Skocz do zawartości

irql_not_less_or_equal


Recommended Posts

Zaczne od tego że wymieniłem wczoraj swoje stare ramy Geil DDR2 2x1Gb 667 cl4 na nowe kingstony DDR3 2x4Gb 1600 cl9. Ogólnie ryzykowna decyzja bo moja płyta Gigabyte GA-EP35C-DS3R rzekomo obsługuje do 4GB DDR3 (mam 4 banki pamięci na DDR2 i 2 na DDR3) no ale z tego co ludzie pisali na forach bez problemu da sie uruchomić te 8GB, no więc włożyłem RAM, i krótko po tym jak ukazał mi sie pulpit zobaczyłem bluescreena o treści takiej jak ten temat (za każdym włączeniem komputera). w biosie nic nie ustawiałem, manual od płyty gdzieś zapodziałem ale po zajrzeniu do biosa nie ujrzałem żadnej opcji która mogła by coś pomóc. poza tym BIOS rozpoznaje prawidłowo 8GB RAM, przynajmniej tam wszystko jest w porządku, co więcej po wyjęciu jednej kości RAMu komputer działa normalnie, obojętnie która by to była kość oraz w który z dwóch banków była włożona. Na polskich forach znalazłem jedynie ogólniki że to błąd sprzętu, coś ze sterownikami. Chciałem zrobić format no ale wstrzymam sie chyba że nie dostane tutaj żadnej sensownej odpowiedzi, Bo właśnie wydaje mi sie że to windows jest tutaj głównym podejrzanym, jeżeli obędzie się bez formata byłbym wam wdzięczny. Sprzętu raczej nie winie, bo Bios jednak rozpoznaje te 8GB a Kości pamięci jeszcze wcześniej testowałem u kolegi, wszystko działało, z góry dziekuje za odpowiedź i dla leniwych podaje konfiguracje jeszcze raz :)

Mobo: Gigabyte GA-EP35C-DS3R

RAM 2x4GB kingston HyperX DDR3 1600mHz cl9

Grafika GeForce 9800GTX+

Procek C2D E8400

Dysk Seagate 250GB

Windows 7 ultimate x64

Link to post
Share on other sites

ustaw ręcznie 1066 MHz na tych pamięciach i powiedz co się bedzie działo

 

ja obstawiam coś z zasilaniem pamięci, być może trzeba będzie dovoltować

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...