Skocz do zawartości

Używana karta graficzna AMD/NVIDIA pokoparkowa


Recommended Posts

Siemanko

 

Noszę się z zamiarem kupna, pytanie brzmi która wg. was wybrać ???

 

MSI Radeon RX 6800 XT GAMING X TRIO 16GB GDDR6 za 1950zl 

Pokoparkowa, bez pudełka i gwarancji. Przetestowana w furmarku (oczywiście cewki piszczą, ale nie tak mocno)

 

Lub 

 

Gainward GeForce RTX 3070 Ti Phoenix 8GB GDDR6X za 1850 zł

 

Pokoparkowa, kupiona grudzień 2021, gwarancja, pudełko jest.

 

 

Głównie gram w FPS online typu Call of duty (na pewno najnowszy, Warzone 2 też będzie ), Battlefield 2042, i szykuje się na Rdr2 i Wiedźmin 3 (w obie gry nie grałem). Rozdzielczość docelową to 1440p.

Zauważyłem, że seria call of duty BARDZO lubi karty AMD i znaczene mają lepszą wydajność od NVIDIA ( w sensie dużo lepsze działanie, więcej FPS)

 

Mój PC

 

CPU Ryzen 5600x 

 

- Plyta glowna Asus RoG Strix B550-F gaming wifi

 

- RAM Corsair 4x8GB DDR4 3200 CL16 Vengeance LPX black

 

- Obudowa do komputera be quiet! Pure Base 500 Black

 

- Chłodzenie procesora be quiet! DarkRock 4 135mm

 

- Zasilacz do komputera be quiet! System Power 9 700W 80 Plus Bronze

 

- Wentylator do komputera be quiet! Shadow Wings 2 140mm PWM

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites
4 godziny temu, BoBi1234 napisał:

A czemu tylko z gwarancją? Karty w koparkach pracują przeważnie w dużo lepszych warunkach niż komputerach "gejmnigowych".

Bralbym AMD

 

No tak każdy górnik miał swoją serwerownię z klimatyzacją lol , swoja drogą miałem kilka pokoparkowych kart i żadna nie potrafiła ukończyć stress test z 3DMark

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, cyna76 napisał:
No tak każdy górnik miał swoją serwerownię z klimatyzacją lol , swoja drogą miałem kilka pokoparkowych kart i żadna nie potrafiła ukończyć stress test z 3DMark

Nadal mam swoją pierwszą kartę na której kopałem, 7970, co prawda teraz siedzi w PC ale przerobiła podczas miningu dużo więcej godzin niż te w miarę nowe generacje. Karta około 10 letnia i działa bez problemu, większość górników dba o sprzęt bo to inwestycja a nie zabawka do gry, nie potrzeba do tego serwerowni i klimatyzacji.


 

Link to post
Share on other sites

Na trzy pokoparkowe Ampery (3080, 3070, 3060 Ti), które przeszły przez moje ręce, wszystkie miały totalnie zajechane termopady na pamięciach. O ile mnie pamięć nie myli to @Artokw swoim świeżym 3070 miał podobnie. Wyższe temp na memkch skutkują tym, że śmigła wkręcają się na pierwszą prędkość kosmiczną nawet pod symbolicznym obciążeniem (CSGo).

 

W pokoparkowych RX 580 (asus dual) oraz gtx 1070 (Palit gUano Dual) wentyle padły zaraz po gw. Wymienione, karty działają bez innych problemów do teraz. 

 

Tj tak: możesz mieć wyjednane na brak gw w karcie jest stać Cię na to by w razie W wyłożyć hajs na kolejną. Jeśli jednak głównym argumentem za pokoparkowym zlomem bez gw jest cena to chyba nie mówimy o sytuacji, którą przytoczyłem zdanie wcześniej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
50 minut temu, Rebelmind napisał:

O ile mnie pamięć nie myli to @Artokw swoim świeżym 3070 miał podobnie

Termopady, które były na pamięciach musiałem zdrapywać, ponieważ nie dało się ich normalnie zdjąć - kruszyły się pod palcami. 

Choć jak sądzę to u mnie większą robotę w temacie śmigieł chodzących na maksa robiła ta pasta, która spłynęła z rdzenia. 

Edytowane przez Artok
Literówka.
  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...