Skocz do zawartości

Benchmark.pl Sprzedane


Recommended Posts

5 minut temu, wodego napisał:

Krótki czas się zastanawiałem czy nie aplikować na Moderatora. Jednak patrząc na cierpliwość innych myślę, że mój cięty język w pewnych sytuacjach nie przystoi Moderatorowi.

Uwierz mi, że szybciej byś stracił cierpliwość niż myślisz. Czasami nawet mnie jest trudno ;)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, sid vicious napisał:

W grudniu 2015 roku, wojciech spychała (nie pamiętam dokłanie, ale kojarzę, że wtedy nick był inny - raczej nie był redaktorem) - przychodzi do działu ZK i poleca niekompetentnie złożony zestaw, co zgodnie z przyjętymi od lat standardami było kwalifikowane jako wprowadzanie w błąd.

Nadal jestem zdania, że to był dobry zestaw :) I o to chodzi - brak argumentacji ze strony osoby dającej warna/bana - od tak - "sorry, mam inne zdanie, więc ty masz bana". Wtedy uznałem, że szkoda czasu na to forum i poszedłem sobie hobbystycznie pisać na inne (ciekawe jak wiele osób podobnie uczyniło?). Co zabawne o sprawie nawet całkiem zapomniałem, dopóki nie podjąłem się pracy w samym Benchmark.pl :P Szkoda, że od tego czasu nic się w tej kwestii nie zmieniło. 

 

Link to post
Share on other sites

W tematach gdzie jest absolutny wymóg kompetencji nie ma miejsca na dyskusje. Było tłumaczone sto razy, wszyscy to akceptują, poza jakąś garstką niekumatych. 

Rozdysponowywanie czyimiś pieniędzmi to nie pole do zabawy, do nauki czy do dyskusji - albo ktoś posiada kompetencje do bycia specjalistą i doradzenia najlepszego sprzętu w danej cenie / pod dane zastosowania albo nie. Koniec kropka. Rozumie to każdy kto dojrzał do wydania własnoręcznie zarobionych pieniędzy, albo dojrzał wiekiem emocjonalnym do pewnego stopnia odpowiedzialności. I dzięki temu ZK był najbardziej obleganym i "klikalnym" działem tego forum przez lata, nawet nie mając miejsca na "dywagacje".

 

9 godzin temu, wojciech spychała napisał:

hobbystycznie pisać

Hobbystycznie pisać to sobie można na całej reszcie forum - nie w tematach gdzie od "hobbystycznych porad" można komuś zrobić szkodę ekonomiczną. 

 

9 godzin temu, wojciech spychała napisał:

Szkoda, że od tego czasu nic się w tej kwestii nie zmieniło.

Szkoda, że nie wiedziałem kogo dwa lata temu zatrudnili na stanowisko administratora, bo masz jak w banku, że bym się na to nie zgodził.

 

9 godzin temu, wojciech spychała napisał:

Nadal jestem zdania, że to był dobry zestaw

Czyli od tego czasu urosła ci tylko broda, ale wiedzy nie przybyło. Damn.

 

23 minuty temu, wojciech spychała napisał:

Oczekiwałbym raczej rozmowy na temat jego (bezpodstawnych) uwag w samym wątku - od tego przecież jest forum

Ośmieszasz sie. Nie sądziłem, że da się bardziej. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, wodego napisał:

Nie boję się krytykować moderatorów

Zdarzało się, że moderatorzy wylatywali stąd z hukiem - jesteśmy tylko ludźmi, z czasem się zmieniamy, różnie bywało. Większość ekipy została niezmieniona, bo cechuje się pewnymi wartościami i determinantami osobowościowymi które po prostu nadają się do tego typu "pracy". Mamy wspólny cel, wspólną wizje i wspólne wartości, dlatego też często mamy wspólne zdanie - bo nawet jeśli różnimy się poglądem na sprawe to zawsze dyskutowaliśmy (zawsze!) jak do sprawy podejść. Kontrowersyjne warny czy przypadki spin na linii moderator-użytkownik były mediowane przez kogoś innego, działy tematyczne / na luzie miały zdecydowanie inny charakter więc były też moderowane lżej; z kolei działy pomocowe, gdzie wydawało się czyjeś pieniądze były moderowane w najwyższym standardzie profesjonalizmu - i to się sprawdziło.

