Skocz do zawartości

Problem z Gigabyte GTX 1070Ti Gaming OC - wentylatory na 100%


Recommended Posts

Cześć, kilka dni temu zauważyłem problem z moją GTX 1070 Ti Gamng OC od Gigabyte.

 

Bardzo rzadko gram w gry, ale kilka dni temu naszło mnie na pewną grę. Zaraz po uruchomieniu gry wentylatory karty zaczęły pracować bardzo głośno.

Zainstalowałem Afterburnera i pokazał on, że wentylatory pracują na 100% a temperatura GPU dobiła do 85C.

Karta osiąga taką temperaturę w ciągu kilku sekund od odpalenia jakiejkolwiek gry.

Wcześniej takiego efektu nie było, karta pod obciążeniem pracowała bardzo cicho.

 

Pamiętam, że kilka miesięcy temu podczas jakiejś gry nagle z obudowy komputera zaczął wydobywać się głośny szum wentylatora - bardzo podobny do tego który karta obecnie generuje podczas obciążenia. Wycie wentylatorów ustało po kilku sekundach i nie powróciło aż do dziś.

 

Kartę przetestowałem na drugim komputerze - jest to samo.

 

Obecnie karta w idle ma 45-50C (czasem wentylatory nie przechodzą w tryb FAN STOP tylko delikatnie się kręcą, wcześniej zawsze w IDLE były wyłączone).

 

Co to może być? Problem z czujnikiem temperatury czy może karta pada? Mam ją od nowości - trochę ponad 4 lata.

Odpalałem Furmarka i nie zaobserwowałem żadnych artefaktów na obrazie.

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

wymieniłem pastę na Kryonaut. Niestety nic to nie dało - jest tak samo.

 

Zauważyłem, że stara pasta została jakby trochę "wtopiona" w rdzeń, a na radiatorze w miejscu tego "stopienia" był czarny nalot.

"Stopioną" pastę udało mi się zadrzeć... starą kartą sim, a czarny nalot zszedł po ostrym tarciu papierem toaletowym.

 

Termopady były w  stanie idealnym, elastyczne oraz w całości.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...