Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

5 godzin temu, wrobel_krk napisał:

Może się coś zmieniło, bo jaki się dowiadywałem o mojej 3080 to mówili co innego, a kupiłem od znajomego to w razie czego on miał mi zgłosić, na pewno rejestrować może tylko nabywca.

Na stronie Gigabyte tylko meila nie można zmienić a tak to resztę danych da się edytować bez problemu.

 

Także wystarczy rejestrować kartę na jakiś nowy jak ma się zamiar potem sprzedawać.

Edytowane przez ODIN85
Link to post
Share on other sites

Panowie kurcze mam dylemat. Klamka zapadła i jestem zdecydowany kupić 4070 Ti. Chciałem 4080, ale wewnętrzny Janusz mówi, że za drogo jak na niedzielnego gracza.

Będę brał na 99% Gainward Phantom, który aktualnie jest za 3893 zł w KR System. Coś tam wyżej pisaliście, że w styczniu mają się pojawić wersje Super i tu pytanie, czy warto na nie czekać i czy faktycznie będą w tych samych pieniądzach, bo nie ukrywam, nie chciałbym przekraczać 4000 zł.

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.12.2023 o 16:11, soda napisał:

Panowie kurcze mam dylemat. Klamka zapadła i jestem zdecydowany kupić 4070 Ti. Chciałem 4080, ale wewnętrzny Janusz mówi, że za drogo jak na niedzielnego gracza.

Będę brał na 99% Gainward Phantom, który aktualnie jest za 3893 zł w KR System. Coś tam wyżej pisaliście, że w styczniu mają się pojawić wersje Super i tu pytanie, czy warto na nie czekać i czy faktycznie będą w tych samych pieniądzach, bo nie ukrywam, nie chciałbym przekraczać 4000 zł.

 

 

Jak klamka zapadła to nad czym sie zastanawiasz?

  • Haha 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 10.12.2023 o 16:11, soda napisał:

Panowie kurcze mam dylemat. Klamka zapadła i jestem zdecydowany kupić 4070 Ti. Chciałem 4080, ale wewnętrzny Janusz mówi, że za drogo jak na niedzielnego gracza.

Będę brał na 99% Gainward Phantom, który aktualnie jest za 3893 zł w KR System. Coś tam wyżej pisaliście, że w styczniu mają się pojawić wersje Super i tu pytanie, czy warto na nie czekać i czy faktycznie będą w tych samych pieniądzach, bo nie ukrywam, nie chciałbym przekraczać 4000 zł.

 

Jeżeli sygnatura aktualna to taki 4070Ti będzie już i tak lekko na wyrost w stosunku do procka który posiadasz, a 4080 może już być wyraźnie ograniczana. Także podjąłeś myślę z grubsza optymalny wybór. Jeżeli nie ma ciśnienia to możesz oczywiście na superki poczekać, najwyżej obecne modele mogą nieznacznie potanieć po premierze nowych układów.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
Godzinę temu, r1023 napisał:

Jak klamka zapadła to nad czym sie zastanawiasz?

 

Masz rację głupio wyszło :) Chodziło mi o to, że chcę kupić 4070 Ti zamiast 4080.

 

42 minuty temu, joker5513 napisał:

Jeżeli sygnatura aktualna to taki 4070Ti będzie już i tak lekko na wyrost w stosunku do procka który posiadasz, a 4080 może już być wyraźnie ograniczana. Także podjąłeś myślę z grubsza optymalny wybór. Jeżeli nie ma ciśnienia to możesz oczywiście na superki poczekać, najwyżej obecne modele mogą nieznacznie potanieć po premierze nowych układów.

 

Tak, sygnatura aktualna, jednak mam też w planach wymianę reszty (procesor, płyta ,RAM?), jeśli się okaże, że procesor niedomaga. Gdzieś czytałem, że Superki w przypadku 4070 Ti mają mieć 15% wzrost wydajności, a to już sporo. Wiecie coś więcej, jakieś przecieki się pojawiły?

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, soda napisał:

 

Masz rację głupio wyszło :) Chodziło mi o to, że chcę kupić 4070 Ti zamiast 4080.

 

 

Tak, sygnatura aktualna, jednak mam też w planach wymianę reszty (procesor, płyta ,RAM?), jeśli się okaże, że procesor niedomaga. Gdzieś czytałem, że Superki w przypadku 4070 Ti mają mieć 15% wzrost wydajności, a to już sporo. Wiecie coś więcej, jakieś przecieki się pojawiły?

