Skocz do zawartości

Reboot and select proper Boot Device


Recommended Posts

14 godzin temu, Siokol1 napisał:

Próbowalem ale nie pomoglo oraz tak dysk w starym komputerze byl dyskiem systemowym 

Ciężko, żebyś uruchomił system jeżeli ustawienia bootowania UEFI/MBR secure boot itp nie pokrywają się ze starym komputerem.

 

Sprawdź te ustawieniai i czy w ogóle ten dysk jest widoczny w BIOS.

Edytowane przez CrisPell
Link to post
Share on other sites

Tak zdrowo rozsądkowo
System na tym nowym PC miałeś wcześniej na jakimś innym dysku? (dużo płyt wyłącza porty SATA jak podepniesz coś pod M.2)
Czy próbujesz odpalić system, ze starego PC, na nowym?  (nie było bitlockera? widzisz go w UEFI, ze zdjęć widać coś KIN...  )

Opisz dokładnie co robisz, bo sam komunikat wskazuje tylko że PC nie może znaleźć Systemu do odpalenia... (nic mniej, nic więcej)    

Link to post
Share on other sites

Genealnie to pożyczyłem komputer od brata (ktory jest obecnie za granica) wyjalem z mojego komputera mój dysk kingston z moim systemem itp i podlaczylem do komputera pod port m2 do komputera brata (brat uzywal swojego innego dysku) .

I teraz moje pytanie dlaczego komputer  brata nie moze otworzyc mojego windowsa ?
I czy jest sens formatowania dysku albo instalowania nowego windowsa itp ?
Jak widac na zdjeciu moj dysk jest widoczny ustawienia podobne ale komputer dalej nie działa

Link to post
Share on other sites

W teorii, jeśli byłby tam zainstalowany poprawnie windows 10, to powinno się dać go odpalić chociaż w trybie awaryjnym (mogą być różnorakie problemy, ale powinien się odpalić).  To nie jest win 7, że się tego nie da zrobić. Win 10 ma obsługę masy sprzętu i da się bez problemu odpalić system zainstalowany na AMD (CPU + GPU), na laptopie z intelem i nvidią (co sam zrobiłem).       
U ciebie ty nawet nie próbujesz odpalić systemu, bo płyta nie widzi żadnego bootowalnego systemu (a na jednym screenie widać, że sam SSD kingston widzi ).

Spróbuj wyłączyć CSM i odpalić system w trybie UEFi. Po co w ogóle CSM masz włączony? 

 

6 godzin temu, Siokol1 napisał:

I czy jest sens formatowania dysku albo instalowania nowego windowsa itp ?

Jeśli nie wiesz, czy masz poprawnie zainstalowany system, oraz na jakich ustawieniach (bo nie możesz odpalić na innym PC), to reinstalacja powinna naprawić wszystko.  

Link to post
Share on other sites
12 godzin temu, kokosnh napisał:

W teorii, jeśli byłby tam zainstalowany poprawnie windows 10, to powinno się dać go odpalić

A potem nowy tema typu: Pomocy, windows wywala błędy!

 

Komputer pożyczony, więc:

- na starym komputerze robimy obraz systemu (przydatny po skończeniu okresu wypożyczenie),

- na nowym instalujemy windę od nowa.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...