Skocz do zawartości

Windows 10 zapycha mi dysk systemowy C


Recommended Posts

Witam , jak w temacie , system zapycha mi raczej dysk C i to prawie 50% ukrytych gigabajtów .
Szczerze powiem, nigdy tak nie miałem , dopiero dziś mi system pokazał komunikat że mało miejsca a jest to dysk SSD 110GB .
Patrzyłem na różnych poradnikach ale nic nie pomagało . Nie wiem co robić 
Bardzo proszę o pomoc.

Link to post
Share on other sites
41 minut temu, sebki1 napisał:

Sprawdz sobie w ustawieniach czy przypadkiem nie masz wlaczonej ochrony systemu dla tego dysku - mozesz tez usunac poprzednie punkty przywracania systemu :)

Zrobiłem , nic nie dało .
System miejsca na dysku C 
System i zarezerowane miejsca 63gb , aplikacje i funkcje 33 gb , komputer 4 gb , 
Ta rezerwacja miejsca coś nie halo .

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, ciomasta napisał:

Zrobiłem , nic nie dało .
System miejsca na dysku C 
System i zarezerowane miejsca 63gb , aplikacje i funkcje 33 gb , komputer 4 gb , 
Ta rezerwacja miejsca coś nie halo .

wyłącz pliki hibernacji systemu to po pierwsze po 2 wyłącz indeksowanie plików na dysku i 3 jak kolega wyżej pisze usuń pliki tymczasowe

1.W wierszu polecenia wpisz powercfg.exe /hibernate off , a następnie naciśnij klawisz Enter. Wpisz polecenie exit i naciśnij klawisz Enter, aby zamknąć okno wiersza poleceń.

 

2https://www.purepc.pl/poradnik-ssd-jak-usprawnic-i-przyspieszyc-prace-dysku-ssd?page=0,1

3

  1. W polu wyszukiwania na pasku zadań wpisz oczyszczanie dysku, a następnie z listy wyników wybierz pozycję Oczyszczanie dysku.
  2. Wybierz dysk, który chcesz oczyścić, a następnie pozycję OK.
  3. W obszarze Pliki do usunięcia wybierz typy plików, których chcesz się pozbyć. ...
  4. Wybierz przycisk OK.

sądze że zyskasz z 15 gb

i jeszcze 1  przy usuwaniu i wyłączeniu kopi zapasowych suwak miejsca przesuń na minimum

Link to post
Share on other sites

1. Narzędzie oczyszczanie dysku, pousuwaj pliki aktualizacji. Jak robiłeś duże to nawet 20GB może tam być zajęte.

2. Przeskanuj sobie tym: https://customers.jam-software.de/downloadTrial.php?language=EN&article_no=80 jaki katalog najwięcej zajmuje.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.09.2022 o 08:29, ciomasta napisał:
Witam , jak w temacie , system zapycha mi raczej dysk C i to prawie 50% ukrytych gigabajtów .
Szczerze powiem, nigdy tak nie miałem , dopiero dziś mi system pokazał komunikat że mało miejsca a jest to dysk SSD 110GB .
Patrzyłem na różnych poradnikach ale nic nie pomagało . Nie wiem co robić 
Bardzo proszę o pomoc.

A na jaką przestrzeń masz ustawione stronicowanie dysku?


 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...