbit/s w prostym routingu WAN-LAN przy wyłączonych oczywiście opcjach IDS/IPS. Ludzie porównują wyniki przepinając na zmianę z USG i tam gdzie ten drugi pokazuje ~920Mbit/s, od razu po przepięciu na UDR uzyskują ok. 700Mbit. Podsumowanie cytatem - UDR looks cool but doesn't perform.

link: https://community.ui.com/questions/UDR-Dream-Router-performance-bottleneck-no-offload-option-worse-than-USG/d6dc3095-72d7-4b66-bd30-6132a0071b8b

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
11 godzin temu, karpior napisał:

Szukając na ubnt community czegoś innego, przypadkiem natknąłem się na info że UDR jest trochę kastratem i pozbawiony jest "hardware offloadingu" a co za tym idzie praktycznie wszystko odbywa się tam softowo. Przekłada się to na wyniki max ~700Mbit/s w prostym routingu WAN-LAN przy wyłączonych oczywiście opcjach IDS/IPS. Ludzie porównują wyniki przepinając na zmianę z USG i tam gdzie ten drugi pokazuje ~920Mbit/s, od razu po przepięciu na UDR uzyskują ok. 700Mbit. Podsumowanie cytatem - UDR looks cool but doesn't perform.

link: https://community.ui.com/questions/UDR-Dream-Router-performance-bottleneck-no-offload-option-worse-than-USG/d6dc3095-72d7-4b66-bd30-6132a0071b8b

Mam INEA 600Mb/s symetryczne z włączonym ODS/IPS było 250-300Mb w obie strony. Po wyłączeniu do 640Mb/s w obie strony. Nie mam 1Gb/s żeby sprawdzić czy porty ograniczają lub sprzet. Natomiast podłączyłęm laptopa do niego z sieciówką 1Gb/s i miedzy laptopem, a mac mini przesyłał plik obrazu Windows 11 ponad 6GB z predkościa 960 maks, ale skakało w dół do 930MB. Wiec porty nie ograniczają niczego.

 

Natomiast Speedtest inea pokazywał 620/620, a przy pobieraniu plików z dowolnego serwera maks było 40MB w kazdej przeglądarce. Nie wiem co za opcja ograniczała coś w ustawieniach bo większośc z tych opcji jakie ma ten UDR nie spotkałem w żadnym innym routerze nawet o podobnej wartości cenowej. Mimo czytania w internecie co te opcje oznaczają nie wiele dawało ustawianie ich tak czy inaczej.

 

Dlatego też sprzedaje bo az tak sie na tym nie znam.

 

Wi-Fi jak na router z wewnętrzną anteną w 5Ghz zaskakuje bardzo zarówno w kwestii zasięgu jak i predkości miedzy urzadzeniem, a routerem. Oddalony o około 100m kwadratowych dekoder 4K Canal+ po Wi-Fi w 5 Ghz z tym UDR ma 1-2 kreski i predkość miedzy routerem, a soba między 130-200Mb. Pomiar pokazywany w routerze.

 

Cały czas aktualizują oprogramowanie więc moze poprawia jeszcze gdyż ten router sosunkowo nowy jest.

Link to post
Share on other sites

Niestety to sprzęcik dla ludzi bez światełka, jak już idziesz w taką kasę i chciałbyś się dokształcić w temacie sieci to poleć po hardkorze i weź UDM-PRO i do tego dobry AP, będzie hulać aż miło :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.01.2023 o 14:47, GreQonE napisał:

Niestety to sprzęcik dla ludzi bez światełka, jak już idziesz w taką kasę i chciałbyś się dokształcić w temacie sieci to poleć po hardkorze i weź UDM-PRO i do tego dobry AP, będzie hulać aż miło :)

Zakup Hardkorowy, żebyś wiedział :P 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...