Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

Ja bym brał 4080 ze względu na lepsze RT, DLSS i FG dla niektórych też zobią róznice, ale to naprawdę można wybrać i 7900xtx czy 4080 w zależności od gry, średnia wydajność praktycznie będzie taka sama:

https://www.techspot.com/review/2599-radeon-7900-xtx-vs-geforce-rtx-4080/

2023-01-02-image-4-p.webp

 

Sam mam 3080 wiec nie wiem jak to wygląda  ale wg np pure FG  w takim cp2077 daje dużego kopa w 4k bez zauważalej utarty jakości:

https://www.purepc.pl/test-wydajnosci-cyberpunk-2077-dlss-3-sposob-na-plynne-granie-w-najwyzszych-ustawieniach-graficznych

 

 

Link to post
Share on other sites
50 minut temu, joker5513 napisał:

4080 w grach dobijała do 280-290W, 4090 więcej - około 350W pobiera. Ale i tak jest lepiej niż na 3090ti którą miałem przed 4080. Tam 400-450W ciągnęło prawie non stop.

 

Bawiłeś się już powerlimitem na 70/80%

Link to post
Share on other sites
7 godzin temu, r1023 napisał:

I co teraz bierzesz? Powrót do 4070ti ?

Na razie siedzi RTX 3060 12GB i jestem bardzo zaskoczony wydajnością tej karty (a szczególnie poborem i relacją cena/wydajność). Gdybym miał monitor 2K to bym może i nawet został z tym małym Amperkiem, ale 3440x1440 to jednak trochę pixli jest. 

 

Byłem prawie przekonany do 4080 (a przez Jokera nawet zacząłem przeglądać oferty 4090 w pewnym momencie) ale teraz w sumie sam już nie wiem 

 

#ProblemyPierwszegoŚwiata

 

Pomagałem koledze zrobić UV na 4070 nonTi (Asus Dual) i kurde, jaka ta karta jest cicha tj szok :o A tj najtańszy paździerz przeca. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
14 minut temu, Rebelmind napisał:

Asus Dual

Właśnie ma bardzo dobre recki i wcale nie jest najtańszy. Jest najlepszy z tanich. Zresztą jego jeszcze nie przecenili na 550$ jak niektóre już w USA:)

 

Nie wiem po co Ci coś mocniejszego od 4070 do Poe i csow:)

Link to post
Share on other sites

Bo niestety, ale zdarza mi się z rzadka zagrać w coś innego. Poza tym bardzo cenię sobie ciszę, a niestety Asus Phoenix tj lekki odrzutowiec gdy ciśniesz go na pełnej... 

 

Na koniec myślę też nad drugim pc (tzn długo coś go składam) i jeśli pójdzie do niego mój 12700k to przy wymianie CPU na 7800X3D (wchodzi w grę!) mogę w CS2 znowu mieć GPU bottleneck :p

Link to post
Share on other sites

Panowie szybkie pytanko - składam kumplowi komputer. Generalnie wybrałem mu już platformę - i5 13400f/13500; 32gb ddr4 3600; B660 itp. Sugerowałem AM5 ale nabywca nie chce. Pozostał wybór grafiki - budżet na GPU 3-3,5k zł. Gość gra w 1080p we wszystko, ale dość żarliwie w CS'a i to osiągi w CS Go i nadchodzącym CS2 są priorytetem. Pewnie raczej Radeony odpadają (po perypetiach @Rebelmind). Pytanie czy szukać używanej 4070Ti, może jakiegoś starszego Ampera w używce (3090; 3080Ti?) czy też iść w nowe 4070 bez Ti? Co tam najlepiej w ceesie lata bo sam się nie bardzo orientuję? Sam czasem w to gram ale nie jakoś nałogowo...

Link to post
Share on other sites

Ok dziękuję :) W używane ampery nie ma sensu się pakować a zawsze dlss3 i fg sie może w innych tytułach przydać. Też myślałem że 4070 będzie wystarczające do 1080p, przynajmniej przez jakiś czas. 

 

W 12gen procesorów chyba się nie będę pchał. Jeżeli już to przekonam go do 13600K (może nawet mojego.... :evil:

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...