Skocz do zawartości

Alternatywny sposób na podpięcie monitora LG Gram View do laptopa


Recommended Posts

Cześć,

Kupiłem dwa monitory LG Gram View 16 w których obraz i zasilanie jest transmitowane przez USB-C, jednak problem w tym, że w laptopie mam też tylko dwa porty USB-C, z czego zasilanie laptopa również jest przez USB-C (DELL Latitude 5421). Kupiłem przejściówkę USB-C -> 2x USB-C, ale niestety, wygląda na to, że podpięcie jednego monitora i zasilacza laptopa albo nawet jednego monitora pod przejściówkę nie transmituje obrazu, tylko samo zasilanie. Czy znacie jakiś alternatywny sposób na podpięcie drugiego monitora? Mam jeszcze port HDMI w laptopie i zastanawiam się czy gdybym kupił przejściówkę HDMI -> USB-C  i dodatkowo  podpiął ładowarkę USB-C do sieci do drugiego portu USB-C w monitorze to czy udałoby się go w ten sposób zasilić?

Link to post
Share on other sites
6 godzin temu, Wik-Mar napisał:

Najlepiej skontaktuj się z pomocą techniczną DELLA, oni powinni ci pomuc 

a co ma do tego DELL , normalne monitory posiadają Daisy Chain i nie wiem czy w tym przypadku też tak nie będzie działać cytuję info ze strony LG "Do połączenia dwóch monitorów wystarczy złącze USB Type-C™. Co najlepsze, porty USB Type-C™ znajdują się po obu stronach." 

Link to post
Share on other sites
3 minuty temu, Wik-Mar napisał:

Doradzą jak te monitory podłączyć, DELL ma stacje dokujące pod laptopy

pytanie po co skoro na stronie LG dotyczącej tego monitora pisze to co cytowałem , ja bym uderzał w stronę supportu od LG i dokładnie się dowiedział o co biega z tym info , bo może pod drugie złącze podpinasz następny monitor i wszystko będzie śmigać jak przy Daisy Chain.

Link to post
Share on other sites

Dziękuję wszystkim za odpowiedzi, niestety, support LG odpowiedział bardzo wymijająco - napisali, że żadnych przejściówek i adapterów nie nie produkują, a korzystania z produktów innych firm nie zalecają. Testowałem adapter HAMA oraz Linq LQ48014. Oba, pomimo wysokiej ceny nie wspierają przekazywania obrazu, tylko dane.

LG Gram View nie wspiera Daisy View - nie czekałem na odpowiedź supportu, tylko sam sprawdziłem - po podpięciu jednego monitora do drugiego, zaczynają włączać i wyłączać się bez końca. Dodatkowy port USB-C okazuje się, że jest tylko do podpięcia jakiegoś urządzenia peryferyjnego. Także wygląda na to, że nie ma żadnej alternatywy jeśli chodzi o podpięcie tego monitora. Jeśli ktoś nie więcej niż 3 porty USB-C z obsługą DisplayPort to kupowanie dwóch takich monitorów nie ma sensu :( 
Stacje dokujące w moim przypadku odpadają, bo te monitory przenośne chciałem wykorzystywać w pracy w podróżach, a to jednak pewnie zajmuje sporo miejsca i trochę waży. Pozostaje chyba spróbować zwrócić jeden monitor i poszukać innego.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

A próbowałeś spiąć te monitory kablem USB-C ze sobą? Bo teoretycznie powinieneś podpiąć laptopa pod monitor A, a monitor B do monitora A.

 

Dodatkowo sprawdź, czy te usb-c w monitorze nie wspierają przypadkiem PD, wtedy nie będziesz potrzebował osobnego zasilacza (optymistycznie zakłądając.

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

Podpowiem rozwiązanie, z którego sam korzystam w podobnym przypadku:
Ktoś wyżej wspominał Della: i słusznie.
Dell WD19 wersja TB (Thunderbolt) - ma:
1. Zasilanie własne, potrafi podawać przez TB zasilanie do komputera i jednocześnie odbierać sygnały TB/USB-C

2. Ma wyjście/przelotkę TB, do której podłączamy monitor

3. Ma jeszcze dwa wyjścia wideo typu Display Port.

 

I teraz podłączamy zasilanie do WD19TB, stację dokowania do portu TB w LG Gram, moniotr USB-C do jednego gniazda, a drugi monitor USB-C - do gniazda w stacji dokującej WD19TB. Sprawdzone z innymi monitorami USB-C, z tymi z LG też powinno działać.

 

Nie jest to rozwiązanie ultraeleganckie, ale działa, do tego mamy zasilanie do laptopa i fajne stanowisko do pracy, choć raczej stacjonarne. Potencjalnie da się podłączyć tak 3 monitory, choć wtedy nie liczyłbym, że wszystkie będą 4K 60Hz.

Podpowiem rozwiązanie, z którego sam korzystam w podobnym przypadku:
Ktoś wyżej wspominał Della: i słusznie.
Dell WD19 wersja TB (Thunderbolt) - ma:
1. Zasilanie własne, potrafi podawać przez TB zasilanie do komputera i jednocześnie odbierać sygnały TB/USB-C

2. Ma wyjście/przelotkę TB, do której podłączamy monitor

3. Ma jeszcze dwa wyjścia wideo typu Display Port.

 

I teraz podłączamy zasilanie do WD19TB, stację dokowania do portu TB w LG Gram, moniotr USB-C do jednego gniazda, a drugi monitor USB-C - do gniazda w stacji dokującej WD19TB. Sprawdzone z innymi monitorami USB-C, z tymi z LG też powinno działać.

 

Nie jest to rozwiązanie ultraeleganckie, ale działa, do tego mamy zasilanie do laptopa i fajne stanowisko do pracy, choć raczej stacjonarne. Potencjalnie da się podłączyć tak 3 monitory, choć wtedy nie liczyłbym, że wszystkie będą 4K 60Hz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...