Skocz do zawartości

Zmiana karty graficznej RX 470


Recommended Posts

Cześć.

Na początku podam specyfikacje jaką posiadam:

płyta Z77A-GD55

pamięć 16GB

procesor Intel 3570K

karta graficzna RX470

zasilacz 750W

(Tak wiem trochę wiekowy sprzęt) :)

 

Do tej pory do normalnego użytkowania sprzęt jak najbardziej się sprawdza. Gry też działały (działają) na słabszych ustawieniach ale zawsze. Najczęściej to pogrywam w Fife. Jednak nowa edycja 23 ma już większe wymagania i karta nie za bardzo daje radę. Mam dużo ścinek, lagów itd. Internet 750Mb/s także odrzucam. 

Chciałbym zmienić kartę na nową, jednak bez zmiany pozostałych podzespołów. I tu pytanie do Was. Czy to będzie miało sens? Czy sama karta poprawi wydajność w znaczący sposób?

Karty jakie mam na uwadze:

 

Karta graficzna Afox Radeon RX 580 8GB GDDR5

XFX Radeon RX 6600 SPEEDSTER Swift 210 8GB GDDR6

KARTA GRAFICZNA GAMINGOWA GEFORCE GTX1060 6GB PCWM

KARTA GRAFICZNA GAMING GTX1660Ti STORMX PALIT 6GB

 

I jeszcze raz to samo pytanie. Czy po wymianie obecnej RX470 na którąś z wyżej wymienionych to dobry pomysł? Czy moje pozostałe podzespoły dadzą radę przy tych kartach?

 

Przy okazji dodam, że jeszcze jest możliwość zmiany procka na INTEL I7-3770s 3,9GHZ LGA 1155.

 

Nie chciałbym teraz wymieniać wszystkich podzespołów. W niedalekiej przyszłości myślę nad zakupem PS5.

 

Dzięki za uwagę i z góry za odpowiedzi.

Pozdrawiam. 

Link to post
Share on other sites

i5 3570K ma tylko 4 wątki co jest sporym hamulcem i nie przeskoczysz tego, wymiana samej karty nie pomoże.

Teoretycznie mógłbyś dać 8 wątkowego i7 2600K i jeszcze podkręcić do 4,5Ghz

https://allegrolokalnie.pl/oferta/procesor-i7-2600k-a66

Co znacząco poprawiło by stabilność w Fifie 23

 

Fabrycznie nowy XFX RX6600 za 1500zł jest dobrą opcją, także możesz go kupić, ale co do procesora - lepiej wymienić całą platformę (płyta,proc,RAM), natomiast jeżeli nie chcesz wszystkiego wymieniać - wtedy ten i7 2600K trochę ratuje sprawę, ale nie oszukujmy się, taka wymiana to pudrowanie trupa.

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
14 godzin temu, HegemoN napisał:

tam skok będzie

Na kasę jedynie ;) Nawet przy najlepszym skalowaniu wątków w grach (1:0.25) względem rdzenia - a fifa się wcale tak ładnie nie skaluje - tj co najwyżej średni skok. 

 

Bez wymiany platformy to nie będzie #DobraZmiana :p

Link to post
Share on other sites

Dzięki za odpowiedzi. Nie ukrywam, że tego się spodziewałem :) Że to trochę takie "pudrowanie trupa" :). Zostaje teraz podjąć decyzję, czy nowa platforma, czy PS5.

Przy okazji, aby nie zakładać nowego wątku. Gdybym jednak zdecydował się na zmianę platformy (płyta, procesor, pamięć, grafika) do ceny max. 3.5tys. To co myślicie o takim zestawie:

XFX Radeon RX 6600 SPEEDSTER Swift 210 8GB GDDR6

Procesor AMD RYZEN 5 5600G 6 x 3,9 GHz

Płyta główna MSI B450 Gaming Plus Max

Pamięć RAM G.SKILL 16 GB DDR4 CL16

 

Dzięki. Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...