Skocz do zawartości

Zestaw z chłodzniem wodnym


Recommended Posts

Dzień dobry ,chce kupić nowy komputer w okolicach od 3 do 4 tysięcy złotych .

Jednak sam nie wiem co ,chciałem poczekać na buldożery jednak premiera jest wciąż przekładana ,pewnie na zimę wyjdą .Za buldożerami przemawia 32 nm proces technologiczny ,wiele rdzeni i SSE5,bo intela 2500 to chyba jest w technologii 40 nm ,bo pobór prądu też jest istotną sprawą

W planach mam montaż chłodzenia wodnego ,by jak najbardziej wyciszyć komputer, bo z czego się orientuje z zestawami chłodzenia wodnego jest tak że są drogie i niewiele bardziej wydajniejsze od wiatraczków ?.To jednak jest dopiero projekt .

Zakup gdzieś miedzy 14-20 sierpniem

Link to post
Share on other sites

jak chcesz cicho wystarczy zainwesować w wiatraki 140mm, jak dla mnie wc ma dobre zastosowanie tylko wtedy gdy chce się osiągnąć oc nieosiągalne dla chłodzenia powietrzem

na proca thermalright silver arrow, na grafikę, prolimatech mk-13, i tak ci dysk będzie grał głośno, bo duże na ssd cię raczej nie będzie stać

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Nie wiem ile kosztuje chłodzenie wodne ,ale po waszej reakcji widać ,że nie ma co kombinować. Chce się dowiedzieć czy warto czekać na nowe typy procesorów amd ,czy to tylko wzrost kilku % wydajności plus kilka rdzeni więcej w przystępnej cenie i czy można zignorować fakt ,że buldozerów premiera jest coraz bliżej i po prostu kupić 2500 intela czy 2600 .Żaden ze mnie napaleniec na sprzęt z najwyższej pułki ,chodzi mi o zwykłą przyzwoitą prace na nim .Jestem strasznie niezdecydowany na tym temacie. Ma służyć do gier. Dysk ssd fajna rzecz ,ale drogi stosunek zł do Gb, a za 250 zł można mieć 1 terabajt na hdd. Ciekawy hdd http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ulepszamy_Sprzet_Benchmarkowcow_z_firma_WD-4009/strona/14817.html

Tematów podobnych było wiele ,chyba coś takiego będzie + zestaw chłodzenia o którym wspomniałeś bany

 

Procesor:Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/715 zł

Płyta główna:AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/530 zł

Pamięć RAM:GoodRam 4GB 1333MHz CL9139 zł

Wentylator:Zalman CNPS10X Quiet169 zł

Dysk twardy:Samsung 1 TB 7200rpm 32MB cache SATA-II F3185 zł

Drugi dysk twardy:OCZ Agility3 60GB (525MB/475MB/s)415 zł

Karta graficzna:Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI1249 zł

Nagrywarka DVD:Liteon iHAS124 SATA (black)90 zł

Obudowa:SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza)125 zł

Zasilacz:XFX Core 650W 135mm 80+ SLI PSU320 zł albo XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU349 zł

 

bez ssd ,przeczytam wasze pomysły na zestawy ,dziekuje za wymiane informacji

W Sumie cel był taki by było cicho ,a po takim potworze bedzie rozchodziły odgłosy jak w laboratorium testowania wiatraczków

Edytowane przez kamadzi
Link to post
Share on other sites

Zakupy zacznę pod koniec następnego tygodnia ,na razie decyduje się na taki zestaw ,proszę oceńcie go .Dysk wybrałem po przychylnym artykule link i ma 64mb ,ale nie wiem co to daje .Ram nie mam pojęcia jaki po prostu dużo. Karta grafiki powinna być wydajna przekładając cenę do wydajności. Procesor taki bo wydajny ,nowe ivy intela nie będzie tańsze niż 2 tysiące per sztuka(domysł). Dzieki za namiar na wentylacje procka ,zapomniałem że czytałem te testy kiedyś . Obudowa w miarę tania ,a na zasilaczach się nie znam

 

Procesor:

Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

749 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 Extreme4 B3 /intel P67/

539 zł

 

Pamięć RAM:

Corsair 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Vengeance

290 zł

 

Wentylator:

Thermalright Silver Arrow Multiplatform Cooler

269 zł

Dysk twardy:

Western Digital Black 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

299 zł

 

Karta graficzna:

Gigabyte GeForce GTX 570 OC 1280MB DDR5 /320bit/ 2xDVI/HDMI

1249 zł

 

Obudowa:

SilentiumPC Brutus 310 Pure Black (bez zasilacza)

125 zł

 

Zasilacz:

XFX XXX 650W Modular 135mm 80+ bronze SLI PSU

379 zł

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

No ja tez zamowilem ale wybralem nieco inaczej:

 

Intel i7 2600K

Gigabyte GA-Z68X-UD5-B3

G.Skill Ripjaws X 2x 4GB 1600 MHz niebieskie

Noctua NH-D14

LG DVD Recorder GH22NS70 Sata Black

Samsung Spinpoint F3 1TB

Thrustmaster T.16000M

Track IR 4 Pro

 

Reszta zostaje:

Corsair HX520

Gigabyte GTX 460 1024 OC, docelowo drugi na SLI

 

2500 wziąłem ,bo fotografem nie jestem ,converrtowaniem wideo się za dużo nie zajmuje ,wydajność podobna ,ale faktycznie te wątki mogłby coś pomóc ,bo procesor nawet w grach jak shogun 2 nie jest w pełni obciążony ,ale czy wykorzystałby lepiej ten procesor lepiej ?shogun ciągnie cały czas głównie z 1 watką ,a reszta? przydałby się o tym jakiś artykuł,czy ilość rdzeni lub też wątków wpływa na gry.

płyty jak to płyty ,po odpowiedniej cenie ,można oczekiwać pewnego poziomu ,czy gigabyte czy asus czy asrock ,ta ma wiele wyjść usb ,cieszy mnie to ,ale z usb 3.0 nie wykorzystasz urządzeń z 2.0 ,czyli niepodepniesz klawiatury na 3.0 ,czyli przez dugi okres sobie tego nie wykorzystam.Moja płyta ma taki fajny programik co ustali taktowanie procesora ,chyba podstawowo zmienia się taktowanie na pultpicie na 1.6ghz a jak oczekuje się wiecej to już 3.3ghz ,tyle że programik zależnie od potrzebowanie podkręca go na 4.0 i więcej ,fajne to jest bo wychodzisz z gry i masz 1.6 ,a w grze powyżej 4 ghz ,silver arrow działa chyba dobrze przeważnie około 33 stopni na procesorze ,jeszcze nie widziałem go by zwiększyła się do 40 ,nawet po wieśku 2 i shogunie .Program Axtu i Intellihent energy saver z płyty od asrocka

Cd-rom sobie odpuściłem ,z racji tego że korzystam z obrazów płyt .

Grafike jeszcze nie sprawdzałem bo dali mi uszkodząną ,jade teraz na hd3650 ,ty masz tą płyte co ma zintegrowaną kartę i możliwość podkręcenia ,w sumie to raczej nie potrzebna mi ta zintegrowana karta i tak ,możliwość podkręcania też mam ,wiec po co przepłacać?Chyba że mi znów przyślą uszkodząną lub mi się spali to już w ogóle komputera nie włączę %-)

Ram chciałem to co ty masz ,ale nie mieli w magazynie ,znaczy ja chciałem 2x2 ,ale 2x4 chyba nie było w ofercie,w biosie musiałem sobie zmienić taktowanie ,by ram działał na 1600 a nie 1333 mhz , i na tym programi sprawdzaijącym komputer ,klasyfikacja zwiekszyło mi się o 0,2 po tej operacji

A jeśli chodzi o głośność ,to najgłośniejsze mam starą karte grafiki hd3650 ,w ten poniedziałek powinni mi zwrócić kartę ,sprzedali uszkodzoną do ku**y nędzy ,a kosztowała 1300 zeta ,niektórych to jest cała wypłata !!

