Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Żodyn się tego nie spodziewał...

Za ithardware:

 

"Już niedługo na sklepowych półkach mogą pojawić się GeForce'y RTX 4070 w cenie 549 USD, co w naszym kraju powinno przełożyć się na ceny poniżej 3000 zł ... Wydaje się, że problem leży w cenie pakietów chipów/płyt, które partnerzy kupują od Zielonych. Jednak podobno NVIDIA zaproponowała rabat w wysokości 50 USD na swoje komponenty i zniżki na przyszłe zamówienia, co może poprawić sytuację. "

 

https://www.igorslab.de/en/will-thegeforce-rtx-4070-bald-cheap-nvidia-supports-the-board-partners-with-discounts/

Edytowane przez emilstw
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, emilstw napisał:

Żodyn się tego nie spodziewał...

Za ithardware:

 

"Już niedługo na sklepowych półkach mogą pojawić się GeForce'y RTX 4070 w cenie 549 USD, co w naszym kraju powinno przełożyć się na ceny poniżej 3000 zł ... Wydaje się, że problem leży w cenie pakietów chipów/płyt, które partnerzy kupują od Zielonych. Jednak podobno NVIDIA zaproponowała rabat w wysokości 50 USD na swoje komponenty i zniżki na przyszłe zamówienia, co może poprawić sytuację. "

 

https://www.igorslab.de/en/will-thegeforce-rtx-4070-bald-cheap-nvidia-supports-the-board-partners-with-discounts/

Już przy 4080 i 4070 Ti Nv wprowadzała takie "obniżki", które skończyły się na niższych cenach dla AiB a klient końcowy płacił BZ. Co więcej, jeśli śledzisz ten wątek to zauważysz, że jeszcze niedawno ceny takiego 4070 Ti potrafiły być niższe niż obecnie, mimo że teraz jest jeszcze lepsza dostępność, a i kurs USD się poprawił dla PLN. 

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, emilstw napisał:

Żodyn się tego nie spodziewał...

Ale przecież 4070 już jest w PL po 2949 do kupienia bez żadnej łaski ze strony NV. Widocznie nie sprzedaje się zbyt dobrze, co raczej nie powinno dziwić.

50 minut temu, wrobel_krk napisał:

Ale 6950 to była karta do 4k:)

Wciąż jest, wystarczy RT nie włączać ;)

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Rebelmind napisał:

Już przy 4080 i 4070 Ti Nv wprowadzała takie "obniżki", które skończyły się na niższych cenach dla AiB a klient końcowy płacił BZ. Co więcej, jeśli śledzisz ten wątek to zauważysz, że jeszcze niedawno ceny takiego 4070 Ti potrafiły być niższe niż obecnie, mimo że teraz jest jeszcze lepsza dostępność, a i kurs USD się poprawił dla PLN. 

Pamiętajmy, że Polska to jest trzeci świat i tu panują inne zasady. Nie liczę u nas na super promki bo wiadomo, że Janusze nie pozwolą na taką sytuację, ale już od Helmuta będzie można pewnie kupić taniej bo u nich przecież bida taka, że muszą mieć taniej. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie już większość z was to widziała :roll: - tak powinien wyglądać nowy CS albo Battlefield - to są możliwości unreal engine 5, kolesie zeskanowali prawdziwe lokacje do tej gry - stąd taka fotorealistyczna grafika -  unreal jest potężnym narzędziem no i nie cza najlepszych grafik typu rtx 4090 by to odpalić na ultra :P

 

 

Edytowane przez RysiekTyDraniu
Link to post
Share on other sites
8 minut temu, ODIN85 napisał:

To film a nie gra. Jak wyjdzie to pewnie będzie poziom Get Even.

Grafika filmowej jakości :D zainstaluj sobie oprogramowanie unreal engine 5 jest darmowe - następnie poświeć mu co najmniej rok a póżniej się wypowiadaj, 

jak dla mnie to nic nadzwyczajnego - twórcy gry skorzystali z fotogrametrii ;)

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 18.04.2023 o 14:17, EH_Gosu napisał:

 

Trzy lata ze strony NVIDII. Oraz serwis RMA na poziomie EVGA bądź lepszym. Szybko, sprawnie, bez problemów. Miałem okazję korzystać z rma NV przy padlinach 2x RTX 2080 Ti FE. Dodatkowo przykładowo RTX 4090 FE ma jedną z mocniejszych sekcji i lepszych konstrukcji pcb. Gwoli ścisłości referencyjne pcb (te, które jest w najtańszych modelach GPU) to zupełnie co innego niż konstrukcje FE. Ampere to zapoczątkowało, a Ada kontynuuje. Jeszcze Turingi czy Pascale w FE miały referencyjne pcb, Ampere i Ada dla FE ma mocniej dokokszone niż wiele konstrukcji autorskich nie licząc kart takich jak STRIX czy SUPRIM X.

