Skocz do zawartości

Temat o kartach graficznych NAVI 3 / RDNA3


Recommended Posts

15 minut temu, Rebelmind napisał:

Na premierę 13/12 tylko referenty, wersję autorskie tydzień do dwóch później.

Robienie premiery tuż po świętach, gdy ludzie opróżnili portfele wydaje się być dziwnym ruchem. A referenta szkoda kupować, ponieważ później będzie słabo ze sprzedażą używanego egzemplarza. 

Link to post
Share on other sites

Referent RDNA2 był co najmniej porównywalny w temacie kultury pracy względem wersji autorskich. Problem z odsprzedażą zaś dotyczy tylko zakupów bezpośrednio ze sklepu AMD. Kupując w normalnym sklepie w PL typu Krs masz normalną gw, która zostaje wraz z produktem po odsprzedaży i jest transferowalna o ile posiadasz oryginalny dowód zakupu. 

Link to post
Share on other sites
53 minuty temu, Rebelmind napisał:

Problem z odsprzedażą zaś dotyczy [...]. 

Dotyczy upodobań oraz zachcianek potencjalnych klientów, którzy są skłonni zapłacić znacznie niższą sumę za referenta w porównaniu do używanych modeli autorskich. 

Link to post
Share on other sites

A to sorry, ale chyba tylko w pl. Miałem przez miesiąc referenta 6800 XT (midnight black) i poszedł w cenie zakupu, od ręki. 

 

A referenty Ampera sprzedają się drożej niż Strixy, przynajmniej na rynku wtórnym w Se. 

Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

Miałem przez miesiąc referenta 6800 XT (midnight black) i poszedł w cenie zakupu, od ręki. 

Ale to chyba w okresie kryptowalutowym?

1 godzinę temu, Rebelmind napisał:

A referenty Ampera sprzedają się drożej niż Strixy, przynajmniej na rynku wtórnym w Se. 

I tu trzeba się zapytać, kto jest nienormalny - Szwedzi czy Polacy. 

Link to post
Share on other sites

RDNA3 SKU list bez 7800XT? 

 

https://ithardware.pl/aktualnosci/oficjalna_specyfikacja_gpu_rdna_3_sugeruje_ze_mozemy_nie_doczekac_sie_radeona_rx_7800_xt-24558.html

 

7900 XTX, Navi31, 96 CU

7900 XT, Navi31, 84 CU

7800, Navi32, 60 CU

7700 XT, Navi33, 32 CU

 

Dla przypomnienia, RDNA2:

6900 XT, Navi21, 80 CU

6800 XT, Navi21, 72 CU

6800, Navi21, 60 CU

6700 XT, Navi22, 40 CU

Link to post
Share on other sites

Byłoby zacnie i nie wydaje się to niemożliwe, ale sam bodajże wcześniej pisałeś coś w stylu, że wymyślanie sobie dwóch 7900 (XT oraz XTX) ma na celu podniesienie cen za następcę 6800 XT. Przy czym między 60 CU oraz 84 CU jest sporo miejsca dla 7800 XT, tyle że Czerwoni ewidentnie czekają na potwierdzenie ile będzie kosztował trzeci Lowelas 4080/12 aka 4070 Ti, żeby nie dali przypadkiem zbyt dużo w zbyt niskiej cenie :/

Bo jeśli by on wjechał z symboliczną obniżką i finalnie Jensen by go oddawał od 849$ to na dniach Lisa pokaże 7800 XT, z ~72CU za 799$...

Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Rebelmind napisał:

sam bodajże wcześniej pisałeś coś w stylu, że wymyślanie sobie dwóch 7900 (XT oraz XTX) ma na celu podniesienie cen za następcę 6800 XT

Pisałem, zgadza się. Między 6800 XT a 6900 XT było 10% różnicy. Między 7900 XT a 7900 XTX to już 20% różnicy. Nie da się tego inaczej nazwać - 7800 XT w przebraniu.

RADEON_RX_7900_3_4.jpg

15 minut temu, Rebelmind napisał:

Bo jeśli by on wjechał z symboliczną obniżką i finalnie Jensen by go oddawał od 849$ to na dniach Lisa pokaże 7800 XT, z ~72CU za 799$...

Jak się rozkręcą to jeszcze wypuszczą 60 CU za 600$. To będzie całkowita porażka. Dostaniemy wydajność Radeona 6900 XT niemalże w tej samej cenie co Radeon 6900 XT.

