Skocz do zawartości

Jaki smartfon z dobrym aparatem i naturalnymi kolorami?


Recommended Posts

Hej, chciałbym prosić o pomoc w zakupie nowego telefonu. Cena - najlepiej w granicach 2-3 tys. Myślałem nad Sony (zawsze miałem Sony i przyzwyczaiłem się), jednak nie dość, że są drogie, to jeszcze większość chyba w innych proporcjach 21:9 niż normalne smartfony, a raczej to by mi nie odpowiadało.

Przede wszystkim zależy mi na:

Kamera - aby robić jak najlepsze zdjęcia, zarówno w bliży, dali jak i ew. do selfie, aby tak jak ekran - aby były NATURALNE, rzeczywiste kolory (bez żadnych sztucznych, neonowych podbić kolorów, filtrów czy losowych zmian kolorystyki - robiłem ostatnio zdjęcia motorolą dwa pod rząd i wyszły dwa inne kolory, nie wiem czemu tak samo robilem w ciemnym pomieszczeniu a na zdjęciu tło było jasne, jakby robione z lampą błyskową - dlaczego?), aby była dobra stabilizacja obrazu (optyczna?) normalnie jak i w zoomie, by zdjęcia nie były rozmyte albo nieostre. Najczęściej robię zdjęcia tradycyjnym formatem (bodaj 3:4), innych nie używam, jak również nie używam jakichś szerokich trybów makro czy 0,5x czy innych, które zniekształcają obraz gdzie np stopa jest dwa razy większa od głowy, wolę realny obraz 1:1 a nie np panoramiczne rozszerzone zakrzywione). Również zależy mi na dobrych filmach, aby były płynne, nie sztuczne, ostre. PS: I żeby nie było tak, jak w niektórych telefonach, że (z reguły przy słabym oświetleniu) zdjęcie robi się przez kilka sekund (kółko się ładuje i jest komunikat by nie ruszać telefonem, mimo stabilizacji... czemu?)

Ekran - tak jak wyżej - aby kolory były naturalne, realne, nie żadne nasycone ulepszenia.

Dźwięk - dobra jakość dźwięku do słuchania muzyki. Tutaj również - naturalny dźwięk, bez żadnych wzmacniaczy, podbić bassów czy innych pierdół.

Wymiary/waga - preferowałbym telefon mniejszy , aby można było obsługiwać jedną ręką i by się mieścił do kieszeni, więc raczej mniejszy niż 6,4", 180g

Z pozostałych istotnych rzeczy, to chyba tylko ilość ramu - wydaje mi się, że 8GB to minimum.

Edytowane przez neah33
Link to post
Share on other sites

Hmm może się nie znam na smartfonach ( bo się nie znam i nie wiem do czego 96% aplikacji jakie w sobie posiada smarfon ) najważniejsze aby dzwonil i odbierał smsy oraz przeglądarka googla chodzila płynnie. A reszta jest nie istotna :) Jak dzisiaj wrzuciłem ze swojego samsunga foty na komputer żeby je oblukać na dużym ekranie monitora to mnie zemdliło. Wszystkie skasowałem wolę je mieć w tym smartfonie. Dobre zdjęcia robią tylko prawdziwe aparaty nawet te tańsze a nie smartfony.

Edytowane przez majster klepka
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...