Skocz do zawartości

i7 6700k grzeje się czy błąd pomiaru?


Recommended Posts

Witam,

 

ostatnio zmieniłem chłodzenie na procesorze i7 6700k na BeQuiet Pure Rock 2. Przeprowadzałem testy OCCT, który wskazywał na temperatury rzędu 90 stopni, ponadto w grach, procesor "skacze" jak widać na załączonym obrazku, np. z 57 stopni nagle na 80, a potem znów spada na ~55. Dziwna sytuacja, bowiem SpeedFan pokazuje cały czas stałą temperaturę, tj. w grach ok. 57 stopni i przy OCCT 68 stopni. Chłodzenie założone poprawnie, tz. jest pasta termoprzewodząca oraz na pewno jest dobrze dokręcone - nie ma żadnego luzu.

Procesor nie jest podkręcony.

Czy według Was jest to tylko błąd pomiaru?

 

Pozdrawiam

hmmmm.gif

1111111111.jpg

Edytowane przez Pankracycacy
Link to post
Share on other sites

Nawet w laptopie (P870DM) przy renderowaniu video na CPU 6700K nie przekraczał u mnie 90*c. Trochę wysokie temperatury. Chociaż te procesory miały gluta pod maską i teraz po 5-6 latach może się to mścić. 

 

BQ Pure Rock 2 jest słabym coolerem, nie ma co się oszukiwać. Co do skakania to też dziwne - ja pamiętam 6700K nawet w lapku rock-solid ładnie rosły i spadały temperatury z relatywnie "normalnymi" spikami ale raczej w dół (gdy nagle spadało użycie, tdp i napięcie). To na Ryzenach skoki są głupie i horrendalne (moje doświadczenie z Zen1+, Zen2 oraz Zen3). 

 

Wymień pastę termoprzewodzącą, np. na Gelida GC-E, Kryonauta, SYY lub coś od nocuy np. Sprawdź przy tym czy cooler jest odpowiednio dociśnięty (np. przy demontażu zwróć uwagę jak pasta się rozpłaszczyła na procesorze i podstawce coolera). 

I teraz najważniejsze: 6700K kochał uV. U mnie w P870DM pamiętam że robiłem OC +200Mhz przy zachowaniu relatywnie dużego uV.  Zbijało to temperatury o ponad 10*c. Te procesory trzeba było undervoltować bo domyślnie BIOS na każdej płycie zapodawał zawyżone napięcie. 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...