Link to post
Share on other sites

W TimeSpy, RX 7900 XTX jest porównywalny do RTX 4080 przy presecie 4K Extreme (~2% za), natomiast 4080 jest o około 10% szybszy w rozdzielczości 1440p. Co ciekawe, nie ma prawie żadnej różnicy pomiędzy 7900 XTX a XT w 4K, ale różnica powiększa się przy presecie 1440p do 4%.

 

W 3DMark FireStrike, RX 7900 XTX zdołał wyprzedzić RTX 4080 zarówno w rozdzielczości 4K jak i 1440p (różnica 9-10%), podczas gdy model XT jest tylko o około 1-2% wolniejszy.

 

Seria RX 7900 okazuje się konkurencyjna wobec RTX 4080 we wszystkich testach. Flagowy model XTX oferuje też nawet o 29% lepszą wydajność od RX 6950XT, który zadebiutował w wyższej cenie (1099 USD) zaledwie pół roku temu. Niestety seria RX 7900 nie jest w stanie nawiązać walki w tych testach z RTX 4090.

 

 

https://videocardz.com/newz/first-amd-radeon-rx-7900-xtx-7900-xt-3dmark-timespy-firestrikes-scores-are-in

Link to post
Share on other sites
8 minut temu, Artok napisał:

W TimeSpy, RX 7900 XTX jest porównywalny do RTX 4080 przy presecie 4K Extreme (~2% za), natomiast 4080 jest o około 10% szybszy w rozdzielczości 1440p. Co ciekawe, nie ma prawie żadnej różnicy pomiędzy 7900 XTX a XT w 4K, ale różnica powiększa się przy presecie 1440p do 4%.

 

W 3DMark FireStrike, RX 7900 XTX zdołał wyprzedzić RTX 4080 zarówno w rozdzielczości 4K jak i 1440p (różnica 9-10%), podczas gdy model XT jest tylko o około 1-2% wolniejszy.

 

Seria RX 7900 okazuje się konkurencyjna wobec RTX 4080 we wszystkich testach. Flagowy model XTX oferuje też nawet o 29% lepszą wydajność od RX 6950XT, który zadebiutował w wyższej cenie (1099 USD) zaledwie pół roku temu. Niestety seria RX 7900 nie jest w stanie nawiązać walki w tych testach z RTX 4090.

 

 

https://videocardz.com/newz/first-amd-radeon-rx-7900-xtx-7900-xt-3dmark-timespy-firestrikes-scores-are-in


Nie musi raczej nawiązywać walki z 4090, jak kosztuje 2/3 jego ceny.

Przykre, że dalej RT jest do tyłu i brak jest prawdziwego konkurenta DLSS. No ale AMD dokazuje i to mocno i pokazuje, że jest prawdziwa konkurencja dla NVIDII. Na pewno będzie to zdrowe dla rynku.

Link to post
Share on other sites

:o Odpisał ktoś poza Rebelmindem. 

24 minuty temu, mirai99 napisał:

Przykre, że dalej RT jest do tyłu i brak jest prawdziwego konkurenta DLSS.

W przyszłym roku wraz z FSR 3.0 dostaniemy generator klatek. Obstawiam, że zajmie im to przynajmniej pół roku, ponieważ według deklaracji chcą zachować kompatybilność z wieloma modelami kart graficznych. 

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Artok napisał:

:o Odpisał ktoś poza Rebelmindem. 

W przyszłym roku wraz z FSR 3.0 dostaniemy generator klatek. Obstawiam, że zajmie im to przynajmniej pół roku, ponieważ według deklaracji chcą zachować kompatybilność z wieloma modelami kart graficznych. 


Jakoś generator klatek mnie nie przekonuje, chyba że o wiele lepiej to będzie wyglądać niż to co mamy teraz...

Link to post
Share on other sites
5 godzin temu, Artok napisał:

Odpisał ktoś poza Rebelmindem

Ja czekam na testy, różne przecieki mnie nie interesują. Zresztą takie ceny kart że 3080 zostanie raczej ze mną raczej do premiery rtx5000/rx8000. Wtedy się zmieni na 4080+ czy 7900+

 

Dodatkowo mam tyle gier 2-3 lata lub więcej po premierze do ogrania, że to ma sens nawet z 3440x1440.