Mieliśmy rekordowe wzrosty wszystkich możliwych statystyk forumowych i byliśmy najszybciej rosnącym forum (i chyba drugim największym po Labie), gdzieś tak do późnego 2015 kiedy zaczęły się kłopoty z serwerami, odszedł TheSpeed a Zatrybi.pl przeciągało użytkowników na ten dziwny-twór gdzie najczęściej zasiedlali się Ci wywaleni z forum za braki argumentacji/niekompetencje. 

 

 

12 godzin temu, wodego napisał:

Po góra kilku godzinach posty zostawały usuwane.

"Kiedyś to było" kwadrans max., ale robimy co możemy ;) 

3 minuty temu, wojciech spychała napisał:

Zajmę się tym

:rotfl:

weź.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
25 minut temu, wojciech spychała napisał:

Rozumiem choć nie popieram. Zatem czeka nas ostra selekcja "ekspertów" na forum. Zajmę się tym :)

A może byś się zajął tym do czego zostałeś powołany czyli sprawami technicznymi forum i aktualizacją skryptu?! I tym by forum co pewien czas nie muliło i nie wywalało błędów 50x. Nie mówiąc o starym błędzie, że się reklamy nie do końca wgrywają i wtedy user ma w poście "Reklama" i dużą przerwę w tekście. 

  • Lubię to 3
  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 1.10.2022 o 12:08, sid vicious napisał:

W grudniu 2015 roku, wojciech spychała (nie pamiętam dokłanie, ale kojarzę, że wtedy nick był inny - raczej nie był redaktorem) - przychodzi do działu ZK i poleca niekompetentnie złożony zestaw, co zgodnie z przyjętymi od lat standardami było kwalifikowane jako wprowadzanie w błąd.

 

I to jest problemem z regulaminem w gruncie rzeczy. Pomylić się to normalna rzecz i wówczas profesjonalnym jest zwrócić uwagę, sprostować i wytłumaczyć, żeby mieć większe grono obeznanych w temacie forumowiczów. Szerzenie wiedzy to bardzo pozytywny aspekt. Wyjeżdżanie od razu z jakimiś banami czy warnami zakrawa o dziecinadę ze strony nadętych bubków, co chcą się wywyższać w swoim hermetycznym gronie. Sorry, ale tak wygląda z zewnątrz. Moja praca polega na tym, że jak coś zaprogramuję i to nie działa, to poprawiam i uczę się na błędach, aby kolejnym razem zrobić to lepiej oraz organizuje się sesję dzielenia wiedzą dla innych, aby mogli uniknąć podobnych pomyłek. Gdyby ktoś mi dał reprymendę za pomyłkę, obśmiałbym go z miejsca i za miesiąc robił u konkurencji. Przy okazji opinia o managerach szybko by się po branży rozeszła i nikt by tam nie chciał robić. Btw ja tam nieraz widywałem pomyłki w tematach audio i jakoś wielkiego halo nie było. ;) 

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Umm... czyli jak ktoś poleci komuś ch****y zestaw, albo niekompatybilną płytę z procem (co się zdarzało) to mamy powiedzieć, okej, fajnie/trudno, poklepać po głowie, a jakiś człowiek gdzieś został z wyrzuconym pieniądzem w błoto bo my tutaj chcemy kultury przytulania? Jestem zaskoczony, że pracujesz wklepując znaki w klawiature, ...not.

 

6 minut temu, Karister napisał:

Gdyby ktoś mi dał reprymendę za pomyłkę, obśmiałbym go z miejsca i za miesiąc robił u konkurencji.

Dziecinada, huh?

