Skocz do zawartości

Zakrzywiony monitor >32" do Art/Kreatywne


Idź do rozwiązania Problem ogarnięty przez wrobel_krk,

Recommended Posts

Hej,

 

szukam monitora glownie do 

 

1. Renderowania 3D (Blender, Keyshot)
2. Obrobki fotografii/video (Photoshop, After Effects)
 

Aktualnie jestem na 3x Eizo FlexScan EV2450.

 

Okazjonalnie w cos zagram.

 

Moj budzet to aktualnie 6000PLN ale moge powiekszyc jezeli ma to sens.

 

Jezeli chodzi o komputer ktory bedzie podlaczony do tego monitora to tutaj udalo mi sie zlozyc z pomoca osob z forum i jest juz do mnie w drodze:

 

Znalazlem na x-kom te monitory:

https://www.x-kom.pl/p/635493-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-odyssey-c49g95tssrx-curved-quantum-dot-hdr.html

https://www.x-kom.pl/p/620014-monitor-led-32-i-wiekszy-lg-49wl95c-we-curved.html

 

 

Edytowane przez itsartperson
Link to post
Share on other sites
  • Rozwiązanie

Popatrz sobie na Dell U4919DW, jeśli Ci zależy na fabrycznej dobrej kalibracji i nie potrzebujesz szerszej palety kolorów niż sRgb:

https://www.ceneo.pl/77593513#

 

https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/u4919dw

 

Jeśli chcesz większe pokrycie przestrzeni Adobe to ten Samsung G9 będzie dobry

 

Edytowane przez wrobel_krk
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Udało mi się wyrwać w tym budżecie G9 neo. Allegro, jakaś firma z fakturą. Był sprzedawany jako nowy, ale raczej stawiam na refurbished.

Przestrzeń robocza - absolutna perfekcja dla mnie. Po wyjęciu z pudełka, kolory są trochę przerysowane patrząc na oko, ale wiadomo, na oko to stróż w szpitalu umarł. W każdym razie da się amatorsko pracować ze zdjęciami "out of the box". W którymś momencie pewnie pożyczę sobie kalibrator i poprawię. Oficjalne możliwości to 125% sRGB, 10 bitów na kolor, HDR, micro led - obraz jest bardzo dobry, chociaż ciężko mi w tej chwili powiedzieć czy poprawny.

Trochę pisałem o nim tutaj: 

 

Tylko uwaga - to nie jest ten monitor, który podlinkowałeś. Różnice nie są duże, ale istotne. Inny typo podświetlenia, inne wersje portów. Porównanie masz tutaj:

https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/samsung-odyssey-g9-vs-samsung-odyssey-neo-g9/14363/23186?usage=3623&threshold=0.10

 

 

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, wrobel_krk napisał:

Oni tam dają jakiś link do kalibracji (ICC Profile) , sprawdzałeś czy nie lepiej jak na fabrycznej:

 

Różnica "na oko" jest znikoma., Czyli "default" nie jest taki zły (albo moje oczekiwania nie są wysokie).

 

Jeszcze jedna rzecz dla @itsartperson. Weź pod uwagę, że jestem w tej chwili podjarany tym sprzętem jak gimnazjalista pierwszymi widzianymi w życiu piersiami, ale tak może wyglądać obszar roboczy w blenderze (32:9)

image.thumb.png.0a208193014c7cd98e49e0c5fa17e7b7.png

 

Ogólnie rzecz biorąc:

Proporcje ekranu dają naprawdę dużo. To zdecydowanie nie jest to co 2 monitory qhd, tylko dużo lepiej.

Do pracy, promień zakrzywienia 1m, to bardzo fajna rzecz, bo masz oczy ~w okolicach centrum tego zakrzywienia, więc na każdą część ekranu patrzysz pod tym samym kątem. Z drugiej strony nie wiem, czy ta krzywizna nie będzie przeszkadzać (przekłamywać kątów) w przypadku pracy z jakimś 2D, 3D CAD.

W Capture One też jest bardzo dobrze, bo bez kombinowania masz duży obszar galerii + duży obszar na którym widać obrabiane zdjęcie.

O obróbce video i długości timeline zachwycają się w każdej recenzji, mogę to tylko potwierdzić - takie proporcje dają w tym wypadku bardzo dużo (Resolve).

Natomiast to, w czym wrzucony przez ciebie Alienware zdecydowanie pobije samsunga, to ppi - praca z tekstem na 4K jest dużo wygodniejsza. O popularnych opiniach "i tak nie widać tych pikseli" mogę jedynie napisać - bzdura. Nie musi być ich widać, żeby  dało się odczuć różnicę.

 

Edytowane przez piotr.potulski
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, piotr.potulski napisał:

 

Różnica "na oko" jest znikoma., Czyli "default" nie jest taki zły (albo moje oczekiwania nie są wysokie).

 

Jeszcze jedna rzecz dla @itsartperson. Weź pod uwagę, że jestem w tej chwili podjarany tym sprzętem jak gimnazjalista pierwszymi widzianymi w życiu piersiami, ale tak może wyglądać obszar roboczy w blenderze (32:9)

image.thumb.png.0a208193014c7cd98e49e0c5fa17e7b7.png

 

Ogólnie rzecz biorąc:

Proporcje ekranu dają naprawdę dużo. To zdecydowanie nie jest to co 2 monitory qhd, tylko dużo lepiej.

Do pracy, promień zakrzywienia 1m, to bardzo fajna rzecz, bo masz oczy ~w okolicach centrum tego zakrzywienia, więc na każdą część ekranu patrzysz pod tym samym kątem. Z drugiej strony nie wiem, czy ta krzywizna nie będzie przeszkadzać (przekłamywać kątów) w przypadku pracy z jakimś 2D, 3D CAD.

W Capture One też jest bardzo dobrze, bo bez kombinowania masz duży obszar galerii + duży obszar na którym widać obrabiane zdjęcie.

O obróbce video i długości timeline zachwycają się w każdej recenzji, mogę to tylko potwierdzić - takie proporcje dają w tym wypadku bardzo dużo (Resolve).

Natomiast to, w czym wrzucony przez ciebie Alienware zdecydowanie pobije samsunga, to ppi - praca z tekstem na 4K jest dużo wygodniejsza. O popularnych opiniach "i tak nie widać tych pikseli" mogę jedynie napisać - bzdura. Nie musi być ich widać, żeby  dało się odczuć różnicę.

 

 

Zobaczylem ten screenshot blendera i... Chcę. :D

To chyba ten, tak? https://www.x-kom.pl/p/673543-monitor-led-32-i-wiekszy-samsung-odyssey-neo-s49ag950nux-curved.html

Edytowane przez itsartperson
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...