Skocz do zawartości

Gdzie dostanę wirnik pompy MSI 360R?


Recommended Posts

Witam, 

jak zwykle bonuz coś kombinował przy pececie. Mimo, że kilka miesięcy temu był wlany jakiś markowy płyn (chyba EK), to się na bloku znowu coś skasztaniło.

GUhYK5z.jpg

Tym razem nie kamień jak w przypadku fabrycznego płynu, ale gluty. Poszła tym razem woda demineralizowana.

Poszły szlify na lustro, ale chyba będę zdejmował czapkę i direct die z powrotem bo gdzieś za wysokie temperatury są pod czapką pomimo skalpa i ciekłego metalu pod nią.

vL7GhhT.jpg

Niestety przez nieuwagę nie przytrzymałem wirnika pompki przy czyszczeniu. Kocyk był za śliski i wirnik upadł i stracił jedną mackę. Gdzie mogę to dostać?

DnxN82b.jpg

Pompka dostała obrotów pod 5000 więc skręciłem ją na około-fabryczne 4500 na zasilaniu bo chrumkać zaczęła. :)

 

 

Link to post
Share on other sites
3 godziny temu, Wik-Mar napisał:

I tu mam złą wiadomość do gotowych zestawów nie dostaniesz osobno części 

Kupiłem właśnie 240R bardzo tanio i zamienię wirnik :) Dodatkowo może uda się połączyć chłodnice i jak pompa Da radę to będzie 360+240.

Link to post
Share on other sites

Przymierzam się do wymiany chłodzenia na 5950x i widzę,że najsłabszym ogniwem AIO jest pompka.Montowana nie wiedzieć czemu w najcieplejszym miejscu. Zgodnie z prawami fizyki pompa powinna być tam ,gdzie płyn jest najzimniejszy {tam gdzie ma on największą gęstość}. Zmniejsza się wtedy również niszczycielska dla wirnika kawitacja.

 

Czy naprawdę najlepszym wyborem jest NH-D15? Custom loop to raczej dla entuzjastów. 

 

sorry za OFFtopic

Link to post
Share on other sites
W dniu 10.08.2022 o 19:54, mclucas napisał:

Przymierzam się do wymiany chłodzenia na 5950x i widzę,że najsłabszym ogniwem AIO jest pompka.Montowana nie wiedzieć czemu w najcieplejszym miejscu. Zgodnie z prawami fizyki pompa powinna być tam ,gdzie płyn jest najzimniejszy {tam gdzie ma on największą gęstość}. Zmniejsza się wtedy również niszczycielska dla wirnika kawitacja.

 

Czy naprawdę najlepszym wyborem jest NH-D15? Custom loop to raczej dla entuzjastów. 

 

sorry za OFFtopic

Noctua NH-D15 to dobry cooler, ale właściwie każde AiO 360mm ma lepsze temperatury i kulturę pracy. Pamiętaj jednak że w każdym AiO możesz mieć problem z glutami w płynie. U mnie to pojawiało się około pół roku po zakupie. Oczywiście to zależy z jakimi temperaturami procesora będzie ono pracować. U mnie to zawsze było wysoko bo procesory były mocno kręcone. Ja nie odsyłałem wtedy na RMA tylko rozbierałem i czyściłem i wymieniałem płyn.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...