 

6 minut temu, Karister napisał:

nikt by tam nie chciał robić

Nie miałem z tym problemu tutaj, nie miałem problemu na dowolnym z kierowniczych stanowisk na jakich pracowałem. 

  • Smutne 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 29.09.2022 o 23:04, wojciech spychała napisał:

Przy okazji poproszę o cytaty z MOICH artykułów, w których doszukujesz się oczywistych błędów językowych. 

Ja w Twoich artykułach już nawet nie szukam błędów językowych. Przy tych fikołach intelektualnych i brakach jakiejkolwiek elementarnej wiedzy nawet nie przyszło mi do łba by szukać czegoś drobniejszego. Twoje artykuły,newsy (dla ułatwienia dyskusji nazwimy wysrywy ok?) wysrywy, są tak wątpliwej jakości, że powinieneś wykazać się chociaż odrobiną przyzwoitości i złożyć wypowiedzenie. Przez takich ludzi ten portal idzie na dno.

W dniu 29.09.2022 o 18:51, wojciech spychała napisał:

Odnoszę wrażenie, że to właśnie takie krytyczne nastawienie doprowadziło do takiej hermetyczności forum, jaką mamy teraz.

Hermetyczność jest wynikiem tego, że ktoś kiedyś gdzieś zatrudnił ludzi niekompetentnych, którzy nikogo nie chcieli posłuchać i wszystko wiedzieli lepiej.

 

Link to post
Share on other sites
18 minut temu, Karister napisał:

I to jest problemem z regulaminem w gruncie rzeczy. Pomylić się to normalna rzecz i wówczas profesjonalnym jest zwrócić uwagę, sprostować i wytłumaczyć, żeby mieć większe grono obeznanych w temacie forumowiczów. Szerzenie wiedzy to bardzo pozytywny aspekt. Wyjeżdżanie od razu z jakimiś banami czy warnami zakrawa o dziecinadę ze strony nadętych bubków, co chcą się wywyższać w swoim hermetycznym gronie. Sorry, ale tak wygląda z zewnątrz. Moja praca polega na tym, że jak coś zaprogramuję i to nie działa, to poprawiam i uczę się na błędach, aby kolejnym razem zrobić to lepiej oraz organizuje się sesję dzielenia wiedzą dla innych, aby mogli uniknąć podobnych pomyłek.

A co powiesz na bana za to, że moderator nagle dostaje na kogoś x raportów i moderator nie poswieci 5 minut nawet nie czytać slowo w slowo tylko ogólnie co się dzieje i kto tak naprawde winny tylko ban temu na kogo raportuje większośc. Nigdy nie wiem czy serio zrobil to Moderator czy jakaś sztuczna inteligencja, nawet jak jest uzasadnienie i nie chodzi tylko o to forum. Każdego moze wkurzyć coś bardziej niż wszystkim w kolo się wydaje, ze co go mialo zdenerwowac, ze nagle lecą jakieś epitety czy nawet bluzgi. Każdy jest inny i nie mozna pisac, ze nie wolno i koniec bo to zakrawa juz nie o wymóg Regulaminu forym tylko po prostu mam zły humor, niech sie odwalą ci co raportują.

Link to post
Share on other sites
W dniu 29.09.2022 o 23:04, wojciech spychała napisał:

Dodam tylko, że jestem na forum dosyć często,

 W prawym górnym rogu klikasz na swój nick i przycisk wyloguj.

W dniu 30.09.2022 o 10:16, sid vicious napisał:

Przychodzi wtedy Naczelny, macha przed nosem Gemiusem, twierdząc, że oni są merytoryczna redakcja

Tera tak sie mierzy dobro redakcje, wielki kutang w merytoryke tylko wyświetlenia na gównianych klikbajtowych tytułach, byleby z reklamek były kliknięcia.