 

W klasyfikacji windowsa mam najsłabszy dysk 5,9 ,a jest sata 3 i 64 mb cache ,to dyski wypadają tak słabo ,czy to benchamrk jest do du*y?Sprawdzałem jest kabel od saty 3 do dysku i do slotu sata 3 .

Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo jednym z niewielu (jesli nie jedynym) enginem w pelni wykorzystujacym HT jest Frosbite by DICE (BF BC2), jednak z tego co czytalem nie wplywa to w znacznym stopniu na wydajnosc. Byc moze sytuacja zmieni sie juz w pazdzierniku z nadejsciem Frosbite 2 i BF3.

 

To o czym piszesz w kwestii podkrecania to zdajsie Intel Turbo Boost Technology 2.0 w ktora jest wyposazony kazdy i5/i7, wiec Twoja plyta nie ma nic do tego. http://www.intel.com/technology/turboboost/index.htm

 

USB 3.0 - wiadomo, nie wykorzystarz do starych urzadzen typu mysz, klawiatura, ale np do nowego pendrive'a na SATA3 juz tak.

 

No ale z tego co piszesz Silver Arrow rzadzi, wlasnie zamowilem zamiast Noctuy :)

 

Co do zintegrowanej grafiki to tez ja masz choc chyba o tym nie wiesz :) Natomiast na P67 nie mozesz jej uzyc bo nie masz wyjsc TV (na pocieszenie dodam ze ja na swojej UD5 tez ich nie mam) :)

 

A jaki masz dysk zebym wiedzial czego nie kupowac? Tylko nie mow ze WD Black za 370 zeta %-)

Link to post
Share on other sites

O ile mi wiadomo jednym z niewielu (jesli nie jedynym) enginem w pelni wykorzystujacym HT jest Frosbite by DICE (BF BC2), jednak z tego co czytalem nie wplywa to w znacznym stopniu na wydajnosc. Byc moze sytuacja zmieni sie juz w pazdzierniku z nadejsciem Frosbite 2 i BF3.

 

To o czym piszesz w kwestii podkrecania to zdajsie Intel Turbo Boost Technology 2.0 w ktora jest wyposazony kazdy i5/i7, wiec Twoja plyta nie ma nic do tego. http://www.intel.com/technology/turboboost/index.htm

 

USB 3.0 - wiadomo, nie wykorzystarz do starych urzadzen typu mysz, klawiatura, ale np do nowego pendrive'a na SATA3 juz tak.

 

No ale z tego co piszesz Silver Arrow rzadzi, wlasnie zamowilem zamiast Noctuy :)

 

Co do zintegrowanej grafiki to tez ja masz choc chyba o tym nie wiesz :) Natomiast na P67 nie mozesz jej uzyc bo nie masz wyjsc TV (na pocieszenie dodam ze ja na swojej UD5 tez ich nie mam) :)

 

A jaki masz dysk zebym wiedzial czego nie kupowac? Tylko nie mow ze WD Black za 370 zeta %-)

 

Z tą temperaturą procka ,to zaraz dokładnie sprawdze ,3dmark już się ściąga .

Dysk doklładnie ten ,ja mam cały zestaw co jest napisany ,nic nie zmieniałem .

Jak tak to bardzo fajny ,tylko dlaczego zmieniło się jak włączyłem ten tryb IES ,a może nie zauważyłem ?

11% do końca bechmarka 3d 11 ,a dysk ma 1.5 tb ,a 1396 gb do wykorzystania kupiłbym 2tera ,ale cena absurdalnie wysoka w porównaniu wielkości przestrzeni magazynowej danych do ceny 540 ,a 1.5 tera 370 złotówek

Link to post
Share on other sites

To napisz ile stopni masz w idlu a ile na max obciazeniu i po jakim czasie. No i fajnie by bylo jakbys puscil proca troche ponad 4giga ;) A jak tam z klatkami? Masz jakies gry?

PS. Na Twoim miejscu dysk od razu wymienilbym na Sansunga F3.

Edytowane przez fatalPL
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...