Skocz do zawartości

Pomóżcie. 2 monitory 43 cale, który z nich będzie lepszym wyborem do domu?


Recommended Posts

Cześć,

 

Przesiadam się z 32 calowego samsunga 60 hz full hd na monitor 43 cale 4k. Ostatecznie zostały dwa monitory i na jeden z nich chcę się zdecydować.

 

PHILIPS 436M6VBPAB vs   G-Master G4380UHSU

 

Philips jedynie 60 hz, ale hdr 1000. iiyama hdr 400 ale 144 hz i freesync premium. Generalnie monitor ma służyć do wszystkiego, seriale, filmy, bajki dla dzieci, gry, internet, tv z dekodera orange, czyli wszystko. Nie wiem na który z nich się zdecydować, który lepiej spełni się w tej roli.

 

 

Link to post
Share on other sites

Ja bym się na Twoim miejscu zastanowił nad Oledem 48 cali - https://www.ceneo.pl/103735231
 

Jak nie Oled to Gigabyte Aorus FV43U, lepszy niż ten philips czy yiama. Masz hdr 1000 i 144hz :
https://www.rtings.com/monitor/tools/compare/philips-momentum-436m6vbpab-vs-gigabyte-aorus-fv43u/798/24479?usage=3623&threshold=0.10
https://www.ceneo.pl/108748561

 

 

 

Link to post
Share on other sites
W dniu 26.07.2022 o 11:39, wrobel_krk napisał:

Jak nie Oled to Gigabyte Aorus FV43U, lepszy niż ten philips czy yiama. Masz hdr 1000 i 144hz

 

Wielkie dzięki za propozycje. Oled od razu odpadł ze względu na wiekość. Max to 43 cale u mnie na biurku. Ten Gigabyte jest super, nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja na rynku. Niestety cena tutaj to już prawie 4000 zł. Mimo to ten dwa monitory o które pytam są zdecydowanie tańsze. Na pewno zastanowię się nad dopłatą do Gigabyte. 

 

A z tych dwóch, które są w moim budżecie, który będzie lepszym wyborem? Kusi mnie to 144 hz w iiyamie, chociaż i tak w 4k podejrzewam, że będę grać w około 60 fps'ach z moim rtx 3080, dlatego myślę też nad Philips, bo ma hdr 1000 i jaśniejszy ekran, tylko te 60 hz, ale też znowu w 4k fpsy będą głównie w okolicy 60 fps. Na którym lepiej będą wyglądać seriale czy filmy w 4k? 

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
W dniu 31.07.2022 o 16:49, bonuz napisał:

Mordeczko, przecież 43" to jest i tak przeogromny monitor na biurko. Rozważ tego OLEDa co @wrobel_krk podał  z montażem np. na ścianie za biurkiem. Z bliskiej odległości będziesz miał okrutną pikselozę przy tych 43".

Jaka pixeloza?

43'' 4K - plamka 0.24mm

27'' QHD - plamka 0.23mm

 

Na co dzień pracuję przy Dellu 4317Q i jest duża przestrzeń robocza ( odległość ok.0,5m) , po bokach można ustawić 1 lub 2 x 24/27'' pionowo.

Kiedyś pracowałem przy 22'' potem 30''... , przy 43'' jest zdecydowanie lepiej.

 

 

Link to post
Share on other sites

Zaraz się dowiem, że 2K 27" to jest ostry obraz... :)

No jak mówisz, że dobrze Ci się pracuje na dużym ekranie to jak najbardziej jest dla Ciebie.

Quantum Dot dobry do czcionek Ci się nie przyda bo i tak pewnie będziesz skalował więc bierz chociaż te 144 Hz. Zawsze to lepiej niż 60 ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...