Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Na ithardware.pl jest test rtx 4060 Gejming, który pozwala zrozumieć skąd wzięła się nazwa Gigaszajs. 

 

https://ithardware.pl/testyirecenzje/gigabyte_geforce_rtx_4060_gaming_oc_test_recenzja_opinia-29256-9.html

 

TLDR: 3-wentylowa karta z przyzwoitym grubościowo radiatorem, która ma TDP 120W notuje wyższe temperatury i generuje mocniejszy hałas niż 260-watowy budżetowy 7700 XT o podobnym gabarytowo coolerze (PC Hellhound) :/

Link to post
Share on other sites
15 minut temu, Rebelmind napisał:

TLDR: 3-wentylowa karta z przyzwoitym grubościowo radiatorem, która ma TDP 120W notuje wyższe temperatury i generuje mocniejszy hałas niż 260-watowy budżetowy 7700 XT o podobnym gabarytowo coolerze (PC Hellhound) :/

Nie ma co gónwa do topki porównywać ;) Mnie jakoś Aorusy nawet nie przekonują, już bym wolał TUFa czy Suprima.

Link to post
Share on other sites
2 minuty temu, zbiku90 napisał:

budżetowy 7700 XT

 

2 minuty temu, zbiku90 napisał:

PC Hellhound

Wybierz jedno. Ale gdzieś już pisałem o tym że złych modeli Radków już prawie nie ma, jeśli chodzi o RTXy to wysyp paździerzy ostatnio.

Teraz, Rebelmind napisał:

Ale Hellhound tj niemalże najtańszy Chińczyk

cooler-performance-comparison-gpu.png.d3050a9ad5a8afb52c5db946ab5ceb6a.png

Tani nie znaczy że zły :P

Link to post
Share on other sites
5 minut temu, Rebelmind napisał:

Ale Hellhound tj niemalże najtańszy Chińczyk, a Gejming tj segment średni u Gigaszrota :/

U obu firm to średnia półka. 

PowerColor: Fighter/Hellhound lub Red Dragon/Red Devil 

Gigabyte: Eagle/Gaming/Aorus

Link to post
Share on other sites

I tak robię downgrade na monitorze (49->34", 5120x1440->3440x1440), a jak przypomniał mi @wrobel_krkgram głównie w CS2 i PoE więc w sumie i tak nie wykorzystuję. Poza tym bardzo mi się podoba pobór tej karty, VRam i stare dobre 8pin (w tańszych modelach* @Artoku) 

 

Poza tym mam gdzieś z tyłu głowy, że dopłata do 4080 - gdzie prawdopodobnie nie zobaczę tego przyrostu za bardzo - tj 7800X3D + płyta +Ram :/

Link to post
Share on other sites

Nie ma bloków pod 4070 :/

 

A jeszcze mię Bóg nie opuścił, żebym dał 4000 za Strixa 4070 nonTi tylko po to, by wrzucić mu blok za 700 PLN... 

 

Tzn wiesz, @zbiku90jak już się ogarnę z rozwodem, przepuszczę trochę siana w Monte Carlo na uRwy i kasyna to może i nawet taki Strix z blokiem by wjechał - ale wtedy to niewielka dopłata do takiego 4080 ichill Frostbite.

 

Się zobaczy. :lol:

  • Lubię to 2
Link to post
Share on other sites

Na razie się zapowiada, że nic mi tak w życiu nie wyjdzie jak rozwód :x Soon-2B-ex-waifu, jako że dostała właśnie srogi awans w pracy, zaczęła zarabiać więcej niż ja więc szalenie nie chce przechodzić przez ten proces na drodze sądowej (w Se rozwód, jeśli obie strony są w stanie dogadać się, można załatwić korespondencjnie) w związku z tym nie może na mnie wymóc alimentów. 

 

Szybko zakończyć 13-latni związek tak łatwo się nie da niestety Dżokiero :/

 

Dzięki za miłe słowa Panowie i sorry za offtop... 

Link to post
Share on other sites

No pewnie, że się da. W 3440x1440p maksowanym + PT i DLSS Q po 70-90 fps ciśnie na RTX 4090. Dodanie FG i przeskok do okolic 120-130 fps.

Ewentualnie brak DLSS Q i włączenie FG samego to również wydajność w okolicach 70-90 fps. Na RTX 3090 z kolei DLSS performance, a reszta ustawień taka sama (naturalnie bez FG) i okolice 55-70 fps . Zapotrzebowanie na VRAM wzrosło nieco, zarówno na RTX 3090 jak i RTX 4090 potrafi po 15/16 GB VRAM wcinać. Nie jest to pusta alokacja. DLSS Ray Reconstruction robi robotę, no i patch 2.0 sporo świeżości wniósł, gra się miodnie. Nie mogę się dodatku doczekać :)

 

Polecam czy to ręcznie czy poprzez DLSS Swapper podmienić DLSS z bodajże 3.1.13.0 na DLSS 3.5 / 3.5v2 gdyż niweluje to ghosting jaki czasami można zauważyć przy aktywnym DLSS RR.

Edytowane przez EH_Gosu
  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...