Skocz do zawartości

Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
  • Arnold zmienił tytuł na Ubiquiti UDR - Pytania w sprawie sprzętu
  • Arnold zmienił tytuł na Ubiquiti UDR - Pytania
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

W komentarzach na X-Kom ktoś napisał coś takiego

 

Cytat

Router cudowny, nie ma nawet o czym się rozpisywać - ALE!
Nie jest to napisane wprost, lecz ma on ograniczenia do 700Mbps - nie da się w żaden sposób tego obejść (według
producenta, jest to "entry level device").

Czy to prawda? Czy jeśli kiedys wykupię do 1 Gb/s np w INEA to nie wykorzystam te 900-950Mb/s tylko maks 700Mb/s?

Link to post
Share on other sites

Tak jak koledzy wyżej pisali, większość sprzętów UBI zepnie się w Mesh z UDR, niemniej stanowczo odradzam takie rozwiązanie.

 

Już lepiej jedną skrętkę puścić w ładnej listwie niż diagnozować potem czemu mesh nie działa.

Pamiętaj, że mesh bardzo mocno obcina wydajność sieci bezprzewodowej.

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, GreQonE napisał:

Tak jak koledzy wyżej pisali, większość sprzętów UBI zepnie się w Mesh z UDR, niemniej stanowczo odradzam takie rozwiązanie.

 

Już lepiej jedną skrętkę puścić w ładnej listwie niż diagnozować potem czemu mesh nie działa.

Pamiętaj, że mesh bardzo mocno obcina wydajność sieci bezprzewodowej.

Jaki Mesh? Ja nie mam żadnego Mesh :P ^^

Link to post
Share on other sites
56 minut temu, piotr.potulski napisał:

Nie wiem co mnie ogranicza - ich ni router, kabel HFC do skrzynki, czy jakie zarządzanie pasmem.

Wejdź w Aplikacje Network, potem Settings i dalej jak na zrzucie ustaw na Odd, Save. Odczekaj 5 minut i sprawdz speedtest Okla.

 

Napisz jaką masz predkośc na umowie i daj tu zrzut z speedtesta oraz czy ustawiles tak jak na moim zrzucie zaznaczyłem.

 

Ja jak te dwie opcje włącze to z 600Mb/s mam 300Mb/s. 

 

 

Zrzut ekranu 2023-01-22 o 23.11.01.png

Edytowane przez Arnold
Link to post
Share on other sites

To, że przez chwilę nie ma pełnego transferu, nie jest argumentem do kłótni z ISP. Nie chce mi się też przepinać sieci, żeby sprawdzić aktualną przepustowość z pominięciem routera. Robiłem tak i nie zauważyłem wpływu routera na transfer, ale nie będę co chwila wyciągać laptopa, żeby się przekonać :)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, piotr.potulski napisał:

To, że przez chwilę nie ma pełnego transferu, nie jest argumentem do kłótni z ISP. Nie chce mi się też przepinać sieci, żeby sprawdzić aktualną przepustowość z pominięciem routera. Robiłem tak i nie zauważyłem wpływu routera na transfer, ale nie będę co chwila wyciągać laptopa, żeby się przekonać :)

Nie rozumiem o co ci chodzi o o jakie wypinanie laptopa czy co kolwiek innego ci chodzi. Ja nic takiego nigdzie ci nie napisałem. Dodajesz sobie cos czego ja nie napisalem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...