Skocz do zawartości

Jak zamocować wentylator na radiatorze gdy zgubiło się drucik?


Recommended Posts

Taka sytuacja - większość (chyba) chłodzeń z HP i cienkimi finami ma wentylatory mocowane na druciki (fan clip). Okazuje się, że co poniektórym taki drucik udaje się zgubić. I nie nie byłem to ja tylko Pan z OLX, który dodatkowo zapomniał wspomnieć o tym w ogłoszeniu o sprzedaży. Po uprzejmym zapytaniu jak mam zamocować wentylator bez tego clipsa... rozbrajająco napisał, że on klipsa nie ma a ja mogę sobie wentylator przypiąć na trytki :/

 

Wersja na trytki jakoś nie przechodzi przy moim poczuciu estetyki, więc postanowiłem dokonac druciarstwa, ale jak to określił kolega... profesjonalnego!

 

Udałem się do Castoramy w celu zakupu odpowiedniego druta (musi być stosunkowo twardy i sprężysty, drut wiązałkowy się nie nadaje a tylko taki miałem pod ręką).

 

Znalazłem Piano Wire:

 

4377a2206caef510676eb1e2b7e2cb66.jpg

 

Na całe szczęście jeden oryginalny drut jako wzór był do dyspozycji:

 

8f6b6c177ad113ab680732e4bfc279fb.jpg

 

Najtrudniejsze okazało się wyprostowanie drucika, metody były różne, sugeruję robić to w sposób ciągły czyli przeginać przeciągając na np. krawędzi stołu czy czegoś innego. Jeśli zaczniecie prostować kombinerkami to wyjdzie zig-zag. Wyprostować trzeba na tyle żeby wystarczyło na tej najdłuższy prosty odcinek, te krótkie to już narzędziami można.

 

66642e2f3ba774b26b8a6550dcac6f99.jpg

 

Następnie należy korzystając z wzoru odpowiednio druta powyginać:

 

8a03bfe81fce69dc4d04b8dfc9772888.jpg

 

A tu efekt końcowy:

 

b48edbd3c8cadbb006e382b1c4b8af90.jpg

 

Temat zamknięty. Szkoda tylko, że musiałem wydać kilkanaście złotych na 12m drutu gdy potrzebowałem może ze 30cm. 

 

Daję to w retro bo młodzież pewnie nie wie z której strony trzyma się kombinerki a poza tym to a) trzeba było kupić wentyla Noctua bo oni dosyłajo za free b) zapytam na forum to mi powiedzo co zrobić (czyli kup Noctua).
 

  • Lubię to 4
Link to post
Share on other sites
1 godzinę temu, Krzysko napisał:

Trzeba było napisać do OLX, że towar się nie zgadza z opisem jak na zdjęciach tego nie było widać. Kurde mi do Ninjii też brakuje jednej zapinki...

 

A teraz wróć do regulaminu na OLX i zobacz co możesz :D Ogonkiem możesz pomachać i tyle :D Wysłałbym Ci druta, ale to chyba nie ma sensu?

Link to post
Share on other sites
2 godziny temu, Krzysko napisał:

Jaki regulamin, kto by to czytał :rotfl: spróbuję wygiąć z drutu do migomatu, trochę nie ten kolor ale nie mam innego pod ręką. 

 

Pomysł dobry, tylko nie wiem czy 0.8mm nie będzie zbyt cienki. Zrób 2 żeby było równo i będziesz miał wersję limitowaną coolera :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...