Skocz do zawartości

Pytanie o ryzen 9 5900x , krakena x63 oraz mobo


Recommended Posts

Witam , zakupiłem procesor Ryzen 9 5900x , płyte główną Gigabyte Aorus b550 PRO AC , procesor już po odpaleniu pulpitu osiąga temperature 65-70 na kilka sekund po czym spada do 35-40 i wzrasta do 50 po krótkim czasie i spada , czy tak powinno być ? Gdy wchodzę do biosu cały czas temperatura 35-38 stopni bez zmian . 

2. Kraken x63 , - który nie jestem pewien czy dobrze podłączyłem , Micro usb od pompy do f_usb2 , Drugi kabel od pompy do cpu_fan oraz saty , i teraz nie mam pewności gdzie powinienem podłączyć rozgałęźnik do wentylatorów , aktualnie mam pod Sys_fan_pump 6 , gdzie w instrukcji nie widzę zeby było napisane (jedynie żeby podłączyć pod kontroler NZXT którego nie posiadam) .

-problem również że w oprogramowaniu CAM nie da się zmienić obrotów pompy , po zmianie totalnie nic się nie dzieje nawet gdy ustawię na 100% .

Z góry dziękuje za pomoc ! :)

 

 

Link to post
Share on other sites

Witam, mam 5900x i ma takie chwilowe momenty że temp. skacze 38, 45 ,55 68 i znów spada, ale to są ułamki sekund. mam chłodzenie dark rock 4 i podczas grania nie przekracza 75 stopni, w aidzie64 jak zrobię test stabilności procesora to nie ma wyższej temp. niż 72 stopnie. Nie wiem czy poprawnie masz podłączone chłodzenie ale zrób taki test stabilności na temperaturę i będziesz wiedział czy jest ok. Ryzeny maję problem ze skokami temp. spowodowany nie wadą procesora a umiejscowieniem czujnika i stąd takie skoki, (podobno). Miałem wcześniej 5600x i też skakały, może troszeczkę delikatniej

  • Lubię to 1
Link to post
Share on other sites
16 godzin temu, bnq1233 napisał:

Witam , zakupiłem procesor Ryzen 9 5900x , płyte główną Gigabyte Aorus b550 PRO AC , procesor już po odpaleniu pulpitu osiąga temperature 65-70 na kilka sekund po czym spada do 35-40 i wzrasta do 50 po krótkim czasie i spada , czy tak powinno być ? Gdy wchodzę do biosu cały czas temperatura 35-38 stopni bez zmian . 

2. Kraken x63 , - który nie jestem pewien czy dobrze podłączyłem , Micro usb od pompy do f_usb2 , Drugi kabel od pompy do cpu_fan oraz saty , i teraz nie mam pewności gdzie powinienem podłączyć rozgałęźnik do wentylatorów , aktualnie mam pod Sys_fan_pump 6 , gdzie w instrukcji nie widzę zeby było napisane (jedynie żeby podłączyć pod kontroler NZXT którego nie posiadam) .

-problem również że w oprogramowaniu CAM nie da się zmienić obrotów pompy , po zmianie totalnie nic się nie dzieje nawet gdy ustawię na 100% .

Z góry dziękuje za pomoc ! :)

 

 

NZXT Cam to kpina a nie oprogramowanie miałem zainstalowane do H500i (kontrola wentylatorów) i jak działa to jest dobrze ... co do temperatur to mam teoretycznie cieplejszego 5800X , chwilowymi skokami temperatur się nie przejmuj (normalka ale nie 70C), jak chcesz dobrze przetestować chłodzenie w warunkach produkcyjnych to ściągnij sobie Blender + jakąś demo scene https://www.blender.org/download/demo-files/ odpal rendering na CPU. Jak nie przebijesz 72C to gratuluje.

Edytowane przez cyna76
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...