 

 

A jak w 4090 FE z temperaturami na pamięciach, w 3080/3080ti FE i 3090FE to był dramat, obskoczyłem kilkanaście sztuk tych kart i każda przy renderowaniu sceny na GPU wbijała 100-110 stopni na pamięciach i zaczynała odlatywać :D. Ciekawe czy w 40xx jest cos lepiej czy trzeba samemu poprawiać fabrykę ?

Link to post
Share on other sites

z innej beczki potrzebuję bardzo pilnie BARDZO dobry zasilacz(nie koniecznie z kosmiczną ilością W) z bardzo dobrą elektroniką,który mi nie będzie skwierczeć pod obciążeniem.  muszę mieć 100% pewności,możecie mi coś polecić? może być z tym nowym złączem zasilającym.. cena to max 800zł,ale wolałbym mniej. sprzęt i5 11400f+rtx 4070+2x ssd 1+2tb,32gb ram. mam fortrona 800W hyper ,ale okazał się badziewem :(

a co do rtx 4070,w cenie 3tysie to naprawdę dobry sprzęt i nie rozumiem tego płaczu. ogólnie karta lepsza od 3080 i dużo tańsza,więcej ramu,dlssa3 mniej W,cichsza,chłodniejsza,ale poszła jakaś chora nagonka. miałem rtx 3070(2750zł) przez tydzień do testów i mam porównanie. niebo ,a ziemia. zresztą guzik mnie obchodzi co kto myśli,ważne,że jestem zadowolony :) tylko ten zasilacz :( myślałem,że to karta skwierczy,a to ewidentnie zasilacz. o tyle jestem w szoku,że komp  pobiera mi ze wszystkim ok 300W i nawet to jest za dużo dla tego fortrona. 

Edytowane przez api3d
Link to post
Share on other sites
13 godzin temu, zbiku90 napisał:

Nadchodzi kolejny killer starszego sprzętu. 2080S/5700XT do 1080p low/med 60fps, 3080ti/6800xt do 1440p med/high 60fps.

 

 

niestety ludzie którzy nie potrafią robić zoptymalizowanych gier dorwali się do UE5

Link to post
Share on other sites

Raczej taka naturalna kolej rzeczy. Fortnite od jakiegoś czasu też jest na UE5 i w oficjalnych wymaganiach ma i7-8700/R7-3700X i 3070/6700XT. Last-gen się pomału kończy po 10 latach i bardzo dobrze, bo straszny zastój się zrobił. Widać też związek rosnących wymagań ze spadającymi cenami GPU, wcześniej takie gry nie wychodziły bo ogromna większość kart była w koparkach, a wielu graczy było stać tylko na entry-level sprzęt. Teraz za 3000zł można mieć 6950xt czyli zeszłoroczną topkę od AMD. Jeszcze 2 lata temu za tyle to można było co najwyżej rtx 2060 dostać :D

Link to post
Share on other sites
46 minut temu, zbiku90 napisał:

Raczej taka naturalna kolej rzeczy. Fortnite od jakiegoś czasu też jest na UE5 i w oficjalnych wymaganiach ma i7-8700/R7-3700X i 3070/6700XT. Last-gen się pomału kończy po 10 latach i bardzo dobrze, bo straszny zastój się zrobił. Widać też związek rosnących wymagań ze spadającymi cenami GPU, wcześniej takie gry nie wychodziły bo ogromna większość kart była w koparkach, a wielu graczy było stać tylko na entry-level sprzęt. Teraz za 3000zł można mieć 6950xt czyli zeszłoroczną topkę od AMD. Jeszcze 2 lata temu za tyle to można było co najwyżej rtx 2060 dostać :D

 

Raczej coraz więcej niedoświadczonych ludzi bawi się w gamedev. 

Link to post
Share on other sites

Kłócić się nie będę, ale RX580/GTX1060 wiecznie w minimalnych wymagań nie będą.

Godzinę temu, joker5513 napisał:

problem taki że nawet w tej cenie nikt jej nie kce :D

W DE sprzedają się całkiem ładnie, to u nas jest jakiś dziwny kult NV. Mi tam pasuje, mniejszy popyt = lepsze ceny :D

https://twitter.com/TechEpiphany/status/1650070656501809153/photo/2

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...