Skocz do zawartości

Skrypt do kompresji


Recommended Posts

Czesc wszystkim,

Z gory sorki jezeli zly dzial, ten wydawal mi sie najodpowiedniejszy,

Chcialbym was prosic o rade na skrypt ktory latwy sposob kompresowalby duza ilosc plikow, dzielac je na czesci bazujac na nazwie,

Chodzi o to ze mam na serverze 580 plikow, tj 280 plikow z koncowka .xml  + 280 plikow z ta sama nazwa tylko koncowka .vid

Moge w latwy sposob zdobyc nazwy wszystkich 280 plikow wiec to nie problem ale chcialbym w jakis w miare latwy sposob je skompresowac tak aby miec 1 .zep file zawierajacy: 
abc.xml
abc.vid

Problemem jest tez to ze to server i nie mam zbytnio mozliwosci instalowania oprogramowania wiec najlepiej cos wbudowanego w win 10 ( cmd? ), ew 7zip moge zainstalowac 

z gory dzieki 

$compress = @{
  Path = "C:\Users\user.account\Desktop\New folder\01102022004707008-LW2888-000064650-57415253.xml", "C:\Users\user.account\Desktop\New folder\01102022004707008-LW2888-000064650-57415253.vid"
  CompressionLevel = "Fastest"
  DestinationPath = "C:\Users\user.account\Desktop\New folder\01102022004707008-LW2888-000064650-57415253.zip"
}
Compress-Archive @compress


Powyzsza komenda w powershell dziala ale nie mam pojecia jak to zrobic w jakis sensowny / niezajmujacy 10h sposob dla nazw 280 plikow 

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, minas_trith napisał:

Dzieki

Widze wiele fajnych przykladow ale nie bedzie miec to zastosowania w moim przypadku bo chce zeby w pary byly laczone pliki o tej samej nazwie ale innym rozszerzeniu, nie widze nigdzie tam takiej funkcji ( chyba ze sie myle to prosze wskaz gdzie jest ) 

Link to post
Share on other sites

Nie jestem specem od PowerShella ale użyłbym pętli po katalogu w którym masz pliki po plikach z rozszerzeniem *.xml. W pętli używać komendy do kompresji. COś mniej więcej:

 

$path = 'C:\Users\xxx\Files to compress'
$extension1 = 'xml'
$extension2 = 'vid'
$extension3 = 'zip'

Get-ChildItem $path -Filter *.xml | 
Foreach-Object {
    $basename = (Get-Item $_ ).Basename

    $path1 = "$path\$basename.$extension1"
    $path2 = "$path\$basename.$extension2"
    $path3 = "$path\$basename.$extension3"

    @compress = @{
        Path = $path1 , $path2
        CompressionLevel = "Fastest"
        DestinationPath = $path3
    }
    
    Compress-Archive @compress

}

 

Niestety nie mam komputer z WIndowsem aby przetestować.

Edytowane przez szelinq
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...