Edytowane przez wrobel_krk
Link to post
Share on other sites

A ja w pt 7-19 w robocie. Szykujemy flotę na zimową ekspedycję i nawet na kibelku nie miałem czasu wejść na forum. Żeby ten 7900 XT był po $899 brutto oraz żeby Lisa Su nie położyła lachy na DX9 to brałbym tańszego na premierę. W Szwecyjii 3080 wciąż trzyma cenę a dopłatę rzędu 300$ wziąłbym bez problemu na klatę. 

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Rebelmind napisał:

A ja w pt 7-19 w robocie. Szykujemy flotę na zimową ekspedycję i nawet na kibelku nie miałem czasu wejść na forum. Żeby ten 7900 XT był po $899 brutto oraz żeby Lisa Su nie położyła lachy na DX9 to brałbym tańszego na premierę. W Szwecyjii 3080 wciąż trzyma cenę a dopłatę rzędu 300$ wziąłbym bez problemu na klatę. 

Ceny kart ampere to jest jakiś niesmaczny żart albo i smutny. AMD po 2ch latach i ich obniżkach na RDNA2 można ustrzelić poniżej MSRP z 2020 roku. Owszem, ampery są lepsze jak ktoś zainwestuje i tutaj takimi czynnikami będzie RT i nVenc jeżeli faktycznie ktoś tego potrzebuje. Aczkolwiek obiektywnie patrząc to seria RX6000 jakikolwiek model i szczebel jest obecnie bardziej opłacalny z aspektu $ do perf niż ampere w kosmicznej cenie po dwóch latach. 14 lat miałem karty nV. I tutaj porównując, wiem że artok zaraz wygrzebie ze sklepów że nV też są tanie i różnica jest nieznaczna, ale będę się upierdał jak stary uparty dziad - GPU to jest dla mnie jedyny komponent którego nigdy nie kupię 2nd hand i chcę takie coś mieć bezpośrednio od dystrybutora w PL na FV jako przedsiębiorca, bo mam na to papier i osoby z którymi mogę rozmawiać jak coś jest nie halo i takie sprawy się załatwia w trybie szybszym niż batalia ze sklepami typu X-CUM, czy zgnite owocowe gdzie trwa to ile trwa może i mam drożej ale lepiej tak czy siak.

 

Niestety mnie według mojego budżet planu na najbliższe 4 miesiące nie byłoby stać na RX7900XT, a też już potrzeba zmiany GPU pocisnęła więc kupiłem RX6800XT za 2300 polskich cebulionów, gdzie bezpośrednio u dystrybutora 3080 chodziła po 3000-4000 cebulionów więc ta różnica jest już dla mnie znacząca. W świetle ceny Radeona, gorszego RT i kodeków do mediów nawet nie patrzę na to. Rozumiem jakby cena tam różniła się o 200-300zł to bym brał nV. Ale nie prawie kloca, no nie...

 

AMD bardzo fajnie się zapowiada na tą premierę, RT może i gorsze niż nvidia, ale dla fanów ITX to właśnie pozamiatali rynek bo RDNA3 wchodzi do większości caseów ITX. Żadnej karty nV serii 40 nie wsadzisz, zapomnij. Może na zachodzie 100-200$ to nie jest duża różnica, ale pewnie w krajach jak nasz to będzie dla niektórych znacząca różnica i uważam że seria 7000 jest solidnym konkurentem. Kto wie może za jakiś czas odprawię zabobony, pozbędę się RX6800XT i wstawię 7900XTX, czas pokaże :D

Link to post
Share on other sites
17 godzin temu, janek20 napisał:

200/250wat

4070 z Biosem 200W nie będzie lepszy od 3080 więc i od 6800 XT, którego ma @Gadgetw tej chwili, tym bardziej nie to po co miałby na takie gUano cebuliony trwonić? 

 

Wydajność 7900 jest już mniej więcej znana, pytanie tylko czy faktycznie taka słaba dostępność ZNOWU na premierę będzie czy jednak chociaż trochę się ogarną...

 

Byle do wtorku!

Link to post
Share on other sites
20 minut temu, Rebelmind napisał:

Wydajność 7900 jest już mniej więcej znana, pytanie tylko czy faktycznie taka słaba dostępność ZNOWU na premierę będzie czy jednak chociaż trochę się ogarną...

Według plotek z tego tygodnia AMD na Europę wysłało 10 000 sztuk referentów. Z tej puli aż 3000 dostają Niemcy. 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...