Skocz do zawartości

Ada Lovelace - wątek o kartach RTX 4000


Recommended Posts

7 minut temu, joker5513 napisał:

Generalnie zasada jest prosta - stac Cię na kartę za 4,5 tys złotych to wydaj też 4 stówki na zasilacz. Chyba że ktoś lubi ryzyko :D 

Tu się odpala podwójna cebula i nic nie poradzisz :menda:.

1. Wiemy, że ta karta nie jest warta 4,5k. 

2. Nie chciałbym wymieniać niczego poza kartą :->

Edytowane przez emilstw
Link to post
Share on other sites

 

22 minuty temu, r1023 napisał:

Lepiej mieć zapas mocy. Nie wiemy co to za zasilacz, nie znamy reszty sprzętu jaki masz w komputerze

1. Zasilacz SPC Vero M2 600W 80 Plus Bronze

2. R5 5600 (bez X) 

3. MSI B450 Gaming Plus Max

4. Crucial 16GB 3200Mhz

5. Kartami żongluje i szukam optimum do 1440p. Miałem 6700XT, teraz testuję 3060 Ti TUF na GDDR6X.

 

Pytanie bardziej pod kątem RTX4070 i 4060Ti, zakładając, że też będą miały wymagany zasilacz mocniejszy niż 600W 

Edytowane przez emilstw
Link to post
Share on other sites

Ja mimo wszystko zasilacz bym zmienił, miałem juz przygodę z zasilaczem i powiem ze jak sie komputer wyłączył to mi się włosy trochę zjeżyły na głowie :D a niby miał dać radę ;) . 600W do tego firma taka sobie. Kup seasonica albo corsaira i masz spokój do tego od razu z tą wtyczką nową 12VHPWR. Do 1440p ten 4070ti to spoko wybór pod wysoki Hz FPS.

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites
44 minuty temu, emilstw napisał:

RTX 4080 już za 5749 zł, RTX 4090 za 8299 zł. No powiem wam panowie, że najlepsza opcja na super oferty to zmowa cenowa, ale klientów. Odczekać miesiąc, dwa od premiery i się ceny dopasują do oczekiwań. Sami sobie kręcimy bat kupując "na już".

4090 już wykupili.

13 minut temu, Rebelmind napisał:

Gdzie takie ceny? 

W Euro rtv,Palit.

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
12 minut temu, Artok napisał:

Pięknie ceny lecą, pewnie te podstawowe modele 4080 zatrzymają się na kwocie 5500 zł. Dla wielu będzie to już akceptowalny poziom i bodziec do zakupu. 

jednak 5.500 to dalej dosyć dużo, 4080tka w cenie 4070ti to już jest to :D

Link to post
Share on other sites
Nie wywołuj wilka z lasu, ponieważ nie sądzę, by moje cebulowe serce to wytrzymało. Kilkaset złotych jeszcze jest ok, ale dwa tysiące? :pomocy:
Jak dla mnie dopłata takiej kwoty, ba nawet 1500 jest bezsensu, tym bardziej że muszę zmienić platformę i czekam na te nowe AMD x3d, ta cała zabawa też będzie kosztować ok 5k złotych podejrzewam.
Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, gustine napisał:

jednak 5.500 to dalej dosyć dużo, 4080tka w cenie 4070ti to już jest to :D

Też myślę że cena w okolicach 4k pln za 4080 byłaby adekwatna. Przypominam że 3080 miała "mrsp" 3300zł. Zadziałał podobny mechanizm jak z cenami paliw.

Cenypaliw - najlepsze znaleziska i wpisy o #cenypaliw w Wykop.pl

Link to post
Share on other sites
51 minut temu, gustine napisał:

czekam na te nowe AMD x3d

Słyszałeś @joker5513? Będziesz miał z kim obgadać potencjalne problemy trapiące nowe Ryzeny z 3D Cache. 

52 minuty temu, gustine napisał:

cała zabawa też będzie kosztować ok 5k złotych podejrzewam.

Gdy spojrzymy całościowo na koszta to tak, robi się już potężna suma.

2 minuty temu, zbiku90 napisał:

Przypominam że 3080 miała "mrsp" 3300zł.

Kwotę 3300 można opisać słowami"dawno temu i nieprawda". 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...