Skocz do zawartości

OS i dysk systemowy


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez kokosnh,

Recommended Posts

Płyta to MSI B550 Tomahawk MAG

 

AMD B550 Chipset

6x SATA 6Gb/s ports
2x M.2 slots (Key M)
M2_1 slot (from AMD Processor)
Supports PCIe 4.0/ 3.0 x4 1
Supports SATA 6Gb/s
Supports 2242/ 2260/ 2280/ 22110 storage devices
M2_2 slot (from AMD B550 chipset)
Supports PCIe 3.0x4
Supports 2242/ 2260/ 2280 storage devices

 

Jaki dysk wybrać? Samsung czy Kingston i Crucial też są ok?

Link to post
Share on other sites

Jaki program wykorzystujesz do wirtualizacji? Ja pracuję na VMware i jeśli nie zajmujesz danymi całego przydzielonego dysku, to możesz zrobić "kompaktowanie" a wtedy tylko zajmuje tyle, ile w rzeczywistości w danej chwili potrzebuje.

 

Ja bym zrobił rozwiązanie takie jak zaproponował @Arnold, z jedną zmianą a mianowicie dysk do programów 2 TB ale zależy jaki budżet.

Dyski to wiadomo, Samsung ma najlepsze. Do wirtualek coś podstawowego wystarczy, np. Kingston lub Crucial. Sam mam Samsungi, ponieważ w pracy mieliśmy Kioxie i podczas tej samej pracy, ów Kioxie szybciej traciły "żywotność". 

Edytowane przez Gryphus
Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, GAMER G1 napisał:

Nie chcę bić rekordów prędkości. Naczytałem się, że Samsung jest najlepszy, trochę obawiam się WD. Warto w niego inwestować ?

Miałem WD blu SSD NVMe jeden z pierwszych chyba 256GB, po półtora roku uzywania wystawiłem na Allegro to sprzedał się 50 zł drozej od nowego, a biło sie 8 o niego. Minęło już chyba z 4 lata od tego i nadal ich nie rozumiem :P Jakby to był jakiś Samsung to bym sie aż tak nie dziwił :)

Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Rozwiń myśl o zastąpieniu? 

Czemu nie chcesz użyć tego 970 evo plus 250GB jako systemowego? Spokojnie starczy na system i wszystko. 
I po prostu dokupić szybki SSD 2TB na programy i resztę, pod PCIE 4.0 za około 1000-1200zł kupi się na promocjach dobre SSD pod PCIe 4.0 2TB. 

Co do samych SSD, to nie warto patrzyć tylko na markę, a na konkretne modele. 
Obecnie topowe są SSD na kontrolerach Phisona E18 + 176l TLC microna. 


za 1090zł z dostawa masz na amazon.pl KC3000 czyli E18 + 2GB DDR4 + 176l TLC microna, topowy SSD pod PCIe 4.0.

https://www.amazon.pl/Kingston-KC3000-PCIe-NVMe-wysokowydajna/dp/B09K7DRMSC/


W takiej konfiguracji będziesz mieć na system 250GB jednego z lepszych SSD pod PCIE 3.0 w drygim slocie M.2 na płycie. 
A w pierwszym slocie będziesz mieć topowy SSD pod PCIE 4.0, bo z CPU Ryzen 7 5800X to pierwsze złącze jest PCIe 4.0 x4.        

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...