Skocz do zawartości

Black screen po aktualizacji win 11


Recommended Posts

Witam,

Jakieś półtora miesiąca temu miałem problem komputerem (resetował się) - winowajcą był zasilacz, a dokładniej uszkodzony kabel. Kupiłem nowy - wszystko działało pięknie. W sobotę w nocy zainstalowałem win 11 (denerwowało mnie, że codziennie przy rozruchu wyskakuje okienko z informacją o instalacji nowego systemu, wiec machnąłem ręką, co może być nie tak) Z tym, że system się nie zainstalował. Przy instalacji zawiesił się na logo płyty głównej i od tego momentu restartuje się i wyświetla "automatyczna diagnoza komputera".  Po wyłączeniu  komputera przyciskiem power on i  ponownym włączeniu system nie reaguje. Mimo iż startują wiatraki na procesorze, karcie graficznej i płycie głównej to jest czarny ekran, diody na klawiaturze i myszce też się nie świecą. Monitor jest czarny (pali się dioda).Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale komputer jest wykorzystywany tylko do pracy biurowej.Monitory oraz klawiatura/mysz są sprawne - podłączyłem do laptopa i działają.

 

Zasilacz: Cooler Master v650 (sprawdzałem również na Thermalake 650 i bez zmian)

Karta graficzna : Gigabyte GeForce GTX 1650 OC Ventus

Procesor: AMD Ryzen 7 3800X

Płyta główna: Gigabyte B550 Gaming X V2

RAM: ADATA 16GB (2x8GB) 3600MHz CL18 XPG Gammix D10

Dysk: SSD m.2 Patriot P300 512 gb

 

 

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie jak rozwiązać problem. 

Pozdrawiam,

Link to post
Share on other sites

Hmm, osobiście z komputerem nic nie robiłem. Czyli nie zmieniałem nic w ustawieniach BIOSU. Teraz sobie przypominam, że osoba ze sklepu gdzie składałem komputer powiedziała, że zmieniała jakieś ustawienia tak abym mógł w przyszłości zainstalować właśnie Win 11. Chyba było to właśnie TPM bo od razu zaświeciła mi się lampka, ale równie dobrze mogło to być coś innego. Napisałem wiadomość do sklepu - ale wątpię, że będą pamiętać.

Edytowane przez ayh
błąd
Link to post
Share on other sites

Osobiście nic nie aktualizowałem. Dostałem informacje ze sklepu, że wersja BIOSU była aktualizowana na( F14 z 2022/01/13) oraz tak jak wspominałaś włączali bezpieczny rozruch oraz moduł TPM (z tym, że nie napisali czy to TPM 2.0).

Edytowane przez ayh
Link to post
Share on other sites

Niestety nie mam takiej możliwości, z tym, że wyjmowałem kartę graficzną - monitor podłączyłem bezpośrednio do płyty głównej i również to samo. Czy płyta główna mogła się uszkodzić od instalacji Windowsa? To była przecież aktualizacja systemowa.

Edytowane przez ayh
Link to post
Share on other sites

Podłącz monitor innym kablem sygnałowym - jeśli był stosowany DP a jest np. gniazdo DVI dostępne, to użyj kabla DVI lub innego, "starszego" formatu. Miałem podobny temat na MSI Tomahawk i EVGA GTX 1080 jakiś czas temu - po DP wszystko "martwe" ale wystarczyło podłączyć inny monitor po DVI i nagle okazało się, że PC czeka sobie na użytkownika w BIOS.

  • Dzięki 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dziwne, ale zadziałało. Podłączyłem stary monitor z DVI i obraz jest. Wszedłem w menadzer urządzeń i mam informacje w karcie graficznej.  "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanego błędu (kod 43). Dodatkowo pobiera się nowa aktualizacja win 11, jakaś aktualizacja Nvidia display, oraz net.Framework 3.5,4.8,4.8.1.

Edytowane przez ayh
Link to post
Share on other sites

Windows 11, ten OS omijam szerokim łukiem - jeszcze 10-tka potrafi zamieszać a co dopiero 11-tka. Zainstaluj stery NV oraz wszystkie aktualizację systemowe (czasami warto nawet te opcjonalne przejrzeć) i to powinno wystarczyć - nawet powrót do DP nie powinien powtórzyć tej szopki z martwym ekranem :).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...