  • Haha 3
Link to post
Share on other sites

  

32 minuty temu, sid vicious napisał:

Umm... czyli jak ktoś poleci komuś ch****y zestaw, albo niekompatybilną płytę z procem (co się zdarzało) to mamy powiedzieć, okej, fajnie/trudno, poklepać po głowie, a jakiś człowiek gdzieś został z wyrzuconym pieniądzem w błoto bo my tutaj chcemy kultury przytulania? Jestem zaskoczony, że pracujesz wklepując znaki w klawiature, ...not.

Owszem, ale nikt nie leci do sklepu pięć minut po przeczytaniu posta. Skoro jest czas na danie bana, to starczy go też na korektę i wytłumaczenie tematu obu stronom. W ten sposób zbudujesz liczniejsze grono ekspertów, a sam sprawiasz wrażenie profesjonalisty, z który inspiruje innych. Uważasz za dobre takie alienowanie się od nowych poprzez ich odstraszanie od napisania czegokolwiek? W ten sposób dalej rozwój tkwiłby w średniowieczu, gdyby nikt niczego nie próbował. Rozumiem, że nie widzisz problemu w momencie, gdy odejdzie ostatnia obeznana w temacie osoba?

 

32 minuty temu, sid vicious napisał:

Dziecinada, huh?

Połączona z brakiem szacunku, a tacy ludzie nie nadają się na stanowiska kierownicze. Profsjonalni ludzie nie mają przyjemności zadawać z zaściankowym kierownictwem.

 

32 minuty temu, sid vicious napisał:

Nie miałem z tym problemu tutaj, nie miałem problemu na dowolnym z kierowniczych stanowisk na jakich pracowałem

Nawet nie chcę wiedzieć, czym kierowałeś, jeśli twierdzisz, że takie praktyki w ogóle mają prawo bytu. Profesjonalne kierownictwo jest otwarte na feedback, zmiany i promuje ich rozwój bez wożenia się. Pomyłki są czymś normalnym i czasem zdążają się najlepszym. W przypadku nowych natomiast, trzeba wziąć poprawkę, żeby ich na dzień dobry nie zniechęcać. To widać np. w zarządzaniu firm grupy FAANG, a polską państwówką. Pytanie, który model adaptujemy na forum. :D 

 

19 minut temu, Arnold napisał:

A co powiesz na bana za to, że moderator nagle dostaje na kogoś x raportów i moderator nie poswieci 5 minut nawet nie czytać slowo w slowo tylko ogólnie co się dzieje i kto tak naprawde winny tylko ban temu na kogo raportuje większośc.

To samo, co powyżej. Ameba, nie moderator i nie nadaje się do swojej roli.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites
W dniu 22.09.2022 o 10:34, Mateusz Sołtysiak napisał:

Na benchmark.pl nie będzie cenzury.

Czy Ty jesteś tak odklejony, by patrząc na to jaka grupa Was kupiła, twierdzić, że to w żaden sposób nie wpłynie na wolność słowa? XD Chyba z miejsca stałeś sie laureatem do corocznych nagród forum :D

Może przynajmniej ta zmiana właścicielska przyniesie coś dobrego i zamknie tą waszą budę raz na zawsze, bo to co obecna redakcja wyprawia pod logo bmk to jakieś absolutne nieporozumienie.

 

Hitem tej redakcji jest Duda robiący testy słuchawek, w których potrafi więcej napisać o aplikacji do nich dołączonej niż o samej barwie dźwięku XD 

Ten od foto to wgl nie ma pojęcia o czym pisze

A Kulik to chyba najbardziej oderwana od rzeczywistości postać waszego uniwersum, @sid vicious to chyba autor tych wspomnianych postów o wibratorach?? XD

 

Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Arnold napisał:

A co powiesz na bana za to, że moderator nagle dostaje na kogoś x raportów i moderator nie poswieci 5 minut nawet nie czytać slowo w slowo tylko ogólnie co się dzieje i kto tak naprawde winny tylko ban temu na kogo raportuje większośc.

Uwierz mi, że gdyby tak było to część osób by już dawno siedziało na dożywotnim banie ;) 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
22 minuty temu, Karister napisał:

Owszem, ale nikt nie leci do sklepu pięć minut po przeczytaniu posta. Skoro jest czas na danie bana, to starczy go też na korektę i wytłumaczenie tematu obu stronom.

Nikt nie dostał tu bana bezpośrednio za pisanie bzdur przy poleconych podzespołach.No chyba, że po drodze działy się inne rzeczy,wyzwiska pozostałych użytkowników ,wulgaryzmy,prowokowanie, itp.

 

  • Haha 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

  

16 minut temu, Mrozinho napisał:

Moderator jest od tego by moderować, szczególnie jak coś zgłaszają eksperci działów. Niekompetencja w zarządzaniu czyimś portfelem powinna być karana permanentnie, także niektórzy powinni się cieszyć, że jeszcze mają możliwość skrobania tutaj.

Heh... A kto tym porfelem zarządza? Post na forum to tylko porada, którą należy jeszcze weryfikować. Tak jak pisałem - skoro jest czas na karanie, to i jest czas na korektę i edukację obu stron. Karać, karać, karać. Nie ma bardziej zaściankowego podejścia. Jak ktoś z jęzorem na szyi leci kupować, bo coś przeczytał w necie, to sam jest sobie winien i pewnie wrzuca na FB swoje hasła, żeby mieć w chmurze. :D Czeka się, aż post dostanie kilak reakcji w górę, albo ewentualnie ktoś go zakwestionuje.

 

Oczywiście to nie jest dobrze, że ktoś się pomylił, ale to jest normalne. Wożąc się po ludziach za ich błędy, doprowadzisz do sytuacji, w której odejdzie Ci ostatni kumający temat, a nowi będą to miejsce omijać szerokim łukiem. Profesjonalne kierownictwo polega na tym, aby to sprostować w kulturalny sposób i w ten sposób zachęcić innych do współpracy. Wiesz, gdzie motywuje się wciąż kijem? Na przykład w Rosji. Nie wolno nic powiedzieć, a szef ma zawsze rację. Myślałem, że u nas już się od tego odchodzi. No, może poza państwówką, bo tam to gruby beton jest. XD

 

6 minut temu, adivxv napisał:

Nikt nie dostał tu bana bezpośrednio za pisanie bzdur przy poleconych podzespołach.No chyba, że po drodze działy się inne rzeczy,wyzwiska pozostałych użytkowników ,wulgaryzmy,prowokowanie, itp.

Wyzwiska czy nawet głupawe podteksty to jest właśnie to, za co od razu bana bym dawał, bo to jest zwykły brak szacunku, a na to szkoda czasu. Co do "pisania bzdur" nie weryfikowałem. Odnoszę się jedynie do zapędów i światopoglądu, który u nas ma się niestety ciągle dobrze, a na zachodzie (w dobrych firmach technologicznych) ludzie przewracali by oczami ze zdumienia, widząc coś takiego. No, oczywiście nie wszędzie, bo Tesla jest podobnie zarządzana. :D Kto co lubi. Ja stawiam na kulturę i święty spokój.

Edytowane przez Karister
Link to post
Share on other sites

Super tylko tutaj dużo ludzi działało w myśl zasady "im mniej wiem tym chętniej się wypowiem". Jeśli nie trafia to powinno być to nagradzane. Należy jeszcze wziąć pod uwagę fakt, że od 2013r, a może nawet wcześniej forum w przeciwieństwie do redakcji wymagało kompetencji i argumentacji w poradach.

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Karister napisał:

którą należy jeszcze weryfikować

no... dokładnie... to myśmy sobie weryfikowali :-> 

 

6 minut temu, Karister napisał:

Co do "pisania bzdur" nie weryfikowałem.

no to mordo, po co tu wypisujesz pierdoły skoro niczego nie weryfikujesz, nic nie wiesz, a klepiesz jakieś "standardy profesjonalizmu" wzięte z artykułu Gazety Wyborczej
jak nie masz o czymś pojęcia to się nie wypowiadaj i tyle

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...