 

 

Jak będziesz zmieniał procesor to 4080/4080super, zresztą pod rozdzielczość 3440 x 1440 nawet 4090 nie jest przesadą ( poza ceną na tą chwilę ). Ja nawet do 2k mam 4090 i w takich grach jak np Alan Wake 2 / Cp2077 sprawdziło się to bardzo dobrze. Jak dla mnie to jak sa fundusze to lepiej kupic cos wydajnieszego.

  • Lubię to 1
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
6 minut temu, r1023 napisał:

Jak będziesz zmieniał procesor to 4080/4080super, zresztą pod rozdzielczość 3440 x 1440 nawet 4090 nie jest przesadą ( poza ceną na tą chwilę ). Ja nawet do 2k mam 4090 i w takich grach jak np Alan Wake 2 / Cp2077 sprawdziło się to bardzo dobrze. Jak dla mnie to jak sa fundusze to lepiej kupic cos wydajnieszego.

 

Ja wiem, że najlepiej mieć sprzęt za 15k, ale po pierwsze mnie nie stać (tzn. jak bym się uparł, to bym miał :D ) a po drugie nie zamierzam wydawać takich pieniędzy na GPU. Tak jak pisałem wcześniej jestem niedzielnym graczem i raczej nie gram w gry AAA, więc uznałem, że 4070 Ti będzie optymalnym rozwiązaniem. Wcześniej miałem 3080 i jakoś to wszystko hulało. Sprzedałem ją, bo miałem plan kupić 4080. Minęło kilka miesięcy, a ja dalej bez karty :( 

 

Najgorsze jest to, że od świąt mam 3 tygodnie wolnego w pracy, a by się pograło po tak długiej przerwie :)

Link to post
Share on other sites
W dniu 12.12.2023 o 22:30, joker5513 napisał:

Jak z 3080 byłeś zadowolony to z 4070ti też będziesz. Śmialo kupuj teraz.

 

Też tak myślę. Poczekam jeszcze do przyszłego tygodnia może jakaś promocja się trafi przed świętami. Z 3080 byłem zadowolony, tylko ten pobór prądu 300 - 350 W.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
W dniu 12.12.2023 o 20:11, r1023 napisał:

 

 

Jak będziesz zmieniał procesor to 4080/4080super, zresztą pod rozdzielczość 3440 x 1440 nawet 4090 nie jest przesadą ( poza ceną na tą chwilę ). Ja nawet do 2k mam 4090 i w takich grach jak np Alan Wake 2 / Cp2077 sprawdziło się to bardzo dobrze. Jak dla mnie to jak sa fundusze to lepiej kupic cos wydajnieszego.

Popieram. Też do 2k/165Hz mam 4090 i sprawdza się to wyśmienicie. Do tego uv 925/1675, spadek wydajności do stock max 5%, pobór mniejszy niż przy 3080ti, wzrost wydajności 100% i kultura pracy o niebo lepsza. 

 

W dniu 10.12.2023 o 16:11, soda napisał:

Klamka zapadła i jestem zdecydowany kupić 4070 Ti. 

Wymiana 3080 na 4070ti z jakąkolwiek dopłatą delikatnie mówiąc bez sensu. Nawet patrząc przez pryzmat FG.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, markovfreeman napisał:

Wymiana 3080 na 4070ti z jakąkolwiek dopłatą delikatnie mówiąc bez sensu. Nawet patrząc przez pryzmat FG.

Dopiero 4070  Ti Super 16GB  da lepszą wydajność 

W dniu 10.12.2023 o 16:11, soda napisał:

Panowie kurcze mam dylemat. Klamka zapadła i jestem zdecydowany kupić 4070 Ti. Chciałem 4080, ale wewnętrzny Janusz mówi, że za drogo jak na niedzielnego gracza.

Będę brał na 99% Gainward Phantom, który aktualnie jest za 3893 zł w KR System. Coś tam wyżej pisaliście, że w styczniu mają się pojawić wersje Super i tu pytanie, czy warto na nie czekać i czy faktycznie będą w tych samych pieniądzach, bo nie ukrywam, nie chciałbym przekraczać 4000 zł.

 

Czekaj na RTX 4070 Ti Super, sam mam RTX 3080. Te 16GB + więcej rdzeni CUDA powinno przybliżyć wydajność do zwykłego RTXa 4080

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...