Skocz do zawartości

144Hz nie jest już dostępne na moim monitorze?


Recommended Posts

Około 2 miesiące temu podłączyłem 1-szy raz monitor msi G24C4 (144hz) do mojego laptopa (też msi) i wszystkie częstotliwości odświeżania działały prawidłowo na rozdzielczości 1080p, (60,120,144). Kilka dni temu zauważyłem, że moje gry zaczęły stutterować i na początku myślałem że to coś z chłodzeniem, ale okazało się, że gram na mniejszym odświeżaniu, zauważyłem to dopiero dzisiaj po zobaczeniu 120fps przy włączeniu opcji V-Sync. Z powodów mnie nie znanych monitor nie posiada już opcji 144Hz w IGCC i w ustawieniach wyświetlacza windows, tylko 60,120 przy 1080p. Co dziwne, po sprawdzeniu w IGCC (Intel Graphics Command Center) opcja 1920x1080 144p Hz jest supportowana, lecz nie ma jej w dostępnych częstotliwościach. Żeby się upewnić pobrałem jeszcze program o nazwie CRU (Custom Resolution Utility) rekomendowany przez pewnego użytkownika reddita, gdzie można zauważyć, że fabryczne ustawienia przy częstotliwości 144Hz nie przekraczają limitów Intela bądź kabla HDMI którego używam (częstotliwość ta przed tem działała na tym samym setupie więc nie zaskakiwało mnie to). Nawet po dodaniu customowej rozdzielczośći w tym programie, ta opcja nadal nigdzie się nie pojawia. 


Próbowałem prawie wszystkiego, odinstalowywanie sterowników intela i instalowanie nowych, a także tych, na których działało 144Hz, lecz nic nie pomagało.

Ma ktoś jakieś pomysły? 

60120.png

60120144.png

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...