Skocz do zawartości

Recommended Posts

2 minuty temu, iro71 napisał:

on ma to ustawione ba dynamic

Na różnych screenach są 3 różne ustawienia, więc wolałem dopytać ;)

2 minuty temu, iro71 napisał:

albo kolega robi z nas idiotów że resteuje bios albo nie wiem co wyczynia płyta bo po resecie nie było by takich jak pokazuje screny ustawień w biosie

No i właśnie dlatego mimo szczerych chęci temat chyba odpuszczę. Tu potrzebna jest bezpośrednia pomoc fachowca, albo podstawowa znajomość biosa i umiejętność przekazywania informacji. Osobiście już się gubię w tym wszystkim.

Link to post
Share on other sites

Nie no Panowie przepraszam nie było mnie, a więc tak nie no zapisuje ustawienia tylko teraz jak to napisać żebyście to zrozumieli. 

A więc przykładowo wchodzę w ustawienia np. zmieniam napięcie z tego 1.4 na auto, wchodze w ustawienia "saves and quit" wyskakuje mi lista zmian, i nie wyskakuje mi jedna zmiana moja tylko x5 ustawień sie zmienia których ja nie zmieniałem i siedziałem z kolegą i tak bawiliśmy się ustawieniami bardzo długo jakieś 3 godziny i finalnie udało nam się dojść do czegoś takiego, że udało się zablokować procesor na zegarach 3.9 napięcie się zmieniło automatycznie, ramy chodzą w 1800x2 w cpuz i tyle że wentylatory chodzą w 1400rpm a chodziły na 600 ale temperatury się poprawił CPU ma 35* tyle że głośno chodzi co mi przeszkadza, więc problem nie jest jeszcze rozwiązany 

 

1. CPU Ratio Apply Mode jak masz ustawione w biosie? Ustawiłem ALL CORE i zablokowałem na 3.9 zegary tak aktualnie jest ustawione i teraz tak wyglądają temperatury. 

 

3. Dodam tylko, że wyszły 4 aktualizacje do biosu dziś patrzyłem, tyle, że w wsio na gwarancji i nei wiem czy ryzykować a problem jest taki ze daje, reset ustawien w biosie a to nie wiele zmienia, mam wrażenie jak by się nic nie zmieniało. I długo mieliśmy problem tak właśnie jak by się nie zapisywały ustawienia jak by coś się przywiesiło dopiero teraz zaczęło. 

najnowsze forum.png

Link to post
Share on other sites

Stary, nie rozumiem jestem zwykłym użytkownikiem komputera a nie informatykiem, nie bawiłem się nigdy biosem ani innymi pierdołami. Wystąpił problem próbuje go naprawić. Robie wiso krok po kroku o czym rozmawiamy i ci opisuje nie wiem co mam zrobić więcej. Przepraszam, że masz większą wiedze niż ja, przestawiałem dziś tego biosa przez 5 godzin to co udało się z niego zrobić dziś, twoje rady wszystkie sprawdzałem nic nie dało starty nie wiem co mam ci jeszcze powiedzieć. To ze są na sztywno to się domyślam zostawiłem to tak bo mam 30stopni a nie 50 pytam też czy normalnie jest też ze tak mi skaczą MHz i czy to działa tak jak mi się wydaje ze pocesor to powinno chodzić tak ze mam 3.9 odpalam gre włącza się tryb turbo czy jak on powinien w ogóle chodzić na pulpicie. 

Link to post
Share on other sites
45 minut temu, zbiku90 napisał:

Wentylatory teraz są ustawione na sztywno bo kręcą się ze stałą prędkością. Zaczynam podejrzewać na poważnie że jesteś trollem, bo takiego nieogara to ze świecą szukać :D

Ja bym ci takich nie ogaró∑ z tuzin zlazl szybciej niz bys sie zdążył ponizej pasa podrapać. Poważnie, Tylko dlatego, ze sporo ludiz nie potrafi czytać ze zrozumieniem, myslec i kojarzyuć. Ja w cholere żeczy nauczyłem sie przy komputerach i nie tylko w ten sposób. Nie uczyłem sie slow z angielskiego co znacza. Jak nie wiedziałem, albo gdzies przeczytałem, ze to nic nie da, albo jeszcze gorzej to zostawiałęm na domyslnych.

 

42 minuty temu, DanielQ napisał:

Przepraszam, że masz większą wiedze niż ja, przestawiałem dziś tego biosa przez 5 godzin to co udało się z niego zrobić dziś, twoje rady wszystkie sprawdzałem nic nie dało starty nie wiem co mam ci jeszcze powiedzieć.

Napiszę ci tak normalnie bez urazy bo ok, rozumiem, ze nie jesteś informatykiem, ale ja tez nie jestem, moze mnie to bardziej jara niz ciebie, ale po tym co ci tu ludzie odpisują, a ty im nawet nie wiem po co tu zajrzałem. Docen, ze ludzie siedli i chcą ci pomóc.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, Arnold napisał:

Ja bym ci takich nie ogaró∑ z tuzin zlazl szybciej niz bys sie zdążył ponizej pasa podrapać.

Z tym muszę się zgodzić, sama spotkałam wielu takich na innych forach np chcących wyjmować kartę graficzną przy działającym kompie.

 

PS. Masz problem z literą "W"?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobra przepraszam, po prostu odebrałem to jako atak, miałem wrażenie, że się rozumiemy i robię krok po korku co mi każą i jakby wiesz staram sie na tyle ile umiem. Więc nie wiem co jest nie tak teraz w sensie skąd wniosek, że w ogóle nie ogarniam w biosie zmieniłem to co tu koledzy pisali a po prostu dalej nie ma efektu, kilkukrotnie zadaje pytanie o Mhz bo nie wiem czy to ma znaczenie. A co do zapisywania ustawień coś sie dziwnego dzieje z biosem, bo nawet kolega który zna się dużo bardziej niż ja nie mogliśmy we dwóch tego zrobić jakby same ustawienia w biosie się przestawiają. 

Nie rozumiem też przyjebki o te wentylatory, jakby mam wrażenie, że to najmniejsze znaczenie ma napięcia udało się naprawić została temperatura i nie wiem co z tym MHz

Link to post
Share on other sites

Ja mam propozycje, nie wiem jak reszta, ale w dzisiejszych czasach plyty mają taki bajer o nazwie UEFi, który nie jest kawałkiem programu z kilkoma opcji włącz wyłącz jak jak jeszcze z 15 lat temu. UEFi to Linuks zarządzający sterowaniem płyty głównej i czesto jego aktualizacje polegają na tzw usuwaniu jakichs tam błędów, których nawet w logu aktualizacji nie wymienia, często zdarzyło mi sie poprawic przez taką aktualizację czujniki temperatur czy zasuwanie wentylatoró∑ mimo, ze zostawiałem znajomym to UEFi na ustawieniach domyslnych potem i im pomagało. Moze od tego trzeba zaczac.

 

 

2 minuty temu, BlackCoffe napisał:

Rany, koszmarna ta klawiatura :P

To poprostu Apple nie toleruje klawiatury polskiej programisty tylko sama polska i tyle. To takie po prostu pomijając wszystko inne Apple wie, ze my zawsze w tyle za mużynami byliśmy, jesteśmy i perfidnie to wykorzystuje nie tylko w cynie :P

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...