Skocz do zawartości

Socket AM4 na płycie MSI B450M BAZOOKA V2 - jaki procesor najlepszy do gier?


Recommended Posts

Cześć
Mam następujące podzespoły w komputerze:
https://pcpartpicker.com/user/misn1795/saved/#view=jY4rvK
sprzet.png
Zamierzam dokupić lepszą kartę, prawdopodobnie RX 6800 XT. Ten procesor zdecydowanie nie da sobie rady z taką kartą i wystąpi duży bottleneck. Wobec tego moje pytanie - jaki jest najlepszy możliwy procesor od AMD który będzie kompatybilny z tą platformą?

Link to post
Share on other sites

Jak nie zamierzasz zmieniać monitora z tego 1080p 75hz, to procek spokojnie da radę:)

 

Jak zmienisz monitor na coś 1080p 240hz/1440p 144hz itp z wyższym odświeżaniem to wystarczy taki ryzen 5600/5600x. Najlepszy pod ta płytę jest 5800x3d ale za dużo kosztuje by to miało sens.

Link to post
Share on other sites
11 minut temu, wrobel_krk napisał:

Jak nie zamierzasz zmieniać monitora z tego 1080p 75hz, to procek spokojnie da radę:)

 

Jak zmienisz monitor na coś 1080p 240hz/1440p 144hz itp z wyższym odświeżaniem to wystarczy taki ryzen 5600/5600x. Najlepszy pod ta płytę jest 5800x3d ale za dużo kosztuje by to miało sens.

Jesteś pewien że ten procesor nie będzie bottleneckował przy FHD? https://pc-builds.com/pl/games/bottleneck-calculator/result/0Ud17y/1920x1080/2g/cyberpunk-2077/ Tutaj wynik z pierwszego lepszego kalkulatora, moim zdaniem to dość odważna teza że on sobie poradzi z tak potężną kartą

Link to post
Share on other sites

https://www.purepc.pl/cyberpunk-2077-test-wydajnosci-procesorow-i-pamieci-ram-pojedynek-amd-ryzen-vs-intel-core-ile-rdzeni-potrzeba?page=0,6

 

Masz test gdzie jest 3800x - mniej więcej poziom 3700x, masz 60 fps 1%low czyli zmiana na 5800x/5900x dałaby 75fps w 1% low. Tylko w grze typu cyberpunk 60fps jest wystarczające, dodatkowo Ty masz dobry ram i można tego 3700x podkręcić i te 70 fps stawiam by już było w cp2077 plus teraz rożne fixy powypuszczali w tej gierce:)
Dodatkowo ten cp2077 to taki wyjątek od reguły w innych grach te 75hz będzie bottleneckiem tej platformy:)

 

19 minut temu, cado198376 napisał:

Na kalkulatory nie patrz tylko na realne testy:) Co prawda w tym przypadku 20% to prawda:)

1 minutę temu, cado198376 napisał:

+ ja jestem przyzwyczajony do min.75fps więc niżej nie zejdę

To zmieniaj w takim wypadku, ja sam zmieniłem 3700x na 5800x, głównie że upolowałem za 1250zł rok temu:)
Jednak ja mam już 3440x1440 34 cale monitor, wg mnie lepiej wydać na lepszy monitor tę kasę, 1440p na high nawet w 60fps lepiej wygląda niż 1080p ultra 75hz:)

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, cado198376 napisał:

bez zmiany procka? + ja jestem przyzwyczajony do min.75fps więc niżej nie zejdę

Bez zmiany procka, w 1440p już więcej gpu będzie miało do powiedzenia, cpu może zostać :) Nawet na stock niektóre gry już w 1440p bez różnicy fps np. ryzen 7 3700x względem ryzen 7 5700x, jak jeszcze cpu podgoniłbyś trochę mhz w górę to tym bardziej spoko :)

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, cado198376 napisał:

Jak kupię teraz monitor 1440p to nie zauważę że nagle mam 15 klatek mniej? 

W 1440p to karta będzie mieć 60 fps w cyberpunku, wiec bottlenecka nie będzie, a wrażenia wizualne 78% lepsze:)

Plus 99% gier to 3700x wyciąga te 75fps, cp2077 to skrajny przypadek.
Ja nie neguje sensu zmiany 3700x na coś lepszego, ale wg mnie więcej sensu ma lepszy monitor. jak kasy masz na tyle to i cpu:)

 

Tu masz jeszcze jeden spoko przykład skalowania cpu + rozdzielczość.

https://www.techspot.com/article/2201-four-years-of-ryzen-5-gpu-scaling/

 

 

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, mati23 napisał:

Każdy mu to mówi a gościu szuka dziury w całym xD

Nie szukam dziury w całym, ale obawiam się że aż tyle budżetu nie będę miał. Przede wszystkim zależy mi na tym żeby mieć 75fps i ultra w najnowszych tytułach. Nie chcę dojść do momentu w którym nagle okaże się że na początku miałem kupić nową kartę lub nowy procesor, a potem kupuję cały nowy zestaw z zasilaczem, obudową i monitorem XD

W sumie jedyne o co mi chodzi od samego początku to wydając jak najmniej pieniędzy móc grać w min.75 FPS w najnowsze tytuły na ultra w rozdzielczości minimum 1080p i nic więcej. 

Edytowane przez cado198376
Link to post
Share on other sites
22 godziny temu, cado198376 napisał:

Nie szukam dziury w całym, ale obawiam się że aż tyle budżetu nie będę miał. Przede wszystkim zależy mi na tym żeby mieć 75fps i ultra w najnowszych tytułach. Nie chcę dojść do momentu w którym nagle okaże się że na początku miałem kupić nową kartę lub nowy procesor, a potem kupuję cały nowy zestaw z zasilaczem, obudową i monitorem XD

W sumie jedyne o co mi chodzi od samego początku to wydając jak najmniej pieniędzy móc grać w min.75 FPS w najnowsze tytuły na ultra w rozdzielczości minimum 1080p i nic więcej. 

Zrób to co napisałem wyżej i będziesz zadowolony zostawiając aktualne cpu :D Z timingami na ram też zjedź w dół, napięcia im więcej i jest szansa że będą hulać na 14-14-14 :)

Edytowane przez mati23
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...