Skocz do zawartości

[Kolekcja] Moja zbieranina sprzętu retro i nie tylko - Marcin2k5


Recommended Posts

Dzięki za słowa uznania :) 

 

57 minut temu, luk1999 napisał:

Koszerna maszynka do Win XP. Fajnie, że udało się dorwać tego Pentagrama. To jest QVC-120 czy QVC-100?

Patrząc na przykładowe zdjęcia, zdaje się że to QVC-100, ale pewności nie mam.
Chłodzenie w sumie trafem udało się znaleźć przez znajomego, razem z bracketami montażowymi.

Link to post
Share on other sites

No właśnie ta SATA trochę upierdliwa jest, ni w te, ni we wte. Cud w ogóle, że udało mi się znaleźć na tyle krótki przewód. Kątowa 90 byłaby dość sensownym rozwiązaniem ale nie wiem, czy na długość pyknie. Jutro jakąś przymiarkę zrobię, bo na dobrą sprawe to jedyna rzecz która "psuje" wygląd całości.

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

Po raz kolejny, dzięki uprzejmości kol. @buszi udało mi się zakupić konkretną płytkę. Mowa tu o Rampage II Extreme. Bardzo podoba mi się w niej stylistyka, która obecna była również w Maximusie II Formuli. Cóż tu dużo mówić, legenda OC i bardzo konkretna baza pod budowę youngtimera. Termopady i pasta zostały zmienione, gdzie to pierwsze straciło zupełnie swoje właściwości klejące, z kolei to drugie zmieniło konsystencję smołę. 
Myślałem nad użyciem tego mobo zamiast obecnej w jednym z moich komputerów P6T Deluxe, lecz martwi mnie odstęp między slotami PCIe co może - w przypadku dwóch GTX 480 - zakończyć się dosyć marnie :P

DSCN9657.thumb.JPG.80d962ec9ad40888bb180ae1863637b1.JPG

 

 

Dodatkowo w zestawie były 4 kostki 4GB, co w sumie daje ładne 16GB. Kości te zostaną wykorzystane w przyszłym buildzie na Rampage III Extreme po dokupieniu kolejnych dwóch, tak, by uzyskać 24GB. Wiązać się to będzie niestety z koniecznością ogarnięcia chłodzenia wodnego, bo wysokość memek w połączeniu z dodatkowym chłodzeniem NB powoduje, że większość fajnych coolerów tu nie wejdzie.
Zacząłem się też zastanawiać nad kartami, bo o ile opcja 3x 580 brzmi bardzo kusząco, o tyle niestety może mieć to tragiczny finał. Proponowane uprzednio 2x GTX 690 przez kol. Odoo22 byłyby sensowniejszą opcją pod względem temperatur, lecz na minus idzie że są wiekowo generację wyżej i 4 GPU nie będą tak dobrze działać jak 3.  Poczekamy, pomyślimy :) 

DSCN9658.thumb.JPG.23f3a51e46bbf28578d78fb3f1c7f419.JPG

  • Lubię to 2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Teraz, dulu1 napisał:

Jako że każdego do tego zachęcam - zwodowanie trzech kart nie wchodzi w grę? jeden blok na allegro wisi, 2 by się jakoś ogarnęło pewnie na forum

CCC - cena czyni cuda. Owszem mógłbym to zwodować - powiem więcej -jest to świetny pomysł, ale dochodzi problem ceny całości i również dostępności. To, że się bloki ogarnie może być dosyć zgubne. Kwestie też są takie - bloki musiałyby być identyczne; rury trochę zepsułyby wygląd wewnątrz (chyba, że próbowałbym ze sztywnymi); dłuższe stanie takiego PC mogłoby mieć negatywny wpływ na stan elementów chłodzenia. 

Trudna sytuacja i trudne decyzje, ale że specjalnie mi się nie pali to mamy dużo czasu na myślenie co z tym fantem zrobić.

Link to post
Share on other sites
  • 2 miesiące temu...
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, luk1999 napisał:

Pewnie dawno nie był wzorcowany?

Na pewno. Na niższych mocach przydałoby mu się dostrojenie, ale generalnie działa bez zarzutów. Te mierniki laboratoryjne MERA/ERA są świetne :)

Edytowane przez Marcin2k5
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie! Udało mi się skończyć budowę potwora z roku 2011, która ciągnęła się praktycznie od października 2023 roku. To jak do tej pory najmocniejszy sprzęt w mojej kolekcji, a zarazem najcieplejszy. By to osiągnąć rozmontowałem swój poprzedni komputer-wpadkę na X58 (ten, z dwoma GTX 480), bo zwyczajnie nie widziałem sensu istnienia dwóch jednostek o takim samym celu (+ tamten średnio mi się podobał).

Specyfikacja: CPU: Xeon X5680, RAM: 6x 4GB DDR3 HyperX @ 1600MHz, Mobo: Asus Rampage III Extreme, GPU: 3x EVGA GTX 580, PSU: Enermax Platimax 1350W

Prezentuję potworka 8-)

DSCN9895.thumb.JPG.1fecad25b63b59bd98cc25f1538efecd.JPG

DSCN9902.thumb.JPG.de8e8568605ed7690b47c6ebe16fbaaf.JPG

DSCN9906.thumb.JPG.b6bde2c1fd3a16ffaf7a8a15526fafb9.JPGDSCN9901.thumb.JPG.eaadb76b1a7e03754961904b89a28e8d.JPG

20240427_152049.thumb.jpg.2ef0bfdc4f78ead2fc15fc7d62f4931c.jpg

 

 

Dajcie znać, jakie benchmarki byście chcieli na tym widzieć :D

  • Lubię to 2
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Odoo22 napisał:

Fajna maszyna. dawaj na początek 3D marki po kolei i powiedz ile prądu zjada pod obciążeniem.

Chciałem dziś wieczorem wrzucić jeszcze wyniki Vantage, ale chyba nic z tego.. zawiesza się przy próbie załadowania któregoś benchmarku z kolei, spróbuję przeinstalować ale nie wiem czy to coś da. 
Co do mocy pobieranej, to największy odczyt jaki widziałem wynosił 870W, więc w sumie całkiem spokojnie

36 minut temu, Marcin2k5 napisał:

Chciałem dziś wieczorem wrzucić jeszcze wyniki Vantage, ale chyba nic z tego.. zawiesza się przy próbie załadowania któregoś benchmarku z kolei, spróbuję przeinstalować ale nie wiem czy to coś da. 
Co do mocy pobieranej, to największy odczyt jaki widziałem wynosił 870W, więc w sumie całkiem spokojnie

Pomimo opierania się mocy Fermi, finalnie zmusiłem go do działania :)

 

bench.thumb.jpg.e394653743312a6a234e3e92ce547d72.jpg

 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...
Napisano (edytowane)

W końcu zebrałem się i zrobiłem resztę 3DMarków. Wynik mówi sam za siebie 8)

Niestety nie mogę wstawić zdjęć bo forum się sypie więc są linki.

https://drive.google.com/file/d/14ahhvGU2FZ9HqECLvs_I5q5aAlfndTRs/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/15lPjgoV1XmcRPjIjlkKg_QDuJXoIYQvr/view?usp=sharing

https://drive.google.com/file/d/1CQmcDF9kDWE9lgHMpWTudSGXnr-ZxhaA/view?usp=sharing

Edytowane przez Marcin2k5
  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...