Skocz do zawartości

RX6700 XT vs RX6800


Recommended Posts

W 2K 6700 XT traci do większego brata 20%, w 4K to już 26%.

 

https://www.purepc.pl/test-kart-graficznych-amd-radeon-rx-6700-xtvs-nvidia-geforce-rtx-3070-porownanie-sredniego-big-navi-i-ampere-ktory-szybszy?page=0,25

 

Można przyjąć, że 3440x1440 będzie gdzieś po środku, czyli dajmy na to 23%.

 

Pulse 6700 xt kosztuje 2400.

Pulse 6800 już 3400 pln. 

 

Jesteś w stanie dopłacić 40% do ceny za 23% więcej wydajności? Jesli zmieniasz karty względnie rzadko to bierz najmocniejszą kartę, na ktorą Cię stać. 

  • Dzięki 1
Link to post
Share on other sites

Hmmm! 40% ceny za 23% wydajności to tak średnio :/ myślałem że w 3k się zmieszczę :)

Karty zmieniamy rzadko. OK! Sprawa do zastanowienia.

6700 była polecana do 1440p a więc tego, a przy Assasin Creed (ten o piratach) młody będzie musiał kroić  detale i już.

 

Edytowane przez pierotez
Link to post
Share on other sites

Na wysokich modelach nie licz na stosunek 1%-1% cena/wydajność bo się przeliczysz. %-)

Jak faktycznie wychodzi 40% dla 23% to "dosyć" sensownie jeszcze to wygląda. Kwestia jak ważne te 9 stów jest dla Ciebie i na jak długo chcesz mieć "problem z głowy".

Osobiście wybrałbym tę tańszą opcje, jak na moje racjonalniejsza decyzja. ;)

Link to post
Share on other sites

@Rebelmind

W przypadku USA i Kanady możesz samodzielnie serwisować kartę graficzną, przebicie naklejek gwarancyjnych nie spowoduje unieważnienia ograniczonej gwarancji. Obejmuje to wymianę pasty termicznej oraz oczyszczenie zespołu wentylator/napęd z kurzu i zanieczyszczeń. WAŻNE: Wszelkie przypadkowe uszkodzenia fizyczne komponentów na karcie nie są objęte ograniczoną gwarancją, dlatego też serwisowanie karty jest zalecane wyłącznie dla techników komputerowych i innych specjalistów IT. Proszę zachować ostrożność podczas serwisowania karty, komponenty mogą być wrażliwe i delikatne.



 

Wszelkie modyfikacje dokonane na karcie muszą być odwracalne. Każda karta, która musi być wysłana na gwarancję musi być przywrócona do 100% stanu fabrycznego, łącznie z oryginalnymi komponentami chłodzącymi.

 

Źródło: https://www.xfxforce.com/support/xfx-warranty

Link to post
Share on other sites

A, czyli trzeba poszukać jak tj w EU. Pewnie już pisałem ale powtórzę: wymieniłem kilka maili z EU support Sapphire (De) przy okazji zakupu Veganki V56 referent, bo nie mogłem się doczekać Nitro i myślałem o wodowaniu i feedback był taki: oficjalnie kazda modyfikacja karty / zerwanie plomb pozbawia Cię gwarancji. ALE producent i tak przyjmie kartę na RMA i jesli serwis ustali że usterka nie wynikneła w wyniku ingerencji usera to wymienią na nowy / naprawią w ramach gw jak gdyby plomby